Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszuści pobierają opłaty za wpis do CEIDG

wróć do serwisu Moja Firma 247 odpowiedzi w tym temacie

#241 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 22:33

właśnie otrzymałem wezwanie do zapłacenia opłaty na rzecz CEOPG, w wysokości 296 zł. wezwanie otrzymałem 3 dni po założeniu działalności, nie wiem skąd sie dowiedzieli o mnie tak szybko, z informacji zamieszczanych na stronach ceidg wiem że wszystkie wpisy są bezpłatne, a to wezwanie przysłali oszuści, jutro składam zawiadomienie do organów ścigania, jak wszyscy będziemy odpuszczać to oszust dalej będzie wykorzystywał uczciwych ludzi

jak widzę wpis który bagatelizuje sprawę - myślę że to ktoś powiązany z tymi osobami, to normalne zachowanie oszusta który potem będzie się bronił w sądzie słowami "przecież nikogo nie zmuszałem, sam przekazał pieniądze..." nikogo nie oskarżam ale mnie to "pachnie" współsprawstwem w oszustwie, a jak do tej pory intuicja nigdy mnie nie zawiodła

Kochani zgłaszajcie usiłowanie wyłudzenia, nierobom nie chce się uczciwie pracować, zamiast wziąć się do roboty to wymyślają jakichś "wnuczków" "siostrzeńców" czy wymyślone bazy rejestrów

do pudła z nimi wszystkimi , tylko takimi "pudłami" w których będą musieli pracować a nie wypoczywać za nasze podatki

pozdrawiam wszystkich - Piotr

#242 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 17:52

Właśnie też dostałem takie pismo ceopg wymagają wplaty za wpis 290 zł. Od razu wydawało mi się to lipa.

#243 Guest_Inga

Guest_Inga
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 20:55

Również otrzymałam takie pismo niby z Centralnej Ewidencji o Podmiotach Gospodarczych Warszawa al.Jerozolimskie 96 

żądali wpłaty w wysokości 295 zł za wpis firmy do CEOPG ( coś takiego w ogóle nie istnieje)

Dobrze , że Pani z urzędu poinformowała mnie , że wpis jest bezpłatny .

#244 Guest_Inga

Guest_Inga
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 21:04

uważam ,że musimy zgłaszać to na policję

ja jutro to zrobię , aby zapobiec tym naciągaczom

#245 Guest_UWAGA NA OSZUSTOW

Guest_UWAGA NA OSZUSTOW
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:21

Firma ledwo założona a z Alej Jerozolimskich 96 przyszedł list o zaplacie na "CEOPG"  295 zł

Za przekrętami stoi pewnie kilku informatyków, którzy mają jakiś swoj program co pobiera nowe wpisy z ceidg i od razu na adresy nowych przedsiębiorców przygotowuje pismo, drukują, wysyłają, ot cała filozofia (tak mi się to na logike widzi). problem mają jedynie z częstym zmienianiem siedziby firmy.

Pieczątka mowi sama za siebie "administrator" haha btw. co to za pieczątka bez nipu/firmy/regonu/adresu i żadnych konkretnych imion i nazwisk, słabo. Ale mimo wszystko pewnie nie jeden sie nabrał.

Powinni cos z tym zrobic jak najszybciej, nie dajcie się zrobić w balona naciągaczom  ! pozdrawiam ;-)

#246 Guest_oszusci

Guest_oszusci
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 21:38

Dziwne Oszuści grasują ,a instytucje takie jak Prokuratura .Sądy ,Ministerstwo sprawiedliwości nie potrafją sobie dać z tym rady ..A gdzie ochrona danych skoro bez niczyjej zgody wszystkie dane nowych firm widnieją w internecie ...

#247 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 21:27

Uwaga oszuści!!!!! Wczoraj otrzymałem pismo z informacja o zapłacie kwoty 147 zł za wpis do CEDiG. Wpis do CEDig nie podlega opłatom, jest informacja na wniosku przy składaniu deklaracji. Pismo datowane 1 dzień po rejestracji działalności a termin zapłaty 7 dni od daty rejestracji firmy.- od otrzymania pisma 1-2 dni do zapłaty! Brak czasu na sprawdzenie!!!!.

#248 Guest_Brzęczyszczykiewicz

Guest_Brzęczyszczykiewicz
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 01:03

Ja nasrałem do koperty bąbelkowej i zaadresowałem na tę skrytke pocztową i odesłałem.Tak trzeba robić skoro szeryf Ziobro sie ich boi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych