Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto wybrać hosting dedykowany?

wróć do serwisu Moja Firma 64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102430 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 09:34

Komentarz do artykułu: Czy warto wybrać hosting dedykowany?

#2 Guest_daniel

Guest_daniel
  • Goście

Napisano 28 marzec 2011 - 09:34

Widzę, że hostning dedykowany ma wiele zalet. Ale zastanawiam się jakie są koszty jego użytkowania. Czy ktoś może sie w tym orientuje. I czy może polecić mi jakąs konkretną firmę specjalizującą sie w tym typie hostingu? Wolałbym postawić na coś sprawdzonego bez ryzyka.

#3 Guest_Amobol

Guest_Amobol
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 10:50

Hmm, ja generalnie korzystam z hostingu timnet. Nie znam się i nie wiem czy to jest hosting dedykowany, ale wiem że się sprawdza.

#4 Guest_balkis

Guest_balkis
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 16:29

Dedyk ma sens dopiero przy dużym ruchu, kiedy konta dzielone nie dadzą rady. Ja np. mam wszystko na dzielonych, kilka konto Hekko. Do momentu kiedy jeden serwis nie wymaga specjalnych parametrów, nie widzę konieczności szukania rozwiązania.

#5 Guest_kaska

Guest_kaska
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2014 - 21:40

To zależy. Dedyk nie wymaga takiej wiedzy co vps, ale jest potrzebny dopiero wtedy, gdy serwisy faktycznie nie dają rady na koncie dzielonym. Radzę zacząć od wysokich pakietów na Firehost, tam macie to niewielkim kosztem - jeśl konto dzielone jest wystarczające, to nie ma co kombinować z dedykiem.

#6 Guest_markos

Guest_markos
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 16:28

Jeśli serwisy, które prowadzisz faktycznie generują bardzo duże obciążenie to oczywiści warto postawić na dedyka, ale jeśli radzicie sobie na koncie dzielonym, to jednak mija się całkowicie z celem.

#7 Guest_bolek

Guest_bolek
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:47

Dedyk jest przeznaczony dla serwisów, które potrzebują sporych parametrów serwera, jest droższy. A jeśli już to radzę vpsa. Wymaga umiejętności zarządzania, ale to jednak dużo wyższe parametry. Kolejna kwestia - vpsa można też testować za darmo, przynajmniej na Firehost.

#8 Guest_hasso

Guest_hasso
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 16:42

Wiadomo, że jakieś tam wady są, ale dla mnie jako zwykłego usera hekko nie sprawia żadnych problemów. Mam tam stronki z na prawdę dużym ruchem, a mimo wszystko całość działa jak należy. A fakt, że wszystkie stronki kosztują mniej niż 100 złotych rocznie oceniam pozytywnie.

#9 Guest_adam pawlik

Guest_adam pawlik
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 16:21

Mam hekko od miesiąca i mogę polecić. Przede wszystkim serwer działa na prawdę szybko i chcą pomagać we wszystkim. Jestem trochę laikiem, nawet pomogli cmsa zainstalować. Ale największe wrażenie robi jakość usług w stosunku do ceny.

#10 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2051 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:23

Bo akurat Hekko to sprawdzony hosting, nie ma u nich problemów. Widzialeś, że wprowadzili opcję transferu bez ograniczeń? Jest to dodatkowo płatne, jeśli nie wystarczył ci podstawowy pakiet to warto.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#11 Guest_rampo

Guest_rampo
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:26

Dedyk się nie opłaca dla kogoś kto ma kilka serwisów - w zasadzie ma on sens dopiero przy bardzo dużych stronkach. A samo hekko polecam, mam u nich aktualnie kilka serwisów umieszczonych i całość świetnie śmiga.

#12 Guest_jarcyk

Guest_jarcyk
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:16

Dedyk się zdecydowanie opłaca, ale tylko wtedy gdy posiadacie duże serwisy. Pod małą stronkę nie kupuje się dedyka. A jeśli chodzi o konkretne firmy to np. Hekko. Tam masz świetne wsparcie i niskie ceny.

#13 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2051 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:17

A możesz dać jakiś konkretny przykład? Przy jakim serwisie to się opłaca? Bo moje stronki na hostingu dzielonym dalej sobie radzą. W takim razie olać na razie temat przenosin na dedyk?

#14 Guest_rasik

Guest_rasik
  • Goście

Napisano 06 maj 2015 - 15:13

Dedyk się opłaca jeśli masz spory serwis. Też mam konto dzielone na hekko, na razie nawet nie myślę o dedyku bo nie ma po co. Nawet nie wykorzystuję tego, co mi aktualnie daje konto dzielone.

#15 Guest_hantel

Guest_hantel
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 15:48

Dedyk albo VPS. Bo na pewno całkowicie pozbawione sensu jest inwestowanie w takie usługi w momencie kiedy nie posiadacie potężnego sklepu, czy innej usługi tego typu.

#16 Guest_matek

Guest_matek
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 20:39

Jeśli istnieje taka potrzeba... Rozwiązaniem jest też vps. Zazwyczaj wymaga on płatności nawet za test, ale np. Firehost ma go dostępnego za darmo nawet w testach. Tak więc kwestia oceny czy aby na pewno aż tak zaawansowana usługa jest wam potrzebna. A sam ich hosting działa naprawdę super.

#17 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2051 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 15:07

Ale po co komu darmowy test? Jeśli ktoś ma kasę na vpsa to wyda kilka złotych na testowanie usługi. Zresztą lista solidnych serwisów hostingowych jest chyba w Polsce doskonale znana.

#18 Guest_akadec

Guest_akadec
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2015 - 15:08

Hosting? Jak najbardziej - konto dzielone, no chyba że macie ogromne serwisy. Pod wszystko co posiadam zdecydowanie wystarcza mi konto na Hekko. Usługa działa szybko, nie sprawia żadnych problemów i tak ma być. A dedyk jest raczej przeznaczony dla dużych graczy.

#19 Guest_maras

Guest_maras
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2015 - 20:54

Np. Firehost ma vpsy, normalnie z darmowym testem, więc jak dla mnie powinniście po prostu zacząć od oceny tego, czy wam to potrzebne.
Vps wymaga już pewnej wiedzy na temat zarządzania serwerem. To nie to samo co konta dzielone.

#20 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2051 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 15:09

Hmmm... to jak dla mnie całkiem anonimowa usługa. Jeśli kupować vpsa to lepiej u sprawdzonego gracza rynkowego, a nie takiego, który jest całkowicie przypadkowy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych