Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są wady i zalety hostingu współdzielonego?

wróć do serwisu Moja Firma 43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_rtor

Guest_rtor
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 15:13

Siedzę na kontach dzielonych od mniej więcej 10 lat, również na tym, który wskazujecie. Mam tam nawet sklep. Nie sądzę, aby vpsy i dedyki były konieczne dla przeciętnego gracza. To musi być dopasowane, dopracowane, hosting powinien działać jak należy. Inaczej nie będzie miał on sensu.

#22 Guest_konte

Guest_konte
  • Goście

Napisano 19 maj 2016 - 15:10

Sory ale domeny.pl to drożyzna i chyba aferzyści. Odnośnie od Hekko - mam u nich dwa konta od kilku lat i naprawdę usługa działa znakomicie. Jest szybka, stabilna, nie sprawia problemów, a w naszym przypadku o coś dokładnie takiego chodziło. Najlepiej odpalić sobie konto testowe i w ten sposób robić sobie porównanie.

#23 Guest_kortes

Guest_kortes
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 15:15

Przecież to jest jedna z najdroższych firm - te całe domeny.pl Na Hekko za tą samą domenę zapłacisz 54 brutto. W jaki celu przepłacacie prawie dwa razy więcej? Wydawać kasę po to, żeby wydawać? Bzdura totalna. Dobre usługi wcale nie muszą być drogie!

#24 Guest_eldeko

Guest_eldeko
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 15:22

Dużą różnicę robi np. dzielone w Hekko - tam macie konta za śmieszne grosze, najtańsze koło 50 zł. Wszystko rzeczywiście fajnie śmiga, nie sprawia problemów i przynajmniej jak na razie jesteśmy zadowoleni. A na lepsze parametry przyjdzie jeszcze czas.

#25 Guest_topac

Guest_topac
  • Goście

Napisano 21 październik 2016 - 15:20

Hmmm... który pakiet w tym Hekko odpalić pod stronę firmową, ale nie sklep - normalną wizytówkę? Jakie minimalne parametry powinienem posiadać, aby to śmigało?

#26 Guest_gosik

Guest_gosik
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 16:09

Hekko działa pierwsza klasa i tutaj polecam - większość serwerów jakie są dostępne za normalną kasę absolutnie nie daje jakości, a przeciwnie sprawia mega problemy - przerabiałam to już wiele razy, wiem jak to wygląda. Konto dzielone się samodzielnie testuje i na tej podstawie z niego korzysta. Przynajmniej tak uważam.

#27 Guest_topac

Guest_topac
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 16:19

Liczne, ale dla zwyczajnego usera konta dzielone są zdecydowanie najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Też mam Hekko, nawet teraz przy cyber monday zakładałem konto za 1/5 ceny - kolejne. Usługa działa naprawdę super, jest szybka, niezawodna, nie sprawia problemów - przynajmniej tak na razie to wygląda.

#28 Guest_posmer

Guest_posmer
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 16:20

Pod wizytówkę to możesz kupić sobie nawet najmniejsze konto Hekko i zdecydowanie wystarczy. Ono jest solidne, niezawodne, działa pierwsza klasa. A zresztą - pod małą wizytówkę nie są potrzebne żadne cudowne parametry, chodzi tutaj jedynie o dopasowanie podstawowych parametrów. U mnie to się zdecydowanie sprawdziło - można kupić większe pakiety, ale czy to ma sens?

#29 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1874 postów

Napisano 17 luty 2017 - 16:20

Tutaj potwierdzam. Działamy na Hekko od wielu lat, działa to pierwsza klasa, stabilnie i niezawodnie. Strona wizytówka nie potrzebuje wielkich parametrów tylko absolutnych podstaw. I pod nią wystarczy nawet najmniejsze konto hostingowe. Tutaj mogę dać gwarancję.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#30 Guest_poraniec

Guest_poraniec
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:15

Konto dzielone w Hekko. Na lepszych warunkach niczego nie traficie. A czy dzielone zawsze będzie optymalne? Oczywiście, że nie - wiele zależy od parametrów serwisów. Te serwisy powinny działać szybko, być niezawodne i taki sam ma być hosting. Najlepiej zobaczyć jak strony będą się spisywały na serwerze przy okresie testowym. Nic więcej nie jest tutaj potrzebne.

#31 Guest_komeks

Guest_komeks
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 15:01

Nie ma o czym dyskutować. Współdzielone jest pod małe i średniej wielkości strony, a własne serwery, dedyki, pod sklepy i duż eportale. Rozmawianie o plusach i minusach jest trochę bzdurne. Po prostu każdy typ usługi jest skierowany pod innego typu serwisy.

#32 hannaa89

hannaa89

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 27 maj 2017 - 12:10

Niewątpliwą zaletą takiego hostingu jest stosunkowo niska cena - proste hostingi zaczynają się już od kilku zł miesięcznie. Wadą jest z pewnością ograniczona wydajność i mniejsza stabilność, niż np. przy serwerze VPS, czy dedykowanym. Dla firmowej strony taki hosting jednak w zupełności wystarczy - ten od cal.pl powinien się nadać, jest tani, a przy tym dość wydajny i w miarę stabilny, a w razie problemów można liczyć na szybką pomoc.

#33 Guest_hopsa

Guest_hopsa
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 15:26

Potwierdzam jakość hekko - od lat tam jesteśmy i wszystko działa ok. Na pewno kiepskim pomysłem są hostingi darmowe. A ogólnie hosting wspóldzielony sprawdza się w zdecydowanej większości serwisów. Co wy na to?

#34 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1874 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 15:04

Pod małego usera i niewielkie strony naprawdę nie potrzebujecie nic ponad konto dzielone. Dedyk i VPS głównie dopiero przy poważniejszych, większych serwisach. Dla zdecydowanej większości konto dzielone sprawdzi się jak znalazł. Jakie są wasze doświadczenia? 

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#35 Guest_hoster

Guest_hoster
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 15:04

Tak, niska cena ma znaczenie, ale to przecież nie wszystko. Istotnych kwestii jest zdecydowanie więcej. Support, niezawodność, dobre parametry. Głównie o takie kwestie chodzi. Kiedy wybierałem Hekko to zależało mi na stabilności - niska cena miała drugorzędne znaczenie.

#36 Guest_kokiet

Guest_kokiet
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 14:44

Niski koszt. Nie musicie niczego ogarniać samodzielnie - firma to zrobi za was sama. Hekko nam nie sprawia problemów. Moim zdaniem najwazniejsze przy hostingu jest to, żeby on po prostu był. I nie wymagał myślenia o nim.

#37 Guest_gorte

Guest_gorte
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:59

Na hekko to już jesteśmy z 7 lat i działa to ok. Nie mam zamiaru ładować się na serwery, które mają ładną nazwę, a kosztują kilka razy więcej i tak naprawdę - kompletnie nic nie dają. Po co komu coś takiego? Zero profitów...

#38 Miron92

Miron92

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:40

Do podstawowych zalet hostingu współdzielonego można zaliczyć:

- cenę i ogólnie niższy koszt niż w innych rozwiązaniach,

- brak konieczności administrowania serwerem lub zatrudniania administratora,

- wygodę użytkowania.

Jeśli chodzi o wady - to można do nich zaliczyć odgórnie założone limity. Ale w ogromnej większości przypadków, do limitów nawet się nie zbliżamy. Więc do większości projektów w zupełności wystarcza hosting współdzielony, np. taki jak w ofercie ma netbomb.pl. Zresztą, kiedy zajdzie potrzeba, można przejść na wyższy pakiet hostingowy.  

#39 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 02 październik 2017 - 21:10

Generalnie jeśli chodi o hosting, to trzeba poszukać dobrej i sprawdzonej firmy, która się tym zajmuje. My na szczęscie znaleźliśmy zetohosting https://zetohosting.pl/. Ich "średni" pakiet jest dla nas idealny :)

#40 Guest_pakodo

Guest_pakodo
  • Goście

Napisano 27 październik 2017 - 15:23

Wadą jest to, że usługa jest współdzielona. Za to plusem jest to, że usługa jest tania, a odpowiednio dobrana działa niezawodnie. My również od lat na tej samej usłudze, kasa mała, wiele serwisów, a przynajmniej jak na razie wszystko śmiga jak powinno. Nasze doświadczenia zdecydowanie pozytywne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy