Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać

wróć do serwisu Moja Firma 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102286 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:26

Komentarz do artykułu: Co to jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać

#2 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:26

a czy to umorzenie obejmuje też odsetki??

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 22:36

Zgodnie z art. 67b Ordynacji podatkowej (Dz.U.z 1997 r. Nr 137, poz.926)umorzenie zaległości podatkowej powoduje również umorzenie odsetek za zwłokę w całości lub w takiej części, w jakiej została umorzona zaległość podatkowa.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2011 - 13:28

a czy to umorzenie obejmuje też odsetki??

Obejmuje.

#5 Guest_lukas34

Guest_lukas34
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 22:15

Odnośnie pomocy de minimis "w praktyce" to chyba warto zapoznać się z ofertą miasta Grudziądz.

Szczegółów nie znam ale osoby będące z okolic Grudziądza (i nie tylko) mogą sprawdzić temat - a nuż się uda :)

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2013 - 15:39

Do kogo skierować wniosek? Można przeznaczyć pomoc na zakup laptopów w firmie transportu drogowego?
almal3@wp.pl

#7 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 23:08

Teraz w PKO BP można dostać kredyt obrotowy bez zabezpieczenia, właśnie z gwarancją de minimis do 2 lat. Osobiście kredyt dostałam bardzo szybko, tak jak zapewnia bank. Mam nadzieję, że wciągu spłacania kredytu nie będzie żadnych problemów :D

#8 Guest_pl

Guest_pl
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2013 - 15:53

To jest kolejna parodia. Nie biorę kredytów, non stop walczę z coraz to kolejną firmą, która zgapi pomysł i jeszcze dostaje jakieś żałosne dofinansowania na innowacyjny projekt, następnie obniża cenę i myśli, że zawojuje rynek. Później upada. I teraz w końcu by się wszystko unormowało, a tu prezent od Rządu dla kolejnych firm, które na normalnym rynku nie mają racji bytu. Tylko przy okazji, psują rynek tym uczciwym ciężko pracującym. Parodia- Przesłanie od Rządu jest oczywiste, ALbo się zadłużasz, albo damy kredyty Twojej konkurencji, która i tak się nie utrzyma, ale przy okazji wyniszczy Ciebie. A i tak za wszystko zapłacę Ja i Ty uczciwie pracujący i płacący podatki. Bo gwarancję daje Państwo, czyli MY. I jeszcze będą umarzać podatki. W świecie równym, umarzając jednemu powinni umorzyć drugiemu, aby mógł się rozwijać. A Ty uczciwie pracujesz i gówno z tego masz, bo konkurencja na kredytach, nie płaci podatków. A Ty płacisz wszystko i w d*pę Cię rucha Pseudo Władza!

#9 Guest_żaba

Guest_żaba
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 13:00

dostałem wsparcie 8 EUR przeliczajac to wyszlo 32 zł To te wielkie WSPARCIE

#10 Guest_rmi44hw

Guest_rmi44hw
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 06:12

Witam !
Właśnie we środę mam umówione spotkanie w sprawie pożyczki z dofinansowaniem z UE . Nie jestem zbyt pozytywnie nastawiony ale kto wie ? Czy ; golasowi " pomogą w założeniu własnej działalności czy też nie , opiszę po rozmowie z doradcą . Czy nadal Polska ; B " będzie tylko strupem dla rządu czy rzeczywiście coś się dzieje w temacie - poinformuję .

#11 Guest_B Harry

Guest_B Harry
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 21:02

Nieadekwatność socjologiczna tego artykułu rzutuje miano na symptomatyczne dziś aczkolwiek promilostatyczne kazusy negatywne percepcji kontaktów międzyludzkich, a jeżeli chodzi o kazualne sprawy tego zagadnienia są one zbyt specyficzne w swej strukturze obiektywnej aby nie partycypować percepcji. I wszystko jasne!!!

#12 Guest_jaaaa

Guest_jaaaa
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 15:07

czy ulgę można wykorzystać na podatke po kontroli o kare grzywny?

#13 Guest_jolanta

Guest_jolanta
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:28

czy dyrektor szkoły publicznej może uzyskać pomoc de minimis na własne studia podyplomowe??

#14 Farmer0071

Farmer0071

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaLódź

Napisano 25 kwiecień 2015 - 05:23

Sprzedawałem kiedyś ten "de minimis" - łatwo schodzi, bo ludzie dają się nabrać. WSZYSTKO MUSICIE ODDAĆ !

Czytam

forexbiznes.pl

#15 Guest_Perello

Guest_Perello
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 08:39

Moim zdaniem bardzo fajna sprawa :) Właśnie wziąłem kredyt firmowy w Idea Banku właśnie z gwarancją de minimis. Dobre rozwiązanie dla dirm, które np. nie mają długiego stażu, ale chcą się rozwijać i potrzebują na to środków :)

#16 Guest_M. Lis

Guest_M. Lis
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 12:41

To jest kolejna parodia. Nie biorę kredytów, non stop walczę z coraz to kolejną firmą, która zgapi pomysł i jeszcze dostaje jakieś żałosne dofinansowania na innowacyjny projekt, następnie obniża cenę i myśli, że zawojuje rynek. Później upada. I teraz w końcu by się wszystko unormowało, a tu prezent od Rządu dla kolejnych firm, które na normalnym rynku nie mają racji bytu. Tylko przy okazji, psują rynek tym uczciwym ciężko pracującym. Parodia- Przesłanie od Rządu jest oczywiste, ALbo się zadłużasz, albo damy kredyty Twojej konkurencji, która i tak się nie utrzyma, ale przy okazji wyniszczy Ciebie. A i tak za wszystko zapłacę Ja i Ty uczciwie pracujący i płacący podatki. Bo gwarancję daje Państwo, czyli MY. I jeszcze będą umarzać podatki. W świecie równym, umarzając jednemu powinni umorzyć drugiemu, aby mógł się rozwijać. A Ty uczciwie pracujesz i gówno z tego masz, bo konkurencja na kredytach, nie płaci podatków. A Ty płacisz wszystko i w d*pę Cię rucha Pseudo Władza!

Potwierdzam.......wkraczający na rynek obniżają opłacalność, ciesząc się jak dzieci i zazwyczaj po dwóch latach

ich busines pada....naogląli się, naczytali ......

#17 Guest_M.Lis

Guest_M.Lis
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 12:45

czy dyrektor szkoły publicznej może uzyskać pomoc de minimis na własne studia podyplomowe??

Dyrektor szkoły z dużą kasą wyciąga rękę o pomoc?..........dziadostwo.....

#18 Guest_ROMAN SZPOTKOWSKI

Guest_ROMAN SZPOTKOWSKI
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:01

MAM DWA B. WAŻNE WYNALAZKI Z BRANŻY MOTORYZACJI O ZASIĘGU SWIATOWYM I Z NIKĄD NIE MOGĘ OTRZYMAĆ ŻADNEJ POMOCY. TAIWAŃCZYCY PODCHWYCILI, ALE POLACY STOJĄ JAK JEDEN MUR. ... - Z NIKĄD OKRĘTU, Z NIKĄD ŁODZI... WYDAJE SIĘ WSZYSTKIM , ŻE WYSTARCZY SZEROKO TRĄBIĆ O INNOWACJACH, A KAŻDY KUCHARZ, - ARKA LUB FIRMA ZGŁASZAŁY BĘDĄ SWOJE INNOWACJE. ZAPOMINA SIĘ PRZY TYM , ŻE TWORZĄ JE ŻYWI FIZYCZNI WYNALAZCY, A DO TEGO KAŻE IM SIĘ JESZCZE PONOSIĆ WSZYSTKIE ZWIĄZANE Z TYM KOSZTY I CIERPIENIA WYNALAZCY. SZANOWNY PANIE PREMIERZE MORAWIECKI ! ROZPISUJE PAN PIĘKNE PROGRAMY I APELE INNOWACYJNE DO OGÓŁU POLAKÓW, ZAPOMINAJĄC O SKROMNYCH , AMBITNYCH I PRACOWITYCH WYNALAZCACH, I ŻE TO ONI W GŁÓWNEJ MIERZE JE TWORZĄ... Z POWAŻANIEM

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 15:34

MAM DWA B. WAŻNE WYNALAZKI Z BRANŻY MOTORYZACJI O ZASIĘGU SWIATOWYM I Z NIKĄD NIE MOGĘ OTRZYMAĆ ŻADNEJ POMOCY. TAIWAŃCZYCY PODCHWYCILI, ALE POLACY STOJĄ JAK JEDEN MUR. ... - Z NIKĄD OKRĘTU, Z NIKĄD ŁODZI... WYDAJE SIĘ WSZYSTKIM , ŻE WYSTARCZY SZEROKO TRĄBIĆ O INNOWACJACH, A KAŻDY OBYWATEL LUB FIRMA ZGŁASZAŁY BĘDĄ SWOJE INNOWACJE. ZAPOMINA SIĘ PRZY TYM , ŻE TWORZĄ JE ŻYWI FIZYCZNI WYNALAZCY, A DO TEGO KAŻE IM SIĘ JESZCZE PONOSIĆ WSZYSTKIE ZWIĄZANE Z TYM KOSZTY I CIERPIENIA WYNALAZCY. SZANOWNY PANIE PREMIERZE MORAWIECKI ! ROZPISUJE PAN PIĘKNE PROGRAMY I APELE INNOWACYJNE DO OGÓŁU POLAKÓW, ZAPOMINAJĄC O SKROMNYCH , AMBITNYCH I PRACOWITYCH WYNALAZCACH, I ŻE TO ONI W GŁÓWNEJ MIERZE JE TWORZĄ... Z POWAŻANIEM.

DUŻO  ENERGII,  ALE  CAŁA  PARA  IDZIE  W  GWIZDEK.  WIELKA  PORA  NAUCZYĆ  SIĘ  PRACOWAĆ    SKUTECZNIE

I  PODPATRYWAĆ  TYCH  CO  SĄ  MĄDRZEJSI  OD  NAS...

#20 Guest_Artur Witaszczyk

Guest_Artur Witaszczyk
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2018 - 22:02

Witam, czy poszczególne programy de minimis się wykluczają? Jeżeli chciałbym skorzystać ze środków UP na otworzenie własnej działalności gospodarczej to czy mogę dodatkowo skorzystać z pożyczki na start WSPARCIE W STARCIE realizowanej przy pomocy BGK ? pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy