Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - pomysł

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102384 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 15:25

Komentarz do artykułu: Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - pomysł

#2 Guest_Dombud

Guest_Dombud
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 15:25

"Za założeniem firmy remontowo – budowlanej przemawiają w szczególności..." itd.
To jest prawda, tylko założenie firmy to pikuś w porównaniu do tego, że później trzeba mieć zlecenia aby się utrzymać na rynku. A to nie jest takie proste, bo konkurencja jest ogromna w tej branży.

To są dosłownie tysiące firm.
Na jednej tylko strone favore.pl
http://www.favore.pl...onczeniowe.html
jest ich blisko 30 tys. Pozyskanie zlecenia w starciu z dużymi i bogatymi firmami nie jest proste, więc lepiej po prostu skupić się na mniejszych remontach np. mieszkań. Najgorzej jest w zime, kiedy jest mało zleceń.

#3 Guest_ester

Guest_ester
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:26

ja założyłem firme w2001 i działam lokalnie ,kiedyś było lepiej teraz to nie praca tylko przetrwanie

#4 Guest_juper

Guest_juper
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2012 - 18:11

Więcej powinniście poświęcić miejsca temu tematowi, jak się utrzymać na rynku, bo założenie działalności to pikuś. Obojętnie jak wysokie macie budżety na promocję starajcie się znaleźć w serwisach branżowych - własny profil na Archiwem może dać klientów, podobnie jak obecność w serwisach branżowych. Odpowiednia widoczność to w tej branży podstawa.

#5 Guest_Arek83

Guest_Arek83
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 16:35

Chciał bym otworzyć firmę budowlaną przez fundusz ale nie wiem jak i boję się że nie bende miał pracy itd.

#6 Guest_juratas

Guest_juratas
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2014 - 14:23

Niech podstawą będzie dla was jakość to uslugi powinny sie rozwinąć. Mieliśmy przez ostatnie miesiące do czynienia z kilkoma firmami - jedyni, którzy byli terminowi to Pewex. Weszli do mieszkania i tego samego dnia je dokładnie oczyścili. Ale niestety w zdecydowanej większości przypadków trafia się na wykonwców, którzy kompletnie się do tego nie nadają. 

#7 Guest_badalek

Guest_badalek
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2014 - 12:34

Przecież porządne narzędzia na start działalności wcale nie są tak drogie - tak więc start też nie kosztuje tak dużo. U mnie to były narzędzia polskiej Celmy, które trzeci rok działają tak samo dobrze. Po co kupować wspaniałe zagraniczne marki, skoro wcale to się nie przekłada na jakość?

#8 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:06

Czy zakładając jednoosobową firmę warto inwestować w podpis elektroniczny? Jestem ciekaw Waszych opinii, ponieważ od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy posiadanie go ułatwia prowadzenie interesów i załatwianie spraw urzędowych, a także podpisywanie umów z dostawcami na odległość. Znalazłem informacje na stronie eurocert.pl/produkty, ale nie jestem pewien, czy taki podpis w pełni będzie chronił moje dane osobowe. Macie doświadczenia związane z posiadaniem podpisu w małych i średnich przedsiębiorstwach? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

#9 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 12:52

Jeśli chcesz zdobyć więcej klientów warto zainwestować w marketing szeptany, social media czy usługi typu advisor online (tzw. jawny marketing szeptany) - te usługi oferuje Lab Interactive. labinteractive.pl

#10 Guest_kiszen

Guest_kiszen
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 14:38

Z firm warszawskich to na pewno - arpro.net.pl/ Ogólnie szukajcie z polecenia, zwracajcie uwagę na szybkość realizacji, opinie, zawieranie umowy i stawki. Bo generalnie w tej branży znalezienie dobrego fachowca proste nie jest.

#11 Guest_robertonn

Guest_robertonn
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:49

każda firma remontowo-budowlana powinna mieć dobre wyposażenie. Polecam wam profesjonalne narzędzia które znajdziecie w sklepie www.glazurnik-narzedzia.pl. W tym sklepie znajdziecie bardzo duży wybór profesjonalnych narzędzi glazurniczych i w dobrej cenie.

#12 Ela - WebTaxOffice

Ela - WebTaxOffice

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 11:34

Warto założyć własna firmę. Trzeba mieć jednak nieco doświadczenia i znajomość fachu. Najlepiej zarejestrować się w Urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Wówczas można wystąpić o dofinansowanie na otwarcie firmy. Kwota ok. 20000 zł. pozwoli na kupno podstawowych narzędzi. Składki ZUS przez pierwsze 2 lata nie są wysokie. Koszty usług księgowych http://innowacyjna-ksiegowosc-pl też nie są wysokie. Dwa lata to sporo czasu na to żeby zaistnieć na lokalnym rynku. Co do kwestii przetrwania i kiepskich czasów to w zasadzie dotyczy niemal każdej firmy. Nie mniej jednak dobrze zaczynać w "kiepskich" czasach. Jak nadejdą te lepsze wykorzystasz zdobyte umiejętności. Zadowoleni klienci będą Cię polecać -i biznes zaczyna się kręcić

#13 cympekwm

cympekwm

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 14:08

Pomysł na firmę to jedno, ale założenie firmy to drugie. W Polsce udało mi się to mimo że na początku nie wiedziałem jak się za to zabrać, jakie dokumenty są potrzebne, gdzie zanieść, jak wyplenić to  prawdziwe problemy zaczęły się jak przeprowadzałem się do Anglii i tam chciałem przenieść swoja firmę. Powiem wam, że zakładanie spółek za granicą to na prawde nie łatwa sprawa biggrin.png Szybko się poddałem i całą formalność załatwiała za mnie kancelaria prawna. I co z tego, że miałem dobry pomysł i małą konkurencję skoro nie potrafiłem samodzielnie postawić firmy na nogi biggrin.png?

#14 Ela - WebTaxOffice

Ela - WebTaxOffice

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 08:31

Pomysł na firmę to jedno, ale założenie firmy to drugie. W Polsce udało mi się to mimo że na początku nie wiedziałem jak się za to zabrać, jakie dokumenty są potrzebne, gdzie zanieść, jak wyplenić to  prawdziwe problemy zaczęły się jak przeprowadzałem się do Anglii i tam chciałem przenieść swoja firmę. Powiem wam, że zakładanie spółek za granicą to na prawde nie łatwa sprawa biggrin.png Szybko się poddałem i całą formalność załatwiała za mnie kancelaria prawna. I co z tego, że miałem dobry pomysł i małą konkurencję skoro nie potrafiłem samodzielnie postawić firmy na nogi biggrin.png?

W Polsce wbrew pozorom też nie jest łatwo. W prawdzie można elektronicznie założyć spółkę ale następnym krokiem już po otrzymaniu wpisu jest złożenie dokumentów uzupełniających i dodatkowych zgłoszeń. Potrzebne jest naprawdę dobre biuro księgowe albo prawnik, żeby kontrolować operacje księgowe do, których bardzo często potrzebne są uchwały zarządu lub wspólników. Przy pierwszej kontroli z US wychodzą najczęściej właśnie takie niedociągnięcia. Niedociągnięcia które pociągają za sobą konsekwencje podatkowe.

#15 Guest_trzyyy

Guest_trzyyy
  • Goście

Napisano 06 październik 2015 - 12:34

ja mam firme remontowo budowlana od 5 lat i nie narzekam, kreci sięwink.png jak ktos ma jakies pytania to piszcie. Dobrze mieć troche porządnych znajomości i układów z innymi firmami, ja mam swoje stale sklepy np. w których kupuje sprzet np. elektronarzędzia w Lange lukaszuk, po drobinki jezdze do osiedlowego sklepu, dostaje nieraz solidne rabaty

#16 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 09 listopad 2015 - 22:45

Budo

#17 monika344

monika344

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 11:54

Ważny jest też pomysł na nazwę firmy - na stronie o tworzeniu nazw http://dobreimiefirm...rmy-budowlanej/  podkreślają, że strasznie ważna jest, aby nazwa była prosta do wymówienia, bez konieczności literowania jej przez telefon. Myślę, że wielu przedsiębiorców niestety o tym zapomina.

#18 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:22

Uważam, że dobrze jest zabezpieczyć się przed ewentualnymi zdarzeniami losowymi. Najlepiej, wykupić w tym celu ubezpieczenie firmy budowlanej na fullpolisa.pl - w przypadku ich wystąpienia, koszt ewentualnych napraw pokryje ubezpieczyciel, dzięki czemu nasza firma nie poniesie strat finansowych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych