Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto płaci akcyzę od samochodu sprowadzonego z zagranicy?

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198329 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 14:41

Komentarz do artykułu: Kto płaci akcyzę od samochodu sprowadzonego z zagranicy?

#2 Guest_gregory

Guest_gregory
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 14:41

W sprawie sprowadzania samochodów na zamówienie polecam Auto Broker Leśniewscy, normalnie nie mam przekonania do takich firm, ale im zaufałem, bo sprzedali mi wcześniej auto i generalnie byłem zadowolony. Brałem auto w kredycie, oni załatwili mi dobry kredyt, właściwie wszystkie formalności. Kupili w moim imieniu BMW X5 w Niemczech, wszystko sprawdzili, bardzo profesjonalnie i rzetelnie podeszli do sprawy. Mogę polecić każdemu!

#3 Guest_Boram

Guest_Boram
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2012 - 13:18

Ale nie dowiedzielismy sie kto nie placi tych wszystkich oplat n.p. niepelnosprawni

#4 Guest_gmusolf

Guest_gmusolf
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2012 - 19:23

nie ma żadnych zwolnień dla jakis szczególnych grup społecznych - tzw. ulgi dla inwalidów to "archeologia" to było jakieś 20 lat temu, kiedy po ziemi chodziły dinozaury....
a tak na powaznie - jedyne "ulgi" w akcyzie samnmochodowej mają dyplomaci, zagraniczni wojskowi i osoby przesiedlajace się

dodatkowo w VAT mimportowym mozna "zapłacić" jego część przedpłata na samochód osobowy typy FSO 1500 czy fiat 125 - jeszcze obowiązuje w tym zakresie jedna stara ustawa

#5 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:16

na szczęście akcyzę można łatwo rozliczyć poprzez e-zefir, ja kupiłem certyfikat u http://www.cencert.pl/ i bardzo mi to ułatwia życie

#6 Guest_Autoakcyza@yahoo.com

Guest_Autoakcyza@yahoo.com
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2014 - 11:42

Współpracuję z kancelarią prawną, która znalazła rozwiązanie na niektóre przypadki związane z zarzutami Urzędów Celnych dotyczące niezapłaconej akcyzy samochodowej. Dotyczy to przede wszystkim „duńczyków”, ale nie tylko. Kto jest zainteresowany niech pyta dalej. :-) Piszczcie do mnie autoakcyza(małpa)yahoo.com

#7 Guest_muppet

Guest_muppet
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2014 - 21:06

Witam, kupiłem samochód w Polsce, ale było ono zarejestrowane w Niemczech, na niemieckich blachach. Dopiero po fakcie zorientowałem się, że samochód nie ma opłaconej akcyzy. Czy mogę zapłacić akcyzę za niego bądź zmusić sprzedającego na drodze prawnej do zapłaty akcyzy? pozdrawiam

#8 Guest_ObliczAkcyze.pl

Guest_ObliczAkcyze.pl
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2015 - 17:47

Polecamy do obliczania akcyzy: www.obliczakcyze.pl

#9 Guest_www.ObliczAuto.pl

Guest_www.ObliczAuto.pl
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2016 - 15:17

Najlepszy kalkulator do obliczania akcyzy - www.ObliczAuto.pl Nowe, aktualne stawki i kwoty!

#10 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 17:44

Mam podobna sytuacje ,kupilem samochod na fakture marze od handlarza od handlarza jest to sp.zoo m=c temu do tej pory nie uiscil oplaty akcyzowej

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych