Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć firmę transportową – pomysł

wróć do serwisu Moja Firma 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102711 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 16:19

Komentarz do artykułu: Jak założyć firmę transportową – pomysł

#2 Guest_dreamer

Guest_dreamer
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2011 - 16:19

Tak siedziba to najważniejsze, najlepiej w okolicy Wawy, i to w dobrym miejscu, tak najlepiej, żeby miec pod ręką jakiś magazyn, który by można użytkować. Słyszałem, że na Żeraniu robi się ciekawie.

#3 Guest_sm

Guest_sm
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2012 - 09:40

"spedycja, czyli przewóz towarów"
redaktorzyno od kiedy spedycja to jest przewóz towarów mylisz pojęcia - Spedycja – to działalność polegająca na organizowaniu przewozu towaru.
później "psiewoźnicy" patrzą na takie wypociny i widać co sie dzieje na rynku

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 01:01

Absolwent prawa z uzyskanymi dodatkowo kwalifikacjami z zakresu kadr i płac, posiadający Certyfikat Kompetencji Zawodowych na Krajowy i Międzynarodowy Transport Osób i Rzeczy niezbędny do uzyskania Licencji Transportowej i Spedycyjnej nawiąże współpracę z firmami z branży.
Podejmę się również współpracy z zakresu pomocy przy wyborze i rejestracji działalności gospodarczej, spółek, prowadzenia ewidencji czasu pracy, audytu i doradztwa prawnego
Doradzę i pomogę załatwić wszelkie formalności.
Telefon 694 298 035 Tomek.
Obsługuje firmy z całej Polski.

#5 Guest_anka_pas

Guest_anka_pas
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 11:39

Dla tych, którzy nie odróżniają spedycji od transportu: http://fracht.pl/por...iedzynarodowej/ - można dowiedzieć się czegoś ciekawego :)

#6 Guest_grech

Guest_grech
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2013 - 14:54

nie wiem czy założenie firmy transportowej w dzisiejszych czasach jest opłacalne, tym bardziej, że takich firm jest pełno, a konkurencja jest tak duża, że niektórzy obniżają jakość usług, byle tylko wyjść nad kreską, polecam sobie trochę poczytać w tym temacie http://trans-poland....tody-dzialania/

#7 Guest_pindor

Guest_pindor
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2014 - 08:58

Można sobie fajnie wszystko sprawdzić na stronie www.opentransport.pl - to jest serwis doradczy bardzo fajnie opisane jest wszystko za darmo i bez logowania.Wcześniej skakałem po stronach tylko bez sensu.polecam.

#8 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2014 - 22:45

Zachęcam do sprawdzenia oferty firmy transportowej preprava batožiny a nábytku z UK do Sk. Bezpieczny transport w dobrej cenie z Słowacji do Anglii. Polecam.

#9 monika344

monika344

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 11:46

Warto pomyśleć również nad odpowiednią nazwą dla firmy transportowej. Taką, która z jednej strony odwoła się do działalności transportowej, a jednocześnie nie będzie klasycznym połączaniem imienia, nazwiska z członem "trans". Parę sensownych wskazówek można znaleźć tutaj: http://dobreimiefirm...zyrostka-trans/ Życzę dużo klientów!

#10 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 13:40

Założenie firmy transportowej nie jest proste. Ja miałem największy problem z księgowością. Nie miałem o tym zielonego pojęcia i nie wiedziałem, gdzie się udać po pomoc. W końcu trafiłem na księgowość online od https://wfirma.pli korzystam do dzisiaj, bez kłopotów. W razie problemów mogę liczyć na pomoc specjalistów, a koszty nie są wysokie.

#11 Guest_Emkus

Guest_Emkus
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 23:01

Właśnie jak mają być nowoczesne i bezwaryjne tachografy to moim zdaniem warto podjąć współpracę czy ogólnie udać się do mikrotronik.com. To dobra firma ze sporym zapleczem. No i produkty rzeczywiście dopasowane i do większych firm, i do MŚP.

#12 Guest_Lileczka36

Guest_Lileczka36
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 18:46

Ważne jest, aby wiedzieć jak się zabezpieczyć od sytuacji kryzysowych (takich jak na przykład kradzież). W takich firmach wystarczy zainwestować w lokalizatory gps. Ja postawiłam na lokalizatory firmy transmobil, gdyż zapowiadały się obiecująco - i wcale nie żałuję :)

#13 Guest_Lileczka36

Guest_Lileczka36
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 19:28

Bardzo istotne też jest zainwestowanie w lokalizatory gps do aut firmowych. Dzięki nim możemy podnieść jakość usług oraz ich szybkość. Dodatkowo jest to pewien sposób zabezpieczenia przed kradzieżą. U mnie padło na transmobil - ich lokalizatory spisują się świetnie :)

#14 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:17

Myślę, że warto abyś również zwrócił uwagę właśnie na opcję systemów monitoringu GPS które w dzisiejszych czasach prowadzenia biznesu związanego z transportem są bardzo przydatne i przynoszą wymierne korzyści w oszczędnościach przy zużyciu paliwa (braku kradzieży), dokładnej lokalizacji czy też stylu jazdy kierowców aby koszty były dużo niższe w zakresie paliw ale i serwisów. Jeżeli jeszcze potrzebujesz dowiedzieć się m.in jak odpowiednio rozliczać czas pracy kierowcy to polecam odwiedzić również bloga https://www.flotman....orty-cykliczne/ na którym wszystko jest dobrze przedstawione. 

#15 dyzia

dyzia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:01

Bardzo dużo ciekawych artykułów związanych z prowadzeniem firmy transportowej i rentownością takiego biznesu znajdziesz na http://www.pgt.pl/logistyka, tak samo jak na temat całej branży TSL. 

#16 Guest_Arti4745

Guest_Arti4745
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2019 - 19:56

Osobiście nic bym nie zdziałał z własną firmą, gdyby nie : abc-szkolenia.com/uslugi/audyt-doradztwo-adr-i-tsl/zakladanie-firmy-transportowej/

#17 monika34

monika34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 25 wrzesień 2019 - 11:32

Niedawno mój znajomy chciał założyć firmę i chciał ją nazwać imię+trans. Mocno i długo mu to odradzałam posiłkując się na przykład tym tekstem: https://dobreimiefir...-transportowej/ , i jakoś udało mi się go przekonać do czegoś bardziej oryginalnego. To strasznie ważne na początku działalności, a dla mnie -trans to trochę jak -ex w nazwach z lat 90-tych.

#18 Guest_Semko

Guest_Semko
  • Goście

Napisano 02 październik 2019 - 20:50

Włąśnie też zależy, co się transportuje, ale jeżeli potrzebne jest sprawdzone auto to mogę polecić Toyotę Pro Ace. Warto zajrzeć do Carolina toyota wola

#19 Guest_Jerryh

Guest_Jerryh
  • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 20:14

Włąśnie też zależy, co się transportuje, ale jeżeli potrzebne jest sprawdzone auto to mogę polecić Toyotę Pro Ace. Warto zajrzeć do Carolina toyota wola

Faktycznie auto dobre. Są większe auta na rynku, ale też trzeba powiedzieć, że nie wszyscy takich dużych samochodów potrzebują. Też Pro Ace się dobrze po mieście jeździ bo jest zwrotne

#20 Guest_Somwik

Guest_Somwik
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 11:15

Grunt, aby było właśnie komfortowe i bezawaryjne. Akurat ProAce uważam za dobry model. Nie jest to tak wielkie auto, ale też prawdę mówiąc nie każda firma takiego rozwiązania potrzebuje. Warto sie wybrać do salonu i obejrzeć

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych