Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bony czy pieniądze - co dać pracownikowi na Święta


wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198126 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 10:15



Komentarz do artykułu: Bony czy pieniądze - co dać pracownikowi na Święta

#2 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 10:15

Jaki ZUS!!!???
Pracodawca nie odprowadza składek na ZUS od świadczeń z ZFŚS. Świadczenia te, tak jak świadczenia rzeczowe z ZFŚS, obejmuje wyłączenie przewidziane w § 2 pkt 19 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (DzU nr 161, poz. 1106 ze zm.).

#3 Guest_co ///////////

Guest_co ///////////
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 17:21

niema odpowiedzi takiej jakiej chce

#4 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 16 luty 2013 - 13:30

Ja jak co roku na Święta Wielkanocne dam pracownikom bony do Polomarket. Wiem, że byliby rozczarowani gdyby nic nie dostali. Trzeba ich jakoś nagrodzić, a ten sposób moim zdaniem jest najodpowiedniejszy. Przynajmniej u mnie się to sprawdza.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 14:38

W tym roku pracodawca nie dał nic. Mój mąż również nie dostaje nic nawet życzeń świątecznych - tak jest u niektórych prywaciarzy. W d*pie mają że są Święta!

#6 Guest_Teuda

Guest_Teuda
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:00

Jak mam rozliczyć podarowane pracownikom choinki świateczne (firma nimi handluje w okresie świąt)? Czy mogę to podłączyć pod ZFŚS?

#7 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19275 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:05

Choinki pod ZFŚS???? A wiesz co w ogóle to jest takiego?

Litości !!!

Podarowaliście towar handlowy



#8 Guest_Teuda

Guest_Teuda
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:20

Tak, wiem co to takiego.

Mam jednak małe doświadczenie w tym temacie jeszcze - a szefowa upiera sie, żeby ten podarunek rozliczyć z funduszu.

Dlatego chciałam ten temat przedyskutować.

 

 



#9 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19275 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:34

Tu nie ma co dyskutować tylko weź do ręki ustawę o ZFŚS zobacz co można z tym zrobić i co finansować, to nie temat na naukę na Forum, po prostu najpierw trzeba znać podstawy.

A teraz wróćmy do choinek, z pewnością miały swoja cenę, jeśli był to towar handlowy to tym bardziej, wiec wartość choinek moim zdaniem jest świadczeniem dla pracownika, któremu należy te wartość doliczyć do przychodu czyli do wynagrodzenia



#10 Guest_Teuda

Guest_Teuda
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2014 - 13:27

Dziękuję, że sprowadziłaś mnie na ziemię. Tu nie chodzi o mnie tylko raczej o Zarząd! Pracuję w prywatnej firmie i właściciele oczekują, że da się zrobić wszystko - nawet jak skromna "ja" mówię że nie - stąd ta dyskusja.

Dziękuję za odpowiedź.



#11 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19275 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 grudzień 2014 - 14:19

Może i da się zrobić wiele, ale na pewno nie wszystko.

ZFŚS rządzi się swoimi prawami, macie z pewnością Regulamin i należy tym się posługiwać w połaczęniu z ustawą, "rozdawiennictwo" z ZfŚS PRZEBIEGA Z ZASTOSOWANIEM KRYTERIUM DOCHODOWEGO NA PRACOWNIKA, WIĘC JAK BY TO MIAŁO WYGLĄDAĆ (przepraszam Caps Lock) że jeden dostaje większą choinkę a drugi mniejszą?smile.png

Zrób tak jak napisałam i przekonaj szanowny Zarządtongue.png



#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 20:15

ja tam jade smutno mi

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 20:17

szkoda mi tych dzieci

#14 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 22:57

Kupię bony SODEXO - uczciwie płatne gotówką. Tel: 511494471



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych