Skocz do zawartości

Zdjęcie

Salon fryzjerski - pozwolenia, wymagania

wróć do serwisu Moja Firma 45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102189 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 22:07

Komentarz do artykułu: Salon fryzjerski - pozwolenia, wymagania

#2 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 22:07

a jaką wysokość musi posiadac lokal??

#3 Guest_kingul

Guest_kingul
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 19:49

witam mam podobny problem otorz niewiem jak wyskoi nusi byc likal zapraszam na gg 9518686

#4 Guest_kinia

Guest_kinia
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 19:14

witam jaka musi byc wysokosc lokalu aby otworzyc zaklad fryzjerski moj lokal ma 2.40m czy to wystarczy bardzo prosze o odpowiedz na maila kinia86@vp.pl, albo na gg 9518686

#5 Guest_joanna

Guest_joanna
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 16:24

Witam byłam w sanepidzie i powiedziano mi że lokal ma mieć 3 metry. Patrząc na inne salony fryzjerskie nie wszystkie mają taką wysokość.

#6 Guest_Joanna_1

Guest_Joanna_1
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 16:28

Witam byłam w sanepidzie i powiedziano mi że lokal ma mieć 3 metry. Patrząc na inne salony fryzjerskie nie wszystkie mają taką wysokość.

#7 Guest_adopt

Guest_adopt
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 14:38

powinien miec 3 metry ustepstwo ze strony PIP jest możliwe do 2,5m ale jak się nie zatrudnia nikogo na cały etat to nie będą robili problemu. Są to warunki szkodliwe w rozumieniu prawa i jeżeli zatrudnimy kogoś na 1/2 etatu PIP nie będzie się sprzeciwiać

#8 Guest_adopt

Guest_adopt
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 14:39

jak duże musi byc i czy w ogóle pomieszczenie socjalne dla 2 pracowników?

#9 Guest_aleksandra

Guest_aleksandra
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 15:32

nie jest wyznaczone iiel ma miec m tylko muusi miec doprowadzona wode

#10 Guest_Mikel

Guest_Mikel
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 11:19

Sporo informacji jeśli chodzi o zakładanie firmy można znaleźć pod poniższym adresem, zwłaszcza odnośnie salonu fryzjerskiego.
Polecam informacje na temat dotacji unijnych.
http://www.kojotybiz...wtopic.php?t=10

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów ;)

#11 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 14:53

ile czasu,od złożenia wniosku, trwa decyzja SANEPIDU w sprawie otwarcia takiego salonu?

#12 Guest_Aloizy

Guest_Aloizy
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 15:18

Uzgodnienie dokumentacji projektowej w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej to 45 dni, a potencjalny koszt to 17 PLN tak podaje portal e-harmonogram są tam tez inne ciekawe informacje jakie są istotne przy zakładaniu salonu fryzjerskiego.

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 11:38

na stronach sanepidu znalazłam informację odnośnie warunków otwarcia salonu fryzjerskiego, że rozporządzenie Ministra Zdrowia z dniem 2 stycznia 2012 zostało uchylone; co to znaczy? skoro są uchylone to nie trzeba się stosować już do nich czy trzeba

#14 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 09:16

Tak zostało uchylone ale do czasu nowego rozporządzenia obowiązuje to stare i trzeba kontrolować kiedy wejdzie to nowe.

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 22:18

ok dziekuje

#16 Guest_UWAGA

Guest_UWAGA
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 22:37

Jak czytam takie artykuły, to mnie krew zalewa. Dla laika przekaz jest taki, że jeżeli chcesz otworzyć salon, to zrób wszystko zgodnie z "rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej" i koniec. Mam mnóstwo klientów, którzy sami w najlepszej wierze wykonali te zalecenia, a dzisiaj zakład nie może działać. Pierwsze kroki zanim cokolwiek kupisz, wynajmiesz to do architekta, który dysponuje uprawnieniami i w swoim zespole posiada rzeczoznawców sanepid, ppoż i bhp. Jest kilka firm, które specjalizują się w takiej działalności (Google pomoże). Chcąc rozpocząć działalność musisz mieć pewność, że to co wymyśliłeś jest do zrealizowania w danym miejscu, chyba że jesteś takim szczęśliwcem, który akurat wchodzi do lokalu, w którym fryzjer już był, chociaż tutaj powstaje pytanie, dlaczego się zwinął i czy był tam legalnie. Przyczyn nawet zakazu prowadzenia działalności może być kilka i bynajmniej nie ze strony sanepidu, tylko np. urzędu gminy/miasta. Często też warunki ppoż uniemożliwiają prowadzenia w wymyślonym zakresie takiej działalności, a dostosowanie np. dróg ewakuacyjnych i/lub oddzieleń przeciwpożarowych może kosztować tak potężne pieniądzę, że zwykły uczciwy człowiek może tego nie wykonać. Przestrzegam przed samodzielnym podejmowaniem decyzji, a autorce artykułu gratuluję wybiórczego przekazu, który pewno uśpił czujność wielu niedoszłych przedsiębiorców, pakując ich na minę.

#17 Guest_jasienka

Guest_jasienka
  • Goście

Napisano 02 maj 2014 - 14:37

Co do kluczowych spraw - skoro jest budżet na rozpoczęcie biznesu, to najpierw zainwestujcie tak, aby całość była pierwsza klasa - to się opłaca. Ale nie szukajcie po mieście, raczej w sieci, najlepszy przykład - http://www.wyposazen...yzjerskiego.pl/

Kosmetyki, wyposażenie, wszelkie narzędzia - nie jak najtaniej, tylko w dobrej cenie. W tej branży bez jakościowego podejścia, szkoda się za ten temat zabierać. 

#18 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 10:42

Witam,

przed zakupem mebli polecam zapoznać sie również z moim artykułem na temat ich wyboru www.meblefryzjerskie.info.

Pozdrawiam 

#19 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 10:35

Czy na prawdę to wszystko co widać tutaj - http://www.wyposazen...skie?horizontal jest faktycznie konieczne na początek? Czy nie lepiej postawić jedynie na wybrane elementy i dopiero z czasem to uzupełniać? Sam mam spore wątpliwości.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#20 Guest_kaciej

Guest_kaciej
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:36

Pełne wyposażenie salonu macie choćby tutaj - sprzet-fryzjerski.pl/ Start jest kosztowny, ale to jak w każdym biznesie. Mimo wszystko uważam, że to jeden z takich biznesów, które faktycznie przy odpowiedniej specjalizacji pozwalają nieźle zarobić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych