Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - krok po kroku

wróć do serwisu Moja Firma 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102150 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 11:19

Komentarz do artykułu: Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - krok po kroku

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 11:19

niestety zakładanie firmy buodwlanej jest ryzykowne, interes bardzo dochodowy, ale niestety jest duża konkurencja więc potrzebny jest dobry start. Umiejętności swoją drogą zdolności i fachowe wykonywanie pracy, ale też potrzebny jest dobry sprzęt. Co do sprzętu to wiem, że siloco udostępnia sprzęt buodowlany. Na początek to jest ważne.

#3 Guest_anek

Guest_anek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:53

autoreklama?

#4 Guest_kapone

Guest_kapone
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 17:58

Firmy budowlane padają, ale moim zdaniem brakuje im odpowiedniej promocji. Nie sięgają po najbardziej banalne metody. Ile trwa założenie profilu na http://archiweb.pl/ ? Kilka minut? A przecież w ten sposób można zdobyć wielu klientów. I to jest właśnie największy problem - ludzie nie wykorzystują wszystkich metod poszukiwania klientów!

#5 Guest_wiolin

Guest_wiolin
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 20:01

Mam podobne zdanie co przedmówca, że w przypadku firmy budowlanej niestety jest dość spora konkurencja, więc dlatego warto zadbać o to, żeby jakoś się wybić i nie zginąć wśród innych. Moim zdaniem najlepiej jest się promować w Internecie, bo jak kogoś nie ma w sieci to znaczy, że nie istnieje i nie ma go wcale. W takiej promocji może pomóc Advanced Art. Założy stronę jeśli będzie trzeba wypozycjonuje, no i promocję w sieci.

#6 Guest_kamil kulpa

Guest_kamil kulpa
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2014 - 13:31

Największym problemem na start są narzędzia, tutaj pojawiają się najwyższe koszty. Jest np. polska marka o nazwie Celma, gdzie faktycznie niewielkim kosztem masz narzędzia pod profesjonalne zastosowania. Pamiętaj, że kupujesz te wszystkie narzędzia na kilka lat, a nie na jednej sezon.

#7 Guest_Wenhis

Guest_Wenhis
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 11:49

Miałeś kiedyś kontakt z firmą ehak? To jest dobry przykład dobrze zarządzanego sklepu budowlanego.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 20:24

istnieje na swoim rynko 16 lat robie budynek pod klucz i co

#9 Guest_adamm

Guest_adamm
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 18:33

firmy remontowo budowlane powinny mieć dobre narzędzia i urządzenia do pracy. Dzięki temu usługi wykonują solidnie i szybko. Widziałem duży wybór profesjonalnych narzędzi dla glazurników w sklepie www.glazurnik-narzedzia.pl.

#10 Guest_MichałB

Guest_MichałB
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:57

Ja pamiętam jak otwierałem swój sklep internetowy budowlany, ciężko wtedy żyliśmy,bo materiały wszystko było, ale jednak brak klientów, brak zamówień. Próbowałem znaleźć jakieś rozwiązanie sam,ale wszystko czego się tykałem nie przynosiło żadnych efektów. Poszukałem w necie jak rozwinąć swój biznes i wtedy mnie olśniło, że tak naprawdę to nie rozreklamowałem swojej firmy, że tylko w mieście, a że to sklep internetowy to cała Polska powinna o nim wiedzieć. Wtedy pomyślałem, że lepiej będzie zatrudnić specjalistów do tego, aby nie tracić znowu pieniędzy i czasu. Zleciłem to agencji reklamowej Nakatomi. Widziałem u nich na stronie, że robili reklamę dla podobnych firm jak moja.Kampania reklamowa okazała się sukcesem, szczególnie w internecie gdzie znalazła się masa klientów. Taka moja mała nauczka, że założenie firmy to nie wszystko.Znaleźć klientów nie jest łatwo i trzeba zainwestować w reklamę aby firma/sklep cokolwiek, mogło się rozwinąć.

#11 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:46

MichałB masz rację, odpowiednia reklama to podstawa. Warto też być na bieżąco z nowinkami branżowymi. Można od czasu do czasu wybrać się na jakieś targi. Jadę 21 kwietnia do Warszawy. Będą tam targi budowlane, więc będzie na co popatrzeć. Najbardziej interesują mnie narzędzia budowlane.

#12 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 10:30

Ja również zgadzam się ze stwierdzeniem, że najważniejszy w przypadku własnej firmy budowlanej jest sprzęt dobrej jakości. Z uwagi na to, że podczas budowy przydają się również maszyny wiertnicze, zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy http://staltechnika.pl/pl/ która jest ich producentem.

#13 Guest_dariusz.w

Guest_dariusz.w
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 20:34

Jeżeli szukacie dobrych narzędzi - a umówmy się, to jest chyba podstawa. To sprawdźcie sobie sklep rg narzędzia - sprzęt mają tylko wysokiej klasy. Sam się u nich wyposażam i o sklepie chyba nic złego powiedzieć po prostu nie mogę 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych