Skocz do zawartości

Zdjęcie

Myślisz o założeniu własnej działalności i zastanawiasz się skąd wziąć na nią pieniądze?

wróć do serwisu Moja Firma 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102190 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 12:24

Komentarz do artykułu: Myślisz o założeniu własnej działalności i zastanawiasz się skąd wziąć na nią pieniądze?

#2 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2012 - 12:24

Może InnoFund? Warto rozważyć, czy nie skorzystać z pomocy funduszu, skoro taką pomoc oferuje. Nie tylko jest to pomoc finansowa (do 200 000 euro), ale również możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia wysokiej klasy ekspertów z różnych dziedzin nauki i biznesu

#3 Guest_marcelk32

Guest_marcelk32
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:39

może warto się zastanowić nad ofertą producenta 7car i założyć myjnię mobilną? widziałem, że przedsiębiorcom zaczynającym dopiero przygodę z własnym biznesem oferuje korzystne finansowanie zakupu takich myjni

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 16:24

Oszczędzanie jest ważne, zwłaszcza na początku działalności, kiedy nie ma jeszcze zazwyczaj dużych obrotów. Z Rabbit Office możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie! Zamiast wynajmować lokal biurowy wynajmij prestiżowy adres dla swojej firmy - ul. Świdnicka 39 we Wrocławiu- samo centrum!
Koszt Pakietu Adres to 100 zł brutto miesięcznie, obsługa korespondencji gratis! http://www.rabbitoffice.pl

#5 Guest_huck1

Guest_huck1
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 13:38

Też mi się wydaje, że korzystanie z funduszy jest bardzo ciekawą, coraz popularniejszą opcją. Być może na początku brzmi to skomplikowanie i nierealnie, żeby otrzymać pomoc, ale przy ciekawym pomyśle biznesowym można naprawdę sporo zyskać współpracując z ekspertami.

#6 Guest_B.

Guest_B.
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 16:32

No dobra, ale skąd wziąć eksperta, a przede wszystkim pomysł? Bo raczej łatwo działać jak się w pełni wie, czego się chce. A tak... Mi się wydaje, że jednak kluczem jest śmiałość pomysłu.

#7 Guest_Kinek

Guest_Kinek
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 16:51

No i przede wszystkim skąd wziąć doświadczenie ze współpracy z takim funduszem. Sądzę, że zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, trzeba by się dobrze rozeznać jak to właściwie działa, żeby się nie dać w coś głupiego wrobić.

#8 Guest_an

Guest_an
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 21:31

Doświadczenie pewnie trudno zdobyć, ale rozeznanie już znacznie mniej :) jest mnóstwo naprawdę przystępnych źródeł o vc albo aniołach biznesu, np. http://www.ipo.pl/venture_capital/ czy chociażby http://www.pi.gov.pl...pter_95012.asp. Można nawet popróbować w praktyce, jak działa taki inwestor poprzez internetowe gry edukacyjne, np. www.http://gra-vcr.pl/.

#9 Guest_Kinek

Guest_Kinek
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 21:45

Suche wiadomości dają według mnie jedynie pobieżne zrozumienie tematu. Ale tą grą praktyczną zostałem zainteresowany. Czym to właściwie jest? Grałeś/aś już w to wcześniej?

#10 Guest_gargamel

Guest_gargamel
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 21:54

Ja grałem we wcześniejszą edycję tej gry (z tego co wiem teraz rusza druga). Odczucia raczej pozytywne, jest to fajna zabawa, a przy tym można się co nieco dowiedzieć m.in. o sposobie działania tych funduszy.

#11 Guest_B.

Guest_B.
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 22:02

A nawet słyszałam o tej grze, czytałam też trochę o funduszach VC. Nie wiem tylko jak taka gra może mieć odniesienie do rzeczywistości? Jednak realne życie nie jest grą.

#12 Guest_Kinek

Guest_Kinek
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 22:24

No a na czym właściwie polega ta gra?

#13 Guest_gargamel

Guest_gargamel
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 22:30

Na rozgrywkę składa się 10 tur. Na start dostajesz pewien kapitał, za który możesz sfinansować pojawiające się spółki w zamian za udział w nich. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdą spółkę można kupić. Po zakupie możesz je sprzedać w każdej następnej turze, czasami sprzedaż następuje automatycznie.
Celem gry jest uzyskanie jak największego zysku.

#14 Guest_nocnaMarka

Guest_nocnaMarka
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 23:16

Pozostaje pytanie na ile gra faktycznie podparta jest na regułach rynku a na ile jest losowa? I czy można grać w kilka osób i oszukać ten wirtualny system? Jestem trochę sceptyczna jeśli chodzi o takie gry.. Wydaje mi się, że są "ubogie", mało rozwijające i to co się w nich dzieje nijak się ma do prawdziwego życia.

#15 Guest_gargamel

Guest_gargamel
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 13:07

Gra z pewnością nie jest losowa. Przebieg gry jest w całości oskryptowany, co jest możliwe, gdyż każdy z graczy gra "sam", rywalizacja z innymi następuje poprzez porównanie wyników.
Gra została stworzona przez PAN we współpracy z PARP oraz Polskim Towarzystwem Ekonomicznym, co może zaświadczyć o jakości waloru edukacyjnego gry.

#16 Guest_an

Guest_an
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 14:58

Czytałam też, że ta gra jest oparta na historiach realnych firm, na podstawie realistycznych modeli inwestycyjnych, dostosowanych do polskich realiów. Znalazłam to tu:
http://www.perspekty...d=24&Itemid=119
Myślę, że zawsze warto spróbować, nawet żeby się pobawić.

#17 Guest_kasia21

Guest_kasia21
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 17:05

a jak to jest z tymi nagrodami, co to są za staże, czy to waszym zdaniem warto się w ogóle w to bawić?

#18 Guest_gargamel

Guest_gargamel
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 18:00

Staże zapewne odbywają się w firmach współpracujących z grą. Wśród nich znajdują się między innymi pwc, Deutsche Bank, więc wygląda to sensownie.
Ja myślę, że w każdym razie spróbować nie zaszkodzi, czasu przeznaczonego na tę grę nie uważam za straconego :)

#19 Guest_kasia21

Guest_kasia21
  • Goście

Napisano 04 październik 2013 - 16:43

No tak, spróbować nie zaszkodzi, w sumie coś tam do CV zawsze by się przydało, a może i nawet czegoś się nauczę z samej gry :). W każdym razie już się zarejestrowałam, zobaczymy co uda się zwojować.

#20 Guest_Milena

Guest_Milena
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 01:05

Gra wystartowała już jakiś czas temu, ale wciąż można się jeszcze zarejestrować. Na jakimś innym forum ktoś mnie przekonał, że wciąż nowi mają szanse na wygraną, więc spróbowałam. Fajnie będzie w takie coś pograć :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych