Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opodatkowanie w Polsce emerytury z USA

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198000 postów

Napisano 09 luty 2010 - 19:11

Komentarz do artykułu: Opodatkowanie w Polsce emerytury z USA

#2 Guest_marian andrzejewski

Guest_marian andrzejewski
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 19:11

nie wypowiedzieliscie się na temat: jeżeli rząd USA nie pobira podatku ponieważ jest na granicy ubóstwa czy pomimo to gdybym powrócił ,rząd polski i tak będzie chciał zabrać część mojej emerytury.W swiecie cywilizowanym podatek pobiera tylko ten kto płaci. polska nie może uważac się za płatnika.Bank polski jest tylko rodzjem poczty.Wykrętna nazwa dochód niczego nie zmienia,jedynie ujmuje honoru tym którzy mają jeszcze prawo narzucac sugestywnie rodzaj characzu żeby do polski nie wracać.Chciałbym powrócic do polski ale jest mi zabronione,prawem komunistycznym z 1974 roku a przeniesionym na rok 1994.Kupiłem komputer i będę prosił w swim imieniu i imieniu tych starszych kobiet i mężczyzn którzy mnie o to prosili.Będę o to prosił cały swiat.Wasze konsekwncje nie będą mnie interesować pytacie się o to? to będziecie to mieć.Byłem sumiennym patriotą ale wy mnie do tego zmuszecie.Walczyłem jako przywódca w solidarności i KPN o wolnośc Polski a dziś nie mam prawa powrócic do swojej ojczyzny, dlatego ze jesteście bezduszni dla swoich starszych i również rodziców.wygląda na to że nasza walka o polskę prawdziwą sie jeszcze nie skończyła.Swiat będzie o wszystkim wiedział,również o braku waszego honoru.Przysięgam wam że mam dużo sposobów.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 16:37

Autor nie bardzo orientuje się od strony podatkowej w temacie - stawka podatku pobieranego przez USA od emerytur wypłacanych zagranicę wynosi 25,5%, obowiązuje od 1995 r. Bank jako płatnik obowiązany jest już przy obliczaniu zaliczki uwzględnić pobrany w USA podatek - podstawa: art. 35 ust. 3 updof. Potwierdza to MF w pismie PO 5/9-804-221/95. Co do składki zdrowotnej to też nie nie wiem jak się ma do powyższej tezy o dobrowolnym ubezpieczeniu art. 66 ust. 1 pkt 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który wprost wskazuje że osoby pobierające emeryturę lub rentę podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, a jak wiemy z art. 5 pkt 20 należy tu również rozumieć osobę pobierającą emeryturę z zagranicy. Może się nie znam, ale artykuł wydaje się mało rzetelny i wprowadzający w błąd...

#4 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:36

Gdzie w Ameryce robotnik zarobi $48.000 na rok, chyba że pracuje w Detroit przy produkcji samochodów i należy do związków. Ja tu gdzie ja mieszkam w Ameryce podstawowa stawka jest $7.25 to jak można zarobić $48.000 na rok, nie wypisujcie takich bzdur

#5 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 12 październik 2013 - 20:19

Krzysztof slapczynski-aplikant podatkowy wyjasnia w ten sposob zeby sprawe zagmatwac I zeby wjasnienie stalo sie niezrozumialym

#6 Guest_marian

Guest_marian
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 02:52

Do Rafala Robotnik wykfalikowany w Detroit przy produkcji samochodów moze wyciagnoc na brudno 150000$ to jest ponad 35$ na godzine plus godziny nad lidzbowe,

#7 Guest_cent

Guest_cent
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 20:55

Nasze Pańswo jest troskliwe o wyssanie z pracownika złotówek i te przepisy to nie są dla ludzi tylko dla państwa a zawiłość tych przepisów jest warzna dla skarbówki by miała pole manewru żeby zniszczyć człowieka z tego co się słyszy w TV państwo w państwie to niemal standart

#8 Guest_Henry

Guest_Henry
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 14:34

Otrzymuje emeryture z USA od listopada 2014 roku i Stany pobieraja podatek "na dzień dobry". Bank otrzymuje netto i pobiera ubezpieczenie zdrowotne. Całość jest przeliczana w/g aktualnego kursu $. Teraz mam się rozliczyć i wypełnić PIT-36, a kurs dolara musze znaleźć sobie sam. Bank mi tego nie podaje. Więc muszę prosić Bank. Pozdrawiam.

#9 Guest_centus

Guest_centus
  • Goście

Napisano 01 maj 2016 - 11:23

istnieje kwota wolna od podatku w USA , pobierajac taka kwote w polsce jest rownoznaczne nie placeniem podatku, wystarczy postarac sie o pismo ze zostales w USA rozliczony

#10 Guest_Tiamat

Guest_Tiamat
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 18:36

Z uwagi na moje obywatelstwo USA od wypłacanego dla Polski świadczenia emerytalnego, amerykański federalny podatek dochodowy nie jest potrącany.Miesięcznie dostaję w przekazie zaledwie 183 $ i od tego potraca mi się podatki na Zus itd w wysokości 19 %. To jest dopiero sprawiedliwość. Ten bank to Bank Pekao SA.

#11 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:08

Z tym trzeba coś zrobić. Tu się nasuwa refleksja, by zamiast płacić (pracodawca-pracownik) składki emerytalne, inwestować tak pieniądze,by mieć jeszcze odsetki. Jeżeli otrzymuje pensje od której odprowadzony jest podatek dochodowy,pracodawca odprowadza składki emerytalne od dochodu, to kolejne opodatkowanie EMERYTURY, która jest rodzajem dochodu a nie przychodu, jest podwójnym opodatkowaniem własnie. Przecież mogę powiedzieć, ze nie chcę emerytury, chce więcej zarabiać na rękę (wyższy podatek dochodowy) i inwestować swoje pieniądze samemu, by w przyszłości za nie żyć. Przecież emerytury i tak są okrojone, wiec kto czerpie zyski, nie zainteresowany.

#12 Guest_stop glupocie

Guest_stop glupocie
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 21:45

Ogarnijcie ilu emerytow w USA osiaga emerytiure w wysokosci 48 000$ rocznie. Wiekszosc ma takie emerytury zeby z BULEM przezyc, okolo 12 000$ rocznie.

#13 Guest_Informator880

Guest_Informator880
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 02:01

Dziwne jak to jest możliwe że w USA emerytura wynosi 1400$ miesięcznie a w Polsce wprowadzając te same parametry to około 300% więcej? Według Kalkulatora ZUS. Przecięte wynagrodzenie w NY to około 4444$ miesięcznie. To około 17000 złotych. Wprowadzając w ZUS Kalkulator wszędzie po np 1000000 złotych czyli Kwota zwaloryzowanego kapitału początkowego 1000000 złotych: Zwaloryzowana kwota ogółem na subkoncie: 1000000 złotych Kwota składek za 12 miesięcy kalendarzowych: 18000 Miesięczne obecne wynagrodzenie brutto: 17000 Rok rozpoczęcia pracy 1969 Prognozowana wysokość emerytury według nowych zasad (w momencie przyznania) zdyskontowana inflacją na obecny rok, tzn. na rok 2019 Pokaż informacje o " Miesięczna kwota emerytury " 15 450,45 zł Czyli jest większa o około 280% od wyliczeń Amerykańskiego systemu.

#14 Guest_Informator880

Guest_Informator880
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 02:08

Stan Twojego konta oraz subkonta w ZUS, w momencie przejścia na emeryturę z uwzględnieniem waloryzacji 3 331 812,70 zł Kwota zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne, bez składek na OFE i subkonto 1 161 089,56 zł Kwota zwaloryzowanego kapitału początkowego 1 120 636,80 zł Kwota zapisana na subkoncie 1 050 086,34 zł Prognozowana wysokość emerytury według nowych zasad w momencie jej przyznania w lutym 2020 w wieku 66 lat i 1 miesiąc (jest to kwota nominalna, bez podnoszenia do kwoty emerytury najniższej) Pokaż informacje o " Miesięczna kwota emerytury " 15 482,40 zł Prognozowana wysokość emerytury według nowych zasad (w momencie przyznania) w procencie przeciętnego wynagrodzenia z ostatniego roku, w którym pracowałeś lub mogłeś pracować 296,21% Prognozowana wysokość emerytury według nowych zasad (w momencie przyznania) zdyskontowana inflacją na obecny rok, tzn. na rok 2019 Pokaż informacje o " Miesięczna kwota emerytury " 15 450,45 zł Wybrane parametry Opis Wartość Ostatnia Informacja o stanie konta w ZUS za rok 2018 Płeć Kobieta Miesiąc i rok urodzenia styczeń 1954 Rok rozpoczęcia pracy 1969 Miesiąc i rok deklarowanego przejścia na emeryturę luty 2020 Deklarowany wiek przejścia na emeryturę w latach i miesiącach 66 lat i 1 mies. Od jakiej podstawy wymiaru wyrażonej w procencie przeciętnego wynagrodzenia były odprowadzane składki na ubezpieczenie emerytalne 250,00 % Czy użytkownik jest członkiem OFE tak Czy są odprowadzane składki do OFE lub na subkonto tak Kwota zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne, z wyłączeniem składek na otwarte fundusze emerytalne, według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku 1 000 000,00 zł Kwota zwaloryzowanego kapitału początkowego według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku 1 000 000,00 zł Kwota zwaloryzowanych składek, środków, odsetek za zwłokę i opłaty prolongacyjnej zapisanych na subkoncie według stanu z Informacji o stanie konta na dzień 31 grudnia roku 2018 1000000,00 zł Kwota składek za 12 miesięcy kalendarzowych roku 2018 18 000,00 zł

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych