Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić, gdy firma popadnie w długi?

wróć do serwisu Moja Firma 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102564 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 16:42

Komentarz do artykułu: Co zrobić, gdy firma popadnie w długi?

#2 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 16:42

Sytuacja wygląda jednak czasem trochę inaczej, wierzyciele nie zawsze są tak wspaniałomyślni i wyrozumiali. Ale muszę zgodzić się , że jedynym rozsądnym wyjściem jest kontakt z wierzycielem. Bez tego na pewno nie uda nam się rozwiązac naszych finansowych problemów.

#3 Guest_Wacław

Guest_Wacław
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 15:54

Gdy firma popadnie w długi najlepiej sprawę skierować do właściwej analizy i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Ostatnio ratunkiem wydaje się być restrukturyzacja. W przypadku firmy Raven odniosła dobre skutki.

#4 Guest_ilija

Guest_ilija
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 20:58

kontakt z wierzycielem ok, tylko że wierzyciel nie zawsze jest do niego skłonny. trzeba po prostu nie dopuszczać do takich sytuacji. jeśli problemem są długi firmy, to trzeba po prostu zadbać o jej płynność. nie wiem, np. można skorzystać z faktoringu.

#5 Guest_topek

Guest_topek
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 23:37

a co to ten faktoring co to tutaj jakiś rusek poleca ?? :o

#6 Guest_PawełL

Guest_PawełL
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2017 - 14:38

W dużym skrócie faktoring to kasa za fakturę. Masz kontrahenta ktory nie placi w terminie albo ma bardzo długi termin płatności i możesz wcześniej dostać te pieniądze za prowizję ( mniejsza niż kredyt).

#7 Guest_KaroleczQ

Guest_KaroleczQ
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2017 - 14:59

W bardzo dużym uproszczeniu, tak jak napisał Paweł, od firmy faktoringowej dostaniesz pieniądze wcześniej, później oni czekają, aż kontrahent uiści opłatę. Osobiście najbardziej ufam w tej kwestii bankom, w końcu od lat obracają naszymi pieniędzmi, dobrym przykładem jest np Raiffeisen Polbank - bardzo dobra marka, najwyższa klasa moim zdaniem.

#8 Guest_kate

Guest_kate
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:29

ja miałam styczność na początku biznesu z Idea Money, mogę polecić z czystym sumieniem

#9 Guest_alexis

Guest_alexis
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 09:09

właśnie to jest problem, jak klient chce przedłużony termin płatności, nie wiem, np. 60 dni. a za co mam w międzyczasie opłacić pracowników chociażby? pakowanie się w kredyty jest bez sensu, to już faktycznie wolę faktoring

#10 Guest_trzeci3

Guest_trzeci3
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2018 - 14:59

Ciekawe propozycje, dzięki

#11 Guest_Riko

Guest_Riko
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 15:53

ja polecam Pragma Go, taki faktoring online tego samego dnia. Poza tym mam awersję to umów z bankami na 50 stron i innych małych druczków, więc wole taki faktoring na jedną fakturę, jak potrzebuje niż nie wiadomo za co płacić

#12 Guest_wisia

Guest_wisia
  • Goście

Napisano 13 październik 2018 - 21:22

Dla mnie w ogóle takie tematy są trudne. Ale nie można się dać nieuczciwym firmom, więc dobrze jest wiedzieć z kim się współpracuje. Dla mnie bycie fair to podstawa, więc jak ktoś np na podstawie certyfikatu Rzetelna Firma może mi pokazać, że nie ma długów, to chętnie się podjmę współpracy.

#13 Guest_gladiator

Guest_gladiator
  • Goście

Napisano 11 marzec 2019 - 13:46

Nie oszukujmy się, ale wyjście z długów jeżeli się jest w budowlance to nie jest prosta sprawa. Ja sam prowadzę hurtownię materiałów bud i powiem tyle, że gdyby nie współpraca z windykacją MK-FInanse (skądinąd bardzo solidną) to by mnie w tym biznesie już dawno nie było

#14 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 07:33

Wszystko zależy od tego, co jest powodem kłopotów finansowych firmy. Zdarza się, że zasadniczym problemem są przede wszystkim klienci nie płacący faktur. W takich sytuacjach warto postawić na odzyskiwanie należności oferowane choćby przez firmę ICG-Group.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych