Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są wady i zalety hostingu współdzielonego?

wróć do serwisu Moja Firma 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102254 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 09:45

Komentarz do artykułu: Jakie są wady i zalety hostingu współdzielonego?

#2 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 28 marzec 2011 - 09:45

Nie zdawałam wcześniej sobie sprawy, że tak jak tu podano w przykładzie, że jeden z współdzielących może zużyć np 80% myślałem, że jest to zawsze równe. No to chyba jednak warto wydać większą sumę i mieć gwarancję niezawodności niż płacic mniej a jednak nie korzystać w pełni z usług.

#3 Guest_badalek

Guest_badalek
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2014 - 15:19

Pod małe stronki nie jest potrzebna mocniejsza usługa. Trzymam na Hekko kilkadziesiąt serwisów i wszystko śmiga. Oczywiście na różnych kontach. Nie ma sensu inwestowanie w coś większego w momencie kiedy nie są te lepsze parametry rzeczywiście potrzebne.

#4 Guest_katak

Guest_katak
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:21

Trzymam wszystkie strony na Firehost - nie ma żadnych problemów. Kiedy chodzi o średniej wielkości strony to nie ma sensu stawianie na dedyka czy vpsa. Koszty nie będą współmierne do korzyści. A ja na koncie za 80 zł rocznie trzymam w sumie 12 średniej wielkości stronek.

#5 Guest_haciel

Guest_haciel
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 16:32

Na pewno Hekko, bo wiele stron, a zero problemów. No i stawki - za każdym razem kiedy przedłużam konto, dostaję rabat i dodatkowe parametry konta. Dobrze to sobie wymyślili, warto tam być.

#6 Guest_kursik

Guest_kursik
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 16:26

Który pakiet hekko pod stronę firmową? Serwis ma ze 40 odwiedzin dziennie. Na stronce sama treść. Co możecie sensownego zaproponować?

#7 Guest_kliszan

Guest_kliszan
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 16:31

kursik - ten najmniejszy. Chyba, że chcesz od razu domenę Pl to lepiej ten za 70 zł, bo wtedy będziesz miał w cenie domenę PL ;-)

#8 Guest_klonos

Guest_klonos
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:35

Pod małą stronkę wystarczy ci najmniejszy pakiet w hekko, albo weź ten za 70 zł, wtedy będziesz miał domenę PL w cenie. I to już wychodzi fajnie.

#9 Guest_czasnel

Guest_czasnel
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 15:15

Na tym koncie ze 100 Gb transferu w Hekko to ja mam w sumie 7 serwisów i jakoś wszystko normalnie śmiga, tak więc nie trzeba kupować jakiego wielkiego konta. Te konta dzielone normalne ogarniają nawet większe serwisy.

#10 Guest_gussek

Guest_gussek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 15:43

To nie zależy od ilości serwisów tylko od tego, jaki jest na nich ruch. Jeśli strona nie ma odwiedzin to trudno oczekiwać, aby miała specjalnie obciążać serwer. Takich to możesz mieć nawet kilkadziesiąt na jednym koncie i dalej wszystko będzie cały czas ok ;-)

#11 Guest_wadziks

Guest_wadziks
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 20:43

Zawsze pozostaje konto dzielone. Np. na Firehost masz porządny i wartościowy hosting, kwestia budżetu. Możesz równie dobrze przejśc na vps. Nie sądzisz, że to będzie znacznie lepsze rozwiązanie?

#12 Guest_peszak

Guest_peszak
  • Goście

Napisano 21 październik 2015 - 15:22

Uważam, że konto dzielone jest znacznie lepszym pomysłem niż vps, czy dedyk, no chyba że mowa o bardzo dużym serwisie. W przeciwnym wypadku shared. Koło 100 zł rocznie wychodzi mnie konto na Hekko i jakoś ten serwer śmiga. Tak więc - da się.

#13 Guest_miskkt

Guest_miskkt
  • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 16:35

Potwierdzam - konto na Hekko jest ok, drogie usługi wcale jakości nie oferują, można powiedzieć, że w żaden sposób za ceną nie idą zadowalające parametry, a jednak nie tak powinno to wyglądać. Jeśli dobierać serwer pod serwisy to na podstawie samodzielnie przeprowadzonego testu usługi.

#14 Guest_petes

Guest_petes
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 16:27

Hekko, tam na małym hostingi stawiam po kilka serwisów i problemów nie ma żadnych. Przede wszystkim działa to szybko, serwer swoje robi. Najlepiej przetestujcie sobie support. To podstawa - a niestety nawet w drogich firmach jego jakość jest daleka od atrakcyjnych.

#15 Guest_heskis

Guest_heskis
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 16:20

Nie widzę wad. Po prostu - konta dzielone nie są przeznaczone pod bardzo wymagające serwisy. Jeśli strona ma dużego oczekiwania to stawiacie ją na vpsie, czy dedyku, a nie na koncie dzielonym. Po co ono? Po prostu - dopasowanie pod oczekiwania, tyle.

#16 Guest_hropiesz

Guest_hropiesz
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2015 - 16:22

Na Hekko siedzę od wielu lat - różnej wielkości serwisy, również takie, mające kilkadziesiąt tysięcy odwiedzin dziennie. Tak więc można na koncie dzielonym trzymać potężne serwisy i nic złego tutaj dziać się nie powinno.

#17 Guest_hospel

Guest_hospel
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2015 - 16:32

Konto dzielone jest tanie, postawisz na tym wiele serwisów - w stosunku do tego co się płaci, daje bardzo dużo. Tylko szukajcie takich kont dzielonych, które będą miały solidny support.

#18 Guest_gostel

Guest_gostel
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 16:19

Są tanie i wystarczające pod większość klasycznych serwisów. Większe wymagania pojawiają się dopiero w momencie, kiedy prowadzicie potężny serwis, a tak to wystarczy po prostu Hekko, średniej wielkości pakiety. Wszystko powinno śmigać.

#19 Guest_gerta

Guest_gerta
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 16:50

Wystarczy konto na Hekko - pod wiele serwisów, potwierdzam. Co więcej - coś takiego kosztuje śmieszne grosze, a mimo wszystko te wiele serwisów będzie tam znakomicie działało. Kwestia dopasowania tego pod oczekiwania.

#20 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2016 - 13:02

Możecie zajrzeć na https://domeny.pl/, gdzie dostępna jest oferta hostingów oraz domen. Według mnie oferta naprawdę ciekawa, więc warto sprawdzić sobie ich usług. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych