Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego zakładamy własne firmy?

wróć do serwisu Moja Firma 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102711 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 09:22

Komentarz do artykułu: Dlaczego zakładamy własne firmy?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2011 - 09:22

Bioroąc pod uwagę koszty, trzeba powiedzieć o ZUS, który co miesiąc pobiera około 800zł oraz haracz w wysokości 230zł nazwany ładnie ubezpieczeniem zdrowotnym (które w rzeczywistości nic nam nie daje.
To są 2 główne powody dlaczego ludzie nie chcą podejmować ryzyka prowadzenia działalności. Nasze Państwo zamiast pomagać przedsiębiorcą, ciągnie tylko od nich kasę.

#3 Guest_Zenek

Guest_Zenek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 13:30

Zakładanie firmy w celu zarabiania większych pieniędzy to logiczny powód. Ale żeby tak było trzeba znaleźć taki pomysł na biznes, który będzie przynosił spore zyski. Do takich pomysłów należy z pewnością otwarcie restauracji albo domu weselnego. Inspiracji i ciekawych projektów jest sporo. Do tego można liczyć na różne dotacje.

#4 Guest_Frycek

Guest_Frycek
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 12:42

Państwo polskie nie pomaga chyba w zadnym aspekcie społeczeństwu. Ani w polityce prorodzinnej, ani emerytalnej , ani przedsiębiorczości. Ale spauperyzowane społeczeństwo i tak się na to godzi płacąc w różnych podatkach i parapodatkach ok. 50% swoich dochodów...

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 14:11

Państwo polskie nie pomaga chyba w zadnym aspekcie społeczeństwu. Ani w polityce prorodzinnej, ani emerytalnej , ani przedsiębiorczości. Ale spauperyzowane społeczeństwo i tak się na to godzi płacąc w różnych podatkach i parapodatkach ok. 50% swoich dochodów...

Frycek,

Skąd ty wziąłeś to 50 proc.? Matko jedyna, jak Ci się nie podoba to emigruj. Wolny kraj, wolny świat (z nielicznymi wyjątkami). Podobno w Norwegii podatki są niskie ;)

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2012 - 17:17

Ostatnio w kawiarni na Nowym świecie wpadł mi do rąk BSM. Zachęciła mnie okładka, na której widniała piłka. Po lekturze 2 artykułów, bo więcej nie miałem czasu, byłem zaciekawiony. Wiecie może gdzie można kupić gazetę?

#7 Guest_Alek

Guest_Alek
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 17:39

Chcesz osiągnąć sukces? Zyskuj klientów dzięki darmowej reklamy na jednym z najpopularniejszych portali branżowych RYDER.PL

#8 Guest_agak00

Guest_agak00
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 11:41

Do Alek: idź pan z taką reklamą........

#9 Guest_karambol

Guest_karambol
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 13:20

Zainteresowanym biznesem polecam grę VCR (vcr-gra.pl), gdzie wcielamy się w rolę wirtualnego inwestora. Choć środki jakimi dysponujemy są wirtualne, to nagrody są jak najbardziej realne. Sprawdź już dziś.

#10 Guest_hk

Guest_hk
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 22:50

ciekawa gra, powinno być więcej takich symulacji pomagających poznawanie świata własnego biznesu - dzięki za linka!

#11 Guest_btk

Guest_btk
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 23:46

Ja wszedłem na tę stronę i muszę przyznać, że gra nie zachwyciła mnie bardzo. Interfejs jest przeciętny i nie widzę w grze nic "powalającego"... No może poza nagrodami - faktycznie to dosyć nowatorskie aby jako nagrody w grze inwestycyjnej fundowane były staże. Za to wielkie brawa! Poza tym bardzo podobają mi się niektóre pomysły i sposób ich opisów. Myślę, kilka to gotowe pomysły na firmę :)
dlatego zostanę z VCRem do końca, żeby poznawać kolejne pomysły twórców!

#12 novakowa

novakowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 12:21

Pamiętajmy że ryzyko związane z założeniem firmy można amortyzować jednocześnie pracując na etacie. Składka którą będziemy musieli odporowadzić do zus wyniesie wtedy ponad 200 zł. Tutaj jeszcze infografika która może kogoś zmotywuje do założenia własnej firmy http://www.oferteo.p...biznes-w-polsce

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 17:46

Chyba głównym powodem jest chęć uniezależnienia się.

#14 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 12:27

Ja założyłem własną firmę by nie słuchać rozkazów mniej rozgarniętego kolesia który jest moim szefem tylko dla tego bo należy do rodziny prezesa albo jest lizusem i nie muszę pracować na jego sukces za co i tak nie dostanę premii. Teraz Ja jestem szefem i wyszukuje różnych źródeł informacji jak jeszcze lepiej kierować firmą i znalazłem ostatnio na stornie matras.pl przedsprzedaż biografii założycieli google oczywiście już ją zamówiłem http://www.matras.pl...d-google-a.html sądzę że da mi to kolejne doświadczenia które będę mógł wykorzystać na rynku.

#15 Guest_arturr76

Guest_arturr76
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 13:42

Ja postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę i otworzyłem biznes we Francji! Jestem bardzo zadowolony, wiadomo są wzloty i upadki, ale gdyby nie pomoc Groupe Espro biznes by nie wypalił

#16 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 maj 2019 - 08:43

Własna firma to własny pomysł i prawdziwie własna praca. Zarobione przez nas pieniądze idą do nas a nie do pracodawcy, do daje jeszcze więcej satysfakcji.

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

#17 krevio

krevio

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 17 maj 2019 - 08:50

Zachęcam też do sprawdzania rzeczy takich jak http://europeanquali.../laureaci-2018/ są to firmy, które otrzymały certyfikaty jakości w 2018 roku czyli firmy, z którymi warto współpracować, bo z każdego dnia na kolejny dzień prosperują coraz lepiej  :)

#18 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 11:39

Prowadzenie własnej firmy jest po prostu wygodne. Dlatego sama zastanawiam się nad otwarciem własnej gastronomii. Widziałam na stronie https://sklep.polmar...-gastronomiczneże wyposażenie takiej firmy to nic trudnego. Co o tym sądzicie?

#19 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 13:41

Zakładamy firmę głównie po to, by zdecydowanie więcej zarabiać. Trudno jest naprawdę wysokie zarobki osiągnąć przy pracy na etat. W razie gdybyście nie mieli pomysłu na własną firmę, to polecam otworzyć skup katalizatorów samochodowych, bo całkiem nieźle można na tym zarobić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych