Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – pomysł

wróć do serwisu Moja Firma 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103048 postów

Napisano 03 luty 2011 - 13:30

Komentarz do artykułu: Jak założyć gabinet stomatologiczny? – pomysł

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 13:30

Na pewno także jest potrzebne zaplecze finansowe.Np Medical Finance proponuje pożyczkę dla Lekarzy do 125.000,00 euro na zakup sprzętu medycznego i pojazdów

#3 Guest_Jakub Rudyński

Guest_Jakub Rudyński
  • Goście

Napisano 07 luty 2013 - 16:38

Profesjonalnie zajmuję się pozyskiwaniem środków finansowych dla stomatologów na specjalistyczny sprzęt medyczny. Bezpłatne doradztwo, oferty różnych instytucji finansowych. Tel. 785 934 331 jakub@rudynski.pl.

#4 Guest_BoHome

Guest_BoHome
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 15:58

Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla osób planujących otwarcie gabinetu stomatologicznego. Zajmujemy się projektowaniem architektonicznym, projektami osłon stałych oraz aranżacją wnętrz i wyposażeniem w sprzęt medyczny oraz meble.
Tomasz Borowiak 793-93-66-40 www.bohome.pl

#5 Guest_zenek50

Guest_zenek50
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 09:14

To jest bardzo dobry pomysl na biznes jesli masz wykształcenie w tym kierunku

#6 Guest_Mariusz Trelecki

Guest_Mariusz Trelecki
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2014 - 15:08

Witam, sam prowadzę gabinet dentystyczny i choć wydaje się, że prowadzenie biznesu dentystycznego to fajny interes, to jednak trzeba zwrócić uwagę, ze przy nieostrożnym podejściu do pacjenta możemy go zarazić groźnymi chorobami tj. AIDS, HIV lub żółtaczką. Dlatego każdemu nowemu, młodemu stomatologowi radzę zastanowić się nad sterylizacją wszystkiego co się da oraz o zakupie jednorazowych narzędzi stomatologicznych. Ja tak w swoim gabinecie postępuję od paru lat jak działam na rynku i na szczęście nikogo nie zaraziłem niczym. Polecam sklep internetowy Dental Tree, gdzie sam robię zakupy narzędzi stomatologicznych. Polecam gorąco.

#7 Guest_Medyk

Guest_Medyk
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2014 - 22:22

Osobom zakładającym, a także prowadzącym już indywidualne praktyki lekarskie, polecam jeszcze skorzystanie z zewnętrznej rejestracji pacjentów, (np. www.rejestracja-telefoniczna.pl). Bardzo to ograniczy Wasze koszty. A jeśli nie zamierzacie zwalniać nikogo ze swojego dotychczasowego personelu (bo telefony dotychczas odbierała wykwalifikowana pielęgniarka), to i tak zwiększy się Wam liczba pacjentów, przez co summa summarum będziecie do przodu. U mnie są miesiące, że mam po 20-30% więcej pacjentów. Pozdrawiam kolegów po fachu.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 18:59

Jakimi przepisami uregulowany jest punkt dotyczący :co najmniej dwuletniej praktyki zawodowej (nie wlicza się do tego staż), w celu otworzenia gabinetu stomatologicznego ??

#9 Guest_malwina

Guest_malwina
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 15:02

Polecam tą hurtownię materiałów dentystycznych i stomatologicznych www.donau.com.pl. U nich wszystko można kupić jeśli chodzi o instrumenty i sprzęt medyczny, wyposażenie gabinetu stomatologicznego oraz wypełnienia zębowe. Dobre ceny i ogromny wybór.

#10 Guest_zośka

Guest_zośka
  • Goście

Napisano 25 marzec 2015 - 15:35

Witajcie właśnie jestem na etapie planowania uruchomienia swojego pierwszego gabinetu i przyznam że fajny jest ten artykuł. Jeśli ktoś chciałby sobie uzupełnić może zobaczyć też tu (www.cenabiznesu.pl/-jak-zalozyc-gabinet-dentystyczny). Dobrodziejstwo internetu jest bezcenne, no chyba ze się ma rodzinę która już przez takie zakładanie działalności przechodziła. Ja niestety pierwsza w rodzinie chcę przecierać szlaki wiec mam gorzej ;) ALe liczę że pote wszyscy mi pozazdroszczą zarówno zawodu jak i odwagi. Koniec końcem jeśli ktoś zauważył coś co pominięto przy zakładaniu firmy przez stomatologa to poproszę o info. Z góry dziękuje i trzymajcie kciuki

#11 Guest_klaudia80

Guest_klaudia80
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 17:02

jak zakładacie gabinet stomatologiczny to sprawdźcie ofertę firmy HOL-DENTAL DEPOT www.holdental.pl z Łodzi. Oni oferują szkolenia dla początkujących stomatologów oraz bardzo duży sprzętów stomatologicznych i materiałów dentystycznych. Wszystko w dobrej cenie.

#12 Guest_emilia

Guest_emilia
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 13:16

pomysłów może być wiele na gabinet stomatologiczny. Ale ważny jest biznesplan, lokalizacja samego gabinetu, liczba gabinetów w danym mieście, czy na danym osiedlu. Finanse odgrywają tutaj znaczącą rolę. Bez wsparcia kredytowego może nie być łatwo na taką działalność. Tak samo jest z wiedza merytoryczną, w wykształceniem i doświadczeniem w stomatologii. Gabinety dentystyczne, stomatologiczne współpracują z licznymi hurtowniami, aby to właśnie od nich po konkurencyjnych cenach kupować materiały dentystyczne. Dobrą hurtownie znam z Warszawy www.donau.com.pl. Oferują wszystko co potrzebne do wyposażenia gabinetu.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 11:12

założenie takiego gabinetu nie jest wcale takie łatwe choć pieniądze napewno dobre cenabiznesu.pl/-jak-zalozyc-gabinet-dentystyczny

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2015 - 16:25

gabinet dentystyczny powinien mieć podpisaną umowę z firmą która odbiera odpady medyczne, dentystyczne. Jedną z takich firm jest pogotowie sanitarno-epidemiologiczne www.nowista.pl. Firma daje swoim klientom odpowiednie pudełka na odpady a potem je odbiera i utylizuje.

#15 Guest_dentystkaOlga

Guest_dentystkaOlga
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2015 - 13:09

Można też założyć niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, po czym otworzyć gabinet stomatologiczny i pomóc osobom, które nie stać jeszcze na założenie własnego gabinetu, a posiadają już odpowiednie wykształcenie oraz staż. Ja z takiej pomocy skorzystałam :) Po lekko ponad dwóch latach doświadczenia, mogłam sama zakupić meble stomatologiczne czy recepcyjne z Acerys i inne wyposażenie gabinetu, otwierając coś własnego.

#16 Guest_Grzegorz Er

Guest_Grzegorz Er
  • Goście

Napisano 13 październik 2015 - 07:43

Żeby założyć gabinet stomatologiczny, trzeba zacząć od uzyskania odpowiednich uprawnień (czyt. wykształcenia) i zorganizować niezły zapas gotówki. Wybrać lokal i przejść pozytywnie kontrolę Sanepidu, co niestety bywa bardzo uciążliwe. Czasem potrafią przyczepić się o każdą pierdołę... Dużą wagę przykladają też do mebli kuchennych, więc muszą być koniecznie atestowane. Ja do swojego gabinetu zamawiałem na wymiar w Acerysie z Warszawy i nie było większych problemów. Trochę kręcili nosem na zbyt wąskie drzwi, bo może być problem z wjechaniem wózkiem inwalidzkim, ale ostatecznie zaakceptowali warunki. 

#17 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 20:45

Proszę o kontakt osoby nie będące stomatologami, które założyły gabinet stomatologiczny. Też jestem taką osobą i proszę o rady praktyczne co po kolei i jak wygląda.

#18 Guest_Eliza

Guest_Eliza
  • Goście

Napisano 22 październik 2015 - 13:36

Dlaczego wciąż pokutuje przeświadczenie, że gabinet stomatologiczny może otworzyć tylko lekarz stomatolog? ustawa o działalności leczniczej zniosła ten wymóg (który i wcześniej można było ominąć tworząc NZOZ i zatrudniając w nim kierownika - lekarza dentystę) i w formie podmiotu leczniczego będącego przedsiębiorstwem gabinet może otworzyć każdy. Sama prowadzę dwa gabinetu mimo, że nie posiadam w ogóle medycznego wykształcenia. Oczywiście konieczna jest umowa współpracy lub inna z lekarzem dentystą. Pisząc taki tekst ktoś nie zadał sobie minimum trudu aby zgłębić temat.

#19 an-na

an-na

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 12:08

jeszcze musisz pamietać o odpowiednim zaopatrzeniu medycznym, musisz kupić profesjonalny sprzęt i wszystkie niezbędne rzeczy do wyposażenia gabinetu,może przyda Ci się ta strona- http://www.skamex.co...ta/stomatologia zobacz sobie, może Ci zaoferują jakąś pomoc,albo chociaż podpowiedzą co Ci będzie potrzebne.powodzenia

#20 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:42

Bardzo proszę o kontakt osoby, które nie mając wykształcenia otworzyły gabinet stomatologiczny. Potrzebuję pomocy w tym temacie. Odwdzięczę się. agnieszka16.21@tlen.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych