Skocz do zawartości

Zdjęcie

Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych – pomysł

wróć do serwisu Moja Firma 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102932 postów

Napisano 14 czerwiec 2012 - 17:32

Komentarz do artykułu: Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych – pomysł

#2 Guest_całkiem wesołe...

Guest_całkiem wesołe...
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 17:32

...podejście do tematu. Jeśli Pani prawnik w artykule skierowanym do przyszłego przedsiębiorcy, który zamierza się zająć pielęgnacją i urządzaniem ogrodów, tłumaczy co to jest altana... to ja nigdy w życiu nie chcę spotkać na swojej drodze takiego "ogrodnika". Co do koszenia - owszem, prosta czynność, ale żeby taka trawa wzrosła i utrzymała się, trzeba wiedzieć jak ją wysiać czy wyłożyć. Przykre, że poważny człowiek, jakim jest prawnik, czy tam ekspert (w doradztwie zawodowym???) przyjmuje w ogóle taką opcję, że tym zawodem może się zająć osoba nie znająca takich zagadnień jak przedogródek, altana... no generalnie osoba która nie ma pojęcia o temacie. A gdzie tu mówić o projektowaniu ogrodów? Błagam, litości... Tak jak tu pani używa określenia "poważne biuro" - takie biuro nigdy nie będzie uznawane za poważne, jeśli będzie w nim zasiadać osoba bez odpowiedniego wykształcenia, wiedzy, poczucia przestrzeni, umysłu humanisty, artysty i ścisłowca za razem. Do tego potrzebna jest ogromna wiedza z zakresu różnych dziedzin. Rynek szybko zweryfikuje kompetencje osób, którym się wydaje tak jak autorce powyższego artykułu, że to banał nad banałami.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 18:17

Artykuł, że aż włos się jeży na głowie! Jak można mylić projektowanie\architekturę krajobrazu z jego pielęgnacją. Denerwują mnie tacy ludzie, co jak się im mówi że jestem architektem krajobrazu a oni "to koś ttrawnik". Zgodzę się z przedmówcą - projektowanie ogrodu to poważna dziedzina bardzo interdyscyplinarna a nie ogrodnik amator z działki pod blokiem.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 11:02

Dokładnie tak jak mówisz projektowanie ogrodów to dziedzina interdyscyplinarna, dlatego pracuję w tej branży paulinsystem.pl. Zawsze od dziecka chciałem mieć pracę związaną z "ogrodem". Lubię go pielęgnować i dbać o to, żeby wyglądał rewelacyjnie. Nie tylko mój ogród :)

#5 Guest_DC CENTRUM

Guest_DC CENTRUM
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2013 - 10:41

Projektowanie ogrodów to z pewnością dziedzina dość szeroka, która wymaga szerokiej wiedzy i dużego doświadczenia. Biznest tego typu na pewno nie jest przeznaczony dla wszystkich. Zdaje się, że najlepiej w działalności tego typu odnalazłyby się osoby, które są projektantami tego typu powierzchni/miejsc z pasji.

#6 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 11:32

najlepiej jest zaufać specjalistom od projektowania nawadniania i automatycznego zraszania ogrodów i terenów zielonych. Takie urządzenia instaluje firma PHU Adviser z Poznania.

#7 monika344

monika344

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 11:52

Myślę, że projektowanie ogrodów warto zacząć od zaprojektowania fajnej nazwy ogrodniczej. Na blogu http://dobreimiefirm...to-firma-krzak/ piszą, że powinno się już na starcie wyróżnić się nazwą na tle konkurencji. Propsuję!

#8 Guest_słowianka

Guest_słowianka
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2018 - 00:46

Po co "projektantowi ogrodów" kosiarka. Autor wpisu myli działalność projektową z wykonawstwem. Owszem, firma może prowadzić obie formy naraz, ale to nie są tożsame pojęcia!

#9 kalinowska

kalinowska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:47

ja zamawiając projekt ogrodu umówiłam się z architektem, że poza samym projektem zajmie się również realizacją i zakupem potrzebnych materiałów, dla mnie to było wygodne i korzystniej wyszło, bo mieli oni zniżki na rośliny i zapłaciłam jak za usługę a nie produkt, czyli niższy vat ;)

projekt ogród

#10 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 22:07

Rozsądne jest zlecenie wykonania od razu automatycznego podlewania trawnika na ten temat czystyzysk.com.pl/systemy-automatycznego-nawadniania/ cenne wskazówki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych