Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dom spokojnej starości – pomysł

wróć do serwisu Moja Firma 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102870 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 17:00

Komentarz do artykułu: Dom spokojnej starości – pomysł

#2 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2011 - 17:00

witam mysle nad otwarciem takiego domu obecnie pracuje jako teamleader w domu opieki prywatnym w uk zajmuje sie od 4 lat prawie osobami ze schizofremia ale mogl bym podolac i z innymy problemami tez albo i nawet dom starosci wiem mniej wiecej jakie standardy trzeba zapewnic i jak bym chcial zrobic swoj dom mysle bardziej o inwestowaniu ale tez tak bym mogl z tego miec na chleb mysle o dobrych warunkach dla pensjonariuszy jak i dla pracownikow moze dla tego ze wiem jak ja sie czuje jako pracownik i wiem jaka ta praca jest wyczerpujaca mysle nad srednim domem tak 15 mieszkancow moze wiecej w przyszlosci polozonym gdzies przy jeziorze ze by pensjonariusze mogli chodzic tam nad spacery moze panowie na rybki ladny ogrod spacerniak mini bus zawsze pod reka wycieczki organizowac nawet za graniczne pisze to ze standardow jakie mamy u mnie w domu gdzie pracuje fakt faktem w polsce dostane za jedna osobe moze 1700zl tutaj sie dostaje 2000funtow najmniej za jedna osobe ale na otwarcie biznesu tu taj trzeba miec pieniadze .teraz pyt ;
1.czy dostane jakies dofinasowanie z uni na otwarcie takiego domu
2.jak pozyskac przyszly7ch klijentow czy NFZ przysyla czy musze samemu dawac ogloszenia
3.czy moge dostac kredyt z banku na otwarcie takiego domu

narazie to tyle z pytan

ja poprostu juz chce wracac do domu i musze cos otworzyc wlasnego prosze pisac na mojego meila malyjohn11@wp.pl dziekuje

#3 Guest_Anetta

Guest_Anetta
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 17:09

Witam chciałabym się dowiedzieć czy jakiś program unijny pomaga w finansowaniu modernizacji i przystosowaniu takiego domu?

#4 Guest_Anetta

Guest_Anetta
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 17:10

Dodam jeszcze ze jestem z Łódzkiego i posiadam taki budynek.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2012 - 11:50

TURNUSY SPECJALNE DLA OSÓB STARSZYCH
WYMAGAJĄCYCH POMOCY W CZYNNOŚCIACH DNIA CODZIENNEGO
(NA CZAS WYPOCZYNKU LUB NIEOBECNOŚCI BLISKICH)

Ośrodek nasz posiada Decyzję Wojewody Małopolskiego nr OD/12/0019/11 o wpisie Ośrodka do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne
i uprawniony jest do przyjmowania zorganizowanych grup turnusowych osób niepełnosprawnych
www.krokus-zakopane.pl

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 19:04

witam chciałbym sie dowiedziec czy można pozyskac jakas dotacje z UE na otworzenie domu spokojnej starości??

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2013 - 23:29

Zareklamuj swój dom opieki w portalu www.domyopieki.biz Skorzystaj z profesjonalnej oferty!

#8 Guest_www.domum9000.com

Guest_www.domum9000.com
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 18:44

Tani, prosty w obsłudze program dla domu seniora, domu pomocy społecznej, domu opieki dziennej lub doraźnej.
Działa przez internet. Nie wymaga instalacji.

Domum9000 to nowoczesny program komputerowy wspomagający zarządzanie placówkami opieki krótkoterminowej, długoterminowej oraz mieszanej. Pozwala podnosić jakość usług, obniżać koszty oraz oszczędzać czas.
Wykorzystanie internetu oraz nowoczesnych technik komputerowych eliminuje potrzebę instalacji programu. Jest on aktualizowany automatycznie i nie wymaga stałej obsługi. Gromadzone dane przechowywane są w strzeżonym centrum obliczeniowym do którego dostęp mają tylko autoryzowani pracownicy.

https://www.domum9000.com

#9 Guest_Biznes

Guest_Biznes
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 17:02

Łatwo wyliczyć przychód z biznesu przy 15osobowej grupie staruszków przy założeniu 2000 zł/osoba i kosztach 2 pielegniarek, 2 kucharek, 2 opiekunek :) plus wyżywienie plus rachunki: 2000 zł x 15 = 30 000 zł - powiedzmy pensje pielegniarek na 1/2 etatu każda po 1500 (3000) 2 kucharki na cały etat (6000) plus opiekunki cały etat (6000) aaaa i jeszcze pani sprzątająca 1500, to mamy: 16500zł (powiedzmy że optymistycznie "brutto"), produkty żywnościowe na całodzienne wyżywienie dla 15 osób to będzie jakieś 500zł/os (7500 zł), rachunki za media, ogrzewanie itd. 3000 zł/miesiąc (optymistycznie), razem mamy już 27 000 zł, pozostaje 3000 zł na opłacenie ZUS pracodawcy i nieprzewidziane wydatki a gdzie pensja właściciela biznesu? Kokosy !

#10 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2014 - 09:54

Jak ktoś ma chęci i pieniądze, może zainwestować w taki dom: inwestycjadomseniora.pl

#11 Guest_Izabela U.

Guest_Izabela U.
  • Goście

Napisano 21 październik 2014 - 15:01

Jeśli ktoś szuka placówki, zauważyłam nie używane skrzydła i domy należące do szpitala przy ul. wiśniowej we Wrocławiu, wejście od strony sztabowej. Gdyby takie co najmniej dwa budynki dać pod użytek, było by wspaniałe miejsce dla seniorów, szybka opieka w razie nagłych wypadków, blisko kościoła bo zaledwie 3 minuty, 5 min do biblioteki i do parku. Blisko sklep spożywczy i warzywny. Klub seniora w bibliotece. Najbardziej problematyczną sprawą byłby wykup i remont porzuconych budynków które pamiętają czasy wojny i stoją zabite dechami. Natomiast budownictwo po niemieckie cieszyć się może dłużą wytrzymałością, najlepsza jakość czerwonej cegły i dachówek więc wydaje mi się że miejsce znalazłoby co najmniej 20 pensjonariuszy. Pamiętajmy że kościół, caritas i kluby młodzieżowe chętnie angażują się w pomoc starszym i w akcje charytatywne. Więc zawsze można odciążyć budżet.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2014 - 03:38

oj oj, to już jest ryzykowna gra...dom starców to nie w kij dmuchał, pozwoleń kupa, poza tym dogodna lokalizacja. dobrzy specjaliści, opiekunowie, a na koniec jeszcze komfortowe warunki dla kuracjuszy...oj///sporp tego co...zobacz sobie np, w sensie wygoogluj dom starców Złota Jesień w Jabłonnej, ile pracy należy włożyć, zeby zapewnić dobre warunki

#13 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 20:00

Dodam jeszcze ze jestem z Łódzkiego i posiadam taki budynek.

Jeśli aktualne - odezwij się k_pilar@.wp.pl Krzysztof Pilarski

#14 Guest_wojt

Guest_wojt
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 11:04

Witam. Zajmuję się prowadzeniem oraz zakłądaniem domów opieki od 10 lat. Jeśli masz pytania i chcesz założyc dom opieki ale nie wiesz od czego zacząć, dzwoń, pisz. Wyjaśniam na czym polega faktyczne funkjonowanie tego rodzaju działalności, odpowiadam na pytania dotyczące wad i zalet. Na co zwrócic uwagę zakładając dom opieki, jakie są zagrożenia. Jakie są perspektywy ekonomiczne Oceniam nieruchomości pod kątem przydatności pod dom opieki. Czy dany budynek się nadaje, jakie modyfikacje są niezbędne. Zajmuje się również projektowaniem od podstaw domu opieki. Zapraszam do współpracy także tych, którzy poszukują osoby do prowadzenia domu opieki. Tylko domy opieki całodobowej. pisz dzwoń. Numer tel: 5-0-1.2-7-3.8-8-2 proszę zwonic od 1.07.2017

#15 Guest_malwina

Guest_malwina
  • Goście

Napisano 24 luty 2020 - 15:27

Domy opieki dla seniorów to nie lada wyzwanie,a czy biznes to zależy od podejścia. Myślę, że poza kasą powinna liczyć się przede wszystkim troska o pensjonariuszy. Mój dziadek przebywał w Złotej Ostoi pod Warszawą i takie domy seniora to ja rozumiem.

#16 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 24 luty 2020 - 16:00

Tylko duże placówki są w stanie generować konkretne zyski.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych