Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe wymogi sanitarne dla salonów kosmetycznych i zakładów fryzjerskich

wróć do serwisu Moja Firma 52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102444 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 11:25

Komentarz do artykułu: Nowe wymogi sanitarne dla salonów kosmetycznych i zakładów fryzjerskich

#2 Guest_SANEPID_11

Guest_SANEPID_11
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2012 - 11:25

Biorąc pod uwage nowe wymogi sanitarne to mamy pod Sejmem protest kosmetyczek i fryzjerek jak nic. A cegłami będą rzucać panowie z salonów tatuaży. I słusznie, bo wymyslać to politycy potrafią, ale płacić za głupoty muszą przedsiębiorcy.

#3 Guest_fryzjer

Guest_fryzjer
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2012 - 10:03

A może by tak wysterylizować tych mędrców aby głupota się nie szerzyła????

#4 Guest_gonia

Guest_gonia
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 14:48

w sumie dobrze a takie szkolenia już są organizowane przez ośrodki szkolenia zawodowego, pracuję w szpitalu w bhp i wiem jakie jest ryzyko zakażenia czynnikiem biologicznym od pacjenta pracowników a skutki są tragiczne jeśli dojdzie do zakażenia HCV lub HIV, dlatego to b. mądre wprowadzić sterylizatory, 100% popieram

#5 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2012 - 15:45

Niestety okazuje się,że po raz kolejny politycy wymyślili nieżyciowe prawo i chyba chodzi o to żeby były kolejne wpływy do budżetu państwa ?

------------------------------------------------------------------------------
www.zapachsukcesu.biz

#6 Guest_I-KOSMETYKA Sieradz

Guest_I-KOSMETYKA Sieradz
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 14:59

Dlaczego nieżyciowe? Ja od samego początku prowadzenia mojej działalności posiadam autoklaw i dla mnie jest to oczywiste. Przeraża mnie indolencja osób, które się przed tym bronią. Pytanie do oponentów: weźmy dla przykładu salon fryzjerski. Przychodzi klient, gdzieś i jakoś (nieważne) dochodzi do zacięcia (nożyczki, jakaś maszynka, brzytwa lub coś podobnego). Załóżmy, że człowiek ten ma żółtaczkę, HIV lub inną cholerę. I co ? Następnego klienta golicie tym samym narzędziem? No nie - zapomniałam macie przecież kran z wodą, sterylizator kulkowy, może jakąś myjkę ultradźwiękową - gratuluję w takim układzie odwagi. Proponuję się dokształcić i nie pieprzyć głupot.

#7 Guest_raje

Guest_raje
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 13:12

Prywatna rada, a raczej pytanie do prowadzących salon - czy wy również macie takie problemy z porządkiem? Kupiłam sobie program do zarządzania biznesem, nazywa się Taskbeat. Tj. na razie go testuję, a nie kupiłem. Wygląda na to, że faktycznie tego było mi trzeba, bo zaczynam sobie wszystko układać. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z takimi programami?

#8 Guest_kashmir

Guest_kashmir
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 19:18

Czy "Kosmetyka"wykorzystuje posiadany autoklaw codziennie i to przez 6 do 8 godz?jeżeli nie to nie widzę ekonomicznego uzasadnienia w zakupie drogiego sprzętu przez salon kosmetyczny w którym pracują np.2 kosmetyczki.Optymalnym wyjściem byłoby powstanie profesjonalnych sterylizatorni świadczących usługi sterylizacji narzędzi dla wszystkich zainteresowanych-przyjeżdżających po brudne narzędzia i dostarczających wysterylizowane.Projekt aby w każdym salonie był autoklaw jest chyba tworzony przez lobby producentów sprzętu.

#9 Guest_takiten

Guest_takiten
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 13:41

i-KOSMETYKA Sieradz jebnij się w ten pusty łeb... jest szeroka gama płynów dezynfekcyjnych które działają skuteczniej niż autoklaw. W wysokiej temperaturze możesz co najwyżej bułkę upiec. Urządzenie to nie zabija wszystkich bakterii i innego syfu nawet wręcz przeciwnie sprzyja w rozwoju i uodparnia.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 22:26

Czytam artykuł i chyba są pewne nieścisłości... Jeśli chodzi o kosmetykę...i sterylizacje. Są różnej jakości i klasy sterylizatory i mają różną moc sterylizacji.Wymogi są takie,że w kosmetyce są to Autoklawy i ważne!! urządzenia klasy B, takie jak wykorzystuje się w szpitalach ,przychodniach.Taki sterylizator,niestety nie jest tani,ponieważ ceny zaczynają się od ok. 5 000. Są oczywiście punkty sterylizacji, np w Łodzi jest MONOPOL na te usługi.Niestety jest tylko jedna instytucja,z którą można podpisać umowę...Obsługuje wszystkie szpitale,przychodnie i inne instytucje. Jeśli nawet jakaś przychodnia ma swój autoklaw,niestety nie możemy podpisać z nią umowy.Jak najbardziej,możemy sobie świadczyć usługi,ale jaki to ma sens, skoro musimy za to płacić a nie mamy potwierdzenia ,które możemy udokumentować,że dbamy o ta jakość usług. W moim przypadku,sterylizatornia jest na drugim końcu miasta.Niestety,jak kiedyś ta instytucja zbierała narzędzia z punktów(w moim przypadku była to przychodnia),tak teraz każdy musi zawozić to we własnym zakresie.Podpisuje się umowę,abonament miesięczny wynosi ponad 60 zł w tym 10 pakietów gratis,potem płatne od chyba 3,50 zł do 7 zł.W takiej sytuacji musimy mieć sporo narzędzi na zmianę.W moim przypadku ,było to naprawdę nieopłacalne i nieekonomiczne.W naszym salonie wszystkie i zawsze narzędzia są sterylizowane ,bardzo na to kładę nacisk .Poza tym klienci to doceniają.I wcale nie chodzi autoklaw po ileś godzin dziennie.Polecam kupić większy,aby więcej narzędzi się mieściło. Sterylizacja trwa od 20 min do 1,5 godz.W zależności jaki program. Narzędzia wysterylizowane mogą być przechowywane w oznaczonym pakiecie do 3 miesięcy. Uważam ,że wszystkie punkty usług,powinny spełniać odpowiedni poziom usług. W moim przypadku ,postarałam się o dotacje na zakup autoklawu :) ponieważ także nie było mnie na niego stać.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 22:39

Jeszcze mały komentarz dla Osoby z komentarzem i-Sieradz...
Każdy ma swoje spojrzenie na pewne rzeczy . Mając autoklaw wykonuje się co, ok miesiąc badanie autoklawu,.Zakupuje się pakiety, sporale ,które zawierają 106 przetrwalników.Po czym daje się je do badania w sanepidzie.
I proszę nie mówić,że inna sterylizacja jest równie dobra.

#12 Guest_I-KOSMETYKA Sieradz

Guest_I-KOSMETYKA Sieradz
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 14:43

takiten - jesteś wzorcowym przykładem człowieka, który nie ma bladego pojęcia o czym mówi.

gość - Pierwsze słyszę, że autoklaw należy raz w miesiącu poddawać kontroli - zapewniam, że wystarczy raz do roku kontrola z UDT.
Rekawy , pakowarka i testy to niestety codzienność. Wolę kupić swój autoklaw niz pomykać codziennie z pakietami do jakiegoś punktu sterylizacji. Dodatkowo nie mamy nigdy pewności czy mamy wystarczającą ilość sterylnych pakietów - wystarczy że przyjdzie jeden klient więcej niż zakładaliśmy.

#13 Guest_załamana

Guest_załamana
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2013 - 22:56

chyba popelniliście bład ponieważ najtańsze AUTOKLAWY służace do profesjonalnej steryliacji kosztują około 5000zł (pięć TYSIĘCY zł) używane conajmniej z 1500 zł (ale to ajkies stare dziady i być moze nie spełniajace nowych norm). W artykule jest więc bład, tak? cyz się mylę? czy można zamiast autoklawy sterylizować czyms innym? ? ? ? dla mnie wydatek około 6tysiecy na autoklaw gdzie nie wykonuje zadnych zabiegów przerywajacych tkankę itp tylko same maseczki itp to naparwde duzo. Kochane państwo, kochane przepisy, kochane zusy i podatki.

#14 Guest_debil

Guest_debil
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 22:21

Ciekawe kto z tej indolencji umyslowej w naszym rzadzie na tym zarobi! Niedługo człowiek nie bedzie mogł isc bez przeszkolenia albo bez certyfikatu do ubikacji!!! Albo co gorsza zeby z nij skorzystac bedzie musial miec wyzsze wykształcenie!!! Niech w tym naszym kraju rzadzacy (niby rzadzacy) ludzie zaczna wkoncu myślec a nie wymyslac idiotyczne, kompletnie niezyciowe pomysły!!! Zycie ludziom trzeba ulatwiac a nie utrudniac, jesli tego nie potraficie polecam nauczyc sie tego od naszych Zachodnich sasiadow! A nie udawac ze sie mysli i szastac naszymi pieniedzmi na prawo i lewo!!! Zało0sny kraj!

#15 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 22:07

Nie znalazłam nigdzie tego rozporządzenia

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 22:09

zgadzam się. żaden z autoklawów nie kosztuje nawet blisko 700 zł. skandalem jest wymóg wykształcenia do obsługi urządzenia! naszym krajem rządzą debile, to co jak ktoś nie ma wykształcenia to jest analfabetom? niech założą kasy fiskalne na lekarzy. to ma być prawo ludzi równych sobie? żenada.

#17 Guest_;/

Guest_;/
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 12:16

bzdura bzdura bzdura czyli fryzjerki beda musialy isc do liceum zeby obslugiwac sterylizator hahaha

#18 Guest_fdss

Guest_fdss
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 21:15

sdfss

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 21:17

blogpomocny

#20 Guest_Ania

Guest_Ania