Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak optymalizować koszty w małej firmie?

wróć do serwisu Moja Firma 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102958 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:21

Komentarz do artykułu: Jak optymalizować koszty w małej firmie?

#2 Guest_MarkTwain

Guest_MarkTwain
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:21

W moim odczuciu autor ma rację co do kosztów. Optymalizować zawsze warto.

Osobiście jestem zwolennikiem modelu pozostawiania kosztów jako nieuwolnionych. Braki w kontroli, nawet minimalne, mogą słono kosztować kondycję finansową przedsiębiorstwa. No chyba, że w firmie pracują raptem 2-3 osoby, a model zarządzania oparty jest na centralizacji.

Im firma ma mniej kontrahentów pomagających w jej obsłudze, tym skuteczniej działa. Księgowość online ma swoje zalety (pod ręką, zawsze gotowa), natomiast klasyczna księgowość pozostawia zawsze możliwość ominięcia "mędrca szkiełka i oka" i spojrzenia na dokumentacją przez (niekiedy) różowe okulary.

Pozdrawiam

#3 Guest_kaja

Guest_kaja
  • Goście

Napisano 16 maj 2012 - 19:04

Moze warto też ogranczając koszty chociazby samej reklamy skorzystać z takich profesjonalnych usług agencji http://yourimage.pl/pakiet/

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2012 - 23:44

A może zrobić ją sobie samemu?

#5 Guest_Benio86

Guest_Benio86
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 17:07

Cóż za subtelna reklama....

#6 Guest_ene

Guest_ene
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2013 - 23:38

Coraz częściej nawet małe firmy optymalizują koszty przenosząc się do UK - artykulik na ten temat http://dezi.pl/?pols...ej-brytanii,195

#7 Guest_kozako

Guest_kozako
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2013 - 20:29

super sprawa
--------
http://www.pracownia...chologiczna.eu/

#8 Guest_lukas

Guest_lukas
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 10:13

hmmm wydaję mi się, że warto zainwestować w jakiejś nowoczesne oprogramowanie, najlepiej dedykowane (nam wykonała firma arsdata) wiąże się to z oszczędnościami, bo mniej czasu poświęca się na zarządzanie firmą, nie trzeba zatrudniać dodatkowych osób, czyli asystentów, sekretarek itd.

#9 Guest_michall

Guest_michall
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 17:54

takie dedykowane oprogramowanie jest bardzo drogie i lepiej skorzystać z gotowych, o szerokiej funkcjonalności programów, ja sam mogę polecić program Comarch Optima, zakupiłem go w sklep.smartmedia.com.pl/p/52/187/opt-ma-opt-ma-oprogramowanie.html i na razie wszystko jest ok, dzięki programowi nie muszę zatrudniać dodatkowych pracowników, co wiązałoby się ze sporymi kosztami

#10 Guest_grzeszław

Guest_grzeszław
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 11:44

wydaję mi się, że jeśli to możliwe, to warto zrezygnować np. z biura stacjonarnego i skorzystać z usługi wirtualnego biura, za lokal trzeba płacić w centrach miast nawet kilka tysięcy, a przy wirtualnym biurze opłata ta nie jest wysoka, przykład: krakowski-adres.pl cena miesięczna za taką usługę to 99 zł netto, różnica ogromna, a w dzisiejszych kryzysowych czasach nawet 1 zł jest na wagę złota

#11 Guest_BanMaj

Guest_BanMaj
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 21:29

Sama rozważam żeby skorzystać z jakiejs pomocy i zoptymalizowac koszty.

Tylko, że tak: nie chcę pozbywać się sekretarki, bo szkoda mi dziewczyny a i pracuje dobrze. Na całym tym IT się nie znam i wprowadzanie tych oprogramować o których piszecie nic mi nie mówi.

No więc myślę żeby przenieść się na wyspy. Nie wierzę, że kiedykolwiek zobaczę choćby częśc moich pieniędzy i uważam, że jak mogę jakos zaoszczedzic, a wlaściwie nie dać sie okraść, to to chcę skorzytać.

W każdym razie potrzebuję rady ws jakiegoś agenta czy konsultanta, który pomogłby mi się przenieść. Znacie kogos? Póki co, jak szukałam w necie, to widzę same pozytywne opinie np. p. Kurnika - jego trona to chyba PawelKurnik.pl

Ale z chęcia dowiem się czegoś z pierwszej ręki, jesli ktoś akurat jest z nim w kontakcie, albo ma jakies doświadczenia.

#12 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 00:46

Jeżeli jest Pan dalej zainteresowany optymalizacją kosztów przedsiębiorstwa w firmie lub szuka Pan zdolności kredytowej to mam rozwiązanie, gdzie zapłaci Pan jedyne 9 %, a nie tak jak w Polsce 19% podatku. W dodatku ZUS na poziomie 550 zł z kreatywną księgowość.

Za porozumieniem z Lehmann Tax Consortium przygotowaliśmy unikatową ofertę dla naszych klientów :
-prowadzenie ksiąg zgodnie z ustawą o rachunkowości,przepisami prawa podatkowego oraz zakładowym planem kont.

-wypełnianie deklaracji podatkowych oraz złożeniem ich w odpowiednich urzędach

-bieżące informowanie o sytuacji finansowej firmy (kreatywna księgowość)

-prowadzenie rejestru środków trwałych i amortyzacji

-współpraca z audytorem spółki oraz urzędem skarbowym

-reprezentowanie przed US oraz ZUS w przypadku kontroli !!!!!!

-przygotowanie sprawozdań do urzędu statystycznego

-możliwość odbioru dokumentów z siedziby klienta

To tylko niektóre możliwość,które przygotowaliśmy dla naszych klubowiczów obecnych,ale też przyszłych.

Pomyśl póki nie jest za późno!

Czy wiesz jakie masz prawa kiedy zapóka do Twojej firmy ZUS lub Urząd Skarbowy?

Jeżeli nie,to nie ryzykuj,przenieś swoją księgowość do Lehmann Tax Consortium,nie zapłacisz więcej niż płacisz swojej księgowej dodatkowo zarabiasz na poleceniach ( dochód pasywny )

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie skontaktuj się ze mną 602762303, kali401@gmail.com

Nadchodzący nowy rok, może przynieść bezpieczeństwo dla Ciebie jak również dla Twojej rodziny !! Pomyśl o tym,póki nie jest za późno!!

#13 Guest_Janush

Guest_Janush
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 15:30

Można też zawsze skorzystać z jakiegoś profesionalnego biura które się zwyczajnie zna na biznesie i wskaże, które koszty są zbędne i jak je ograniczać. W Warszawie jest to np. QualityDot. Poczytajcie i pomyślcie czy nie warto robić to w ten sposób.

#14 Guest_Kamilek

Guest_Kamilek
  • Goście

Napisano 22 luty 2016 - 20:47

Wiecie co to nie są wcale głupie metody optymalizacji. Trzeba też szukać doradców, ludzi którzy się na tym lepiej znają i co ważne tych którzy juz realizowali takie projekty czy kampanie. Tu akurat liczy się przede wszystkim doświadczenie.

#15 Marcin86Masakra

Marcin86Masakra

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 15:58

Jeśli chcecie zaoszczędzić pieniędze w małej firmie polecam zapoznać się z tym artykułem od Wirtualnego Biura Kraków - wirtualne biuro, a oszczędności

#16 Ajlar

Ajlar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 20:57

No fakt, takie wirtualne biuro - to spore oszczednosci! Przeciez nie zawsze potrzebne jest biuro, szczegolnie jak sie prowadzi jednoosobowa DG, prawda? Wtedy mozna pracowac w domu, a wynajac sobie takie biuro z adresem + jeszcze z roznymi innymi opcjami dodatkowymi ewentualnie. Sporo takich pakietow mozna znalezc np tutaj: https://www.vimaroffice.pl/ no i do tego - adres warszawski = prestiz, prawda? A calosc - i tak wrzucamy sobie w koszty dzialalnosci firmy:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy