Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka księgowość dla małej firmy?

wróć do serwisu Moja Firma 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102231 postów

Napisano 11 październik 2013 - 02:40

Komentarz do artykułu: Jaka księgowość dla małej firmy?

#2 Guest_Guliwer

Guest_Guliwer
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 02:40

Nie umiem się połapać w tych portalach księgowych. Mam złe doświadczenia i jakoś nie mogę się przełamać. Może zacofany jestem.

#3 Guest_ciasteczko

Guest_ciasteczko
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 03:33

Rozumiem Cię. Miałam ten sam problem na początku działalności. Sama jeszcze nie bardzo wiedziałam, jak wypełniać i wystawiać dokumenty, a tu jeszcze program trzeba było opanować. Dlatego spodobała mi się szybkafaktura.pl, która jest nieco inna graficznie od większości internetowych "księgowych" jakie widziałam i jak dla mnie, znacznie bardziej przejrzysta. No i wszystko jest w modułach, więc nie ma natłoku niepotrzebnych dla danego rodzaju działalności rzeczy.

#4 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 25 październik 2013 - 19:46

Ja natomiast myślę, że lepiej mieć jednak księgowość "miejscową". Sama korzystam z futuregroup.net.pl i jak na razie jest ok.

Nie wiem jak można robić to wszystko online... przecież czasami są takie tematy że trzeba bezpośrednio to omówić, ale to chyba kwestia pokolenia...

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 19:38

Korzystałem z szybkafaktura.pl i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa, ale jednak wybrałem tradycyjną księgowość. Głównie z lenistwa.-p

#6 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 14:02

Zdalna księgowość to wcale nie jest taki zły pomysł, niemniej jednak warto czasem odwiedzić swoją księgową, chociażby po to, żeby trudniejsze kwestie rozwiązać.

#7 Guest_billyjackeke

Guest_billyjackeke
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 10:20

Ja jestem zdania, że jakieś drobniejsze kwestie i sprawy można załatwiać zdalnie bądź przez telefon. Ale roczne rozliczenia, czy nawet półroczne, tu już jednak wolę ze swoją księgową rzeczy konsultować, mimo, że jej ufam. Zgadzam się więc z Sylwią, że księgowość „miejscowa” to słuszne rozwiązanie. W Łodzi korzystam z usług biura Duet i jest tak, jak pisałem. Sporo spraw, takich mniej ważnych załatwiamy przez telefon, ale staram się dwa-trzy razy w miesiącu wpadać do siedziby biura.

#8 Guest_Ekoconsultant

Guest_Ekoconsultant
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 11:14

Jestem podobnego zdania jak moim przedmówcy. Są czasem kwestie, które warto przedyskutować ze specjalistą. Dlatego firma którą reprezentuję poza tym, że ma w swoich usługach księgowość on-line, to również daje klientom możliwość bezpośredniego kontaktu z księgowym – telefoniczny, bądź osobisty. Więcej informacji na temat zasad współpracy możecie Państwo znaleźć na naszej stronie www.ekoconsultant.pl

#9 Guest_ECA Group

Guest_ECA Group
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 09:45

Witam, reprezentuję firmę ECA OUTSOURCING. Jeśli szukają Państwo doświadczonych specjalistów z zakresu księgowości zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na ecagroup.pl i do kontaktu. Nasi specjaliści zajmują się usługami księgowymi każdego rodzaju m.in. prowadzeniem ksiąg rachunkowych, sprawami kadrowymi, sporządzaniem sprawozdań i raportów finansowych. Bogate doświadczenie w dziedzinie księgowości pomaga nam od lat obsługiwać wiele firm reprezentujących wszelkie branże.

#10 Guest_Super Księgi

Guest_Super Księgi
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 13:54

Samodzielne prowadzenie księgowości może zajmować zbyt wiele czasu. Oszczędź czas i zgłoś się do nas. Biuro Rachunkowe Super Księgi zajmuje się profesjonalną obsługą księgowości. Dzięki nam Twoje papierkowe sprawy przestaną zaprzątać Ci głowę. Zajmujemy się między innymi PKPiR, ryczałtem, obsługą płac i kadr, a także miękką windykacją superksiegi.pl

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 21:38

Ja od niedawna jestem użytkownikiem jednej z księgowości internetowej, w dobrej cenie i z naprawdę ciekawym panelem do zarządzania. Prowadzę firmę jednoosobową, dlatego dla mnie wydaje się to dobrym rozwiązaniem i tanim. W zasadzie wystawia się faktury w tejże księgowości a cała reszta liczy się sama, włącznie z podatkami, generowaniem formularzy podatkowych i wielu innych. I całe szczęście, bo księgowa nieco kasowała za każdą fakturę z osobna a i podsumowania co nieco kosztowały.... nie wspomnę o konieczności zawożenia do niej tych faktury (głównie kosztowych bo tych nie da się wysłać mailem a skanowanie to strata czasu również). Trafiłem też na stronkę gdzie dostałem kod na 6 miesięcy darmowej księgowości jednej z firm ..działa, polecam. www.i-malaksiegowosc.pl/kupon-rabatowy-wfirma-pl-promocja/

#12 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2015 - 11:16

Z początku byłem sceptyczny ku księgowości online i sam prowadziłem papiery. Teraz mogę stwierdzić że to idealne rozwiązanie. Mam obecnie księgowość prowadzoną przez Tax Care i w końcu mam czas na zdobywanie klientów, a nie siedzenie i rozliczanie tych wszystkich faktur i innych dokumentów.

#13 Szybkafaktura.pl

Szybkafaktura.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 19:34

Według nas samodzielne księgowanie online, czy korzystanie z usług biur online jest dla małych firm świetnym rozwiązaniem. Pozwala ono na sprawne i szybkie zarządzanie papierami, a przede wszystkim optymalizuje koszty, które potrafi generować tradycyjna księgowość. Dodatkowo klient ma wgląd w papier 24/7.

Sprawdź nasz program do faktur online: szybkafaktura.pl

#14 Guest_Kataryna

Guest_Kataryna
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:13

Jest za zdalnym prowadzeniem księgowości, ale nie samodzielnie. Nie znam się na arkanach księgowości i wole swoja księgowość zostawić księgowej ;) Kiedy zakładałam firme miałam wiele pytań, chociażby o to jaka powinnam wybrać forme opodatkowania i wtedy zdecydowałam sie na pomoc ze strony TaxCare. Pomogli mi załozyć działalność i teraz prowadzą moje księgi.

#15 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 16:51

Ja tak samo jak dużo innych ludzi byłam sceptyczna na początku, a sama nie znam się na komputerach i tak dalej, ale w końcu z mężem się zdecydowaliśmy a akurat w ten sam dzień kolega polecił serwis CFlow. Jak już pierwsze dwa miesiące za darmo minęły to wykupiliśmy jedną z dwóch opcji dostępnych ( za 60 zł a druga chyba 30 zł) i do tej pory jakoś nie mieliśmy żadnych problemów. Wręcz przeciwnie, zaoszczędziliśmy już ponad 900 zł.

#16 Guest_KamilP

Guest_KamilP
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:05

Prowadzę małą firmę, samodzielnie nie dalibyśmy rady zająć się księgowością, dlatego zlecam na zewnątrz. Usługi księgowo-kadrowo-administracyjne wykonuje dla mnie PC Partner z Krakowa. Dokumentacja jest zawsze dokładna, na czas, pomagają, doradzają, jestem z nich zadowolony.

#17 Guest_Mirosław

Guest_Mirosław
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 00:16

Ja pomimo, że prowadzę małą firmę i tak korzystam z biura rachunkowego. Księgowość online mnie nie przekonuje. Wolę bardziej tradycyjne formy. Biuro gama z Warszawy, którego jestem klientem satysfakcjonuje mnie całkowicie. Zawsze mogę do nich podjechać, skonsultować się, podrzucić brakujące dokumenty. Taki bezpośredni kontakt bardzo mi odpowiada i jednak czuję się bezpieczniej, gdy wiem, że za moją firmę odpowiedzialna jest rzeczywista osoba a nie jakis program.

#18 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 13:12

Jeśli firma jest niewielka to proponowałaby ogarnąc te wszystkie dokumenty samodzielnie. NIe jest to wcale takie problematyczne jakie się wydaje ;) A na pewno tańsze i wygodniejsze ( wszystko możecie załatwić przed ekranem własnego komputera).

Polecam zainteresować się księgowością skorelowaną z własnym kontem firmowym

https://www.ingksieg...c.pl/regulaminy

Opcję taką oferuje ING. Dzięki temu praktycznie niemożliwa jest pomyłka. 

#19 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 295 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 23:44

obecnie nie trzeba już nawet wynajmować prywatnych księgowych, gdyż wystarczy korzystanie z programów typu infakt - opis programu, oraz jak go używać na stronie - http://www.pracawsie...gowosc-infakt/

#20 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 21:41

Niebawem odbędzie się wręczenie nagród EKOMERSY 2017. Z tego co udało mi się zauważyć na https://2017.ekomersy.pl/voting/61312 na wFIRMĘ swój głos oddała już prawie 300 osób. Jaki jest morał? Klienci, którzy zdecydowali się na skorzystanie z usług wFIRMY są zadowoleni ze współpracy z nią - myślę więc, że zainteresować się powinieneś w szczególności oprogramowaniem dostarczanym przez nią.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych