Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć firmę transportową – pozwolenia

wróć do serwisu Moja Firma 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103154 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 00:18

Komentarz do artykułu: Jak założyć firmę transportową – pozwolenia

#2 Guest_Promaxubezpieczenia

Guest_Promaxubezpieczenia
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 00:18

Jeśli potrzebujesz oc zawodowe przewoźnika drogowego do uzyskania licencji transportowej, zapraszamy na stronę http://promax.ostrowiec.pl/index.php?******=gwarancje_dla_firm_transportowych Gwarancja to już 500 zł za pierwszy pojazd i 300 zł za każdy następny. Zapraszamy!

#3 Guest_anka_pas

Guest_anka_pas
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 08:49

Mój kolega, który pracował wcześniej w szanowanej i dosyć dużej firmie transportowej http://fracht.pl/ , postanowił się zwolnić i zainwestować we własną działalność. Początki były trudne, ale z czasem zdobył kilku stałych klientów i z tego co wiem, radzi sobie całkiem nieźle.Wiem więc na jego przykładzie, że nie jest to niemożliwe, a dla chcącego nic trudnego.

#4 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 12:41

Dużo jest teraz firm logistyczny i tym bardziej trudno mieć zaufaną firmę... na szczęście to nie mój problem, bo jestem stałym klientem firm Tidi - Log http://www.tidi-log.pl, która zajmuje się transportem kontenerów morskich usytuowanych już na lądzie i rozwozi je na terenie naszego kraju. Firma charakteryzuje się profesjonalną i kompleksową obsługą, a przede wszystkim terminowym transportem!Polecam tą firmę logistyczną:)

#5 Guest_Fu

Guest_Fu
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:55

Gdzie tu ta demokracja i wolność?! Ja tu widzę biurokratyczny totalitaryzm fuuuu!!!
Chcę założyć firmę transportową ale jak patrzę na to wszystko to nie wiem czy nie lepiej zająć się handlem buraków.

#6 Guest_gabi1234

Guest_gabi1234
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2013 - 09:15

Spedycja ciężki kawalek chleba

#7 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:56

Mam firmę spedycyjną, mogę Wam podpowiedzieć ze dobre konto bankowe dla logistycznych firm to zestaw transport i logistyka w pko bp. Przede wszystkim taki pakiet kosztuje tylko 20 zł ! Moim pracownikom wydaję tyle kart debetowych ile potrzeba, za darmo .

#8 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 17:12

a ja mam pytanie odnośnie tych certyfikatów, czy trzeba się zapisać na kurs przygotowujący, czy można tak z marszu zdawać egzamin? jeśli trzeba to może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tym ośrodku http://abc-szkolenia.com/ 

#9 bodziony

bodziony

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 31 sierpień 2014 - 19:40

lepije iść na kurs przygotowujący - ja robiłem u pana Żuchowskiego w abc szkolenia -polecam, dobrze opracowany i przygotowany

#10 ambasada

ambasada

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 11:21

dokładnie, zrobienie kursu uchroni przed kosztownymi poprawkami, zresztą możesz zajrzeć tutaj: http://swiadectwokwa...jizawodowej.pl/

#11 Guest_andrzej.szop

Guest_andrzej.szop
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2015 - 13:49

Wiem z doświadczenia, że biznesowi partnerzy zagraniczni bardziej ufają transportowi specjalistycznemu. Polecam przetestowanie na małym gabarycie, np. kilku podmiotów z branży. Elementy zaawansowanych linii produkcyjnych przewozi mi logistyka.pawbol.pl. Powierzam im od lat mienie naprawdę wysokiej wartości, wymagające bardzo delikatnego traktowania podczas transportu. Zlecałem im zadania wymagające użycia specjalistycznego sprzętu, często w trudnych warunkach pogodowych i technicznych. Zawsze wywiązywali się z założonych obowiązków. Powysyłaj zapytania ofertowe do kilku firm i zapoznaj się z wynikami. Zobaczysz, jak sektor transportowy podchodzi do współpracy. Według mnie po pierwszym zleceniu już będziesz wiedział, czy warto z konkretnym podmiotem współpracować.

#12 Guest_Robertto

Guest_Robertto
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 16:48

Przyda się reklama takiej firmy. Możliwości daje internet, ale oprócz tego ja korzystam z reklamy samochodowej. Mam plandeki i naklejki na samochodach, wykonane w Parys we Wrocławiu - solidnie, nie płowieją.

#13 Guest_anna01

Guest_anna01
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 12:46

Najgorsze że szara strefa jeśli chodzi o transport jest bardzo obszerna:) Przez to "normalne" firmy cierpią. Busy do Niemiec oferuje przykładowo firma twojeprzewozy.pl/o-firmie i tu wszystko wygląda porządnie, przed wyjazdem radzę popatrzeć choćby na strony internetowe, żeby nie naciąć się u pseudoprzewoźnika

#14 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 14:50

Oprócz odpowiednich papierków zezwalających na prowadzenie takiej działalności, trzeba znaleźć firmę u której będziemy się zaopatrywać specjalne pojemniki do przewozu określonego towaru. Warto wiedzieć, gdzie można kupić profesjonalną skrzynkę na owoce, do transportu wszelkich artykułów spożywczych które w trakcie przewozu nie stracą swoich wartości.

#15 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2016 - 21:51

Najlepszym źródłem nowych leceń są firmy spedycyjne. Znajomy współpracuje z mw-spedition.com i dostaje zlecenie za zleceniem i nigdy nie wraca na pusto więc zysk ma też bardzo duży. Kiedyś zażartowałem że założę firmę transportową i będę dla niego konkurencją to powiedział że od swojego spedytora ma tyle zleceń że na pewno nie odczuje mojej konkurencji.

#16 Guest_Julia Paderewska

Guest_Julia Paderewska
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2016 - 11:33

Mój maż mówił ze teraz będzie kupował nowego TIRa do swojej firmy bo ma ciągle nowe zlecenia. Z tego co się osłuchałam to właśnie od czasu kiedy zaczął współpracować z firmą spedycyjną mw-spedition.com to na powrót też ma pełne TIRy dlatego opłaca mu się rozwijać firmę.

#17 Guest_filip

Guest_filip
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:51

Jeszcze szybszy jest transport większymi busami, z Polski znam Idea Core, dokładniej ze Śląska z Rybnika. Busy na 8-10 palet euro, transport międzynarodowy. Sąsiad u nich pracuje, nie ma go 3 tygodnie później zjeżdża na tydzień.

#18 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 337 postów

Napisano 06 październik 2016 - 10:06

Uważam, że decydując się na założenie firmy transportowej warto brać pod uwagę fakt, że swoich kierowców należy cały czas szkolić. Jest to podstawa. Właśnie dlatego warto sobie zaglądać tutaj szkolajazdysubaru.pl . Firma oferuje rewelacyjne szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy.

#19 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 08 październik 2016 - 14:02

Potrzebne informacje znajdziecie na Kedu.pl jak założyć firmę spedycyjną. Jest tam opisane od czego zacząć i przez co trzeba przebrnąć, żeby w końcu taką firmę założyć.

Always look on the bright side of life!

#20 Guest_max

Guest_max
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 21:52

w uk nie ma tyle pozwolen i papierologi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy