Skocz do zawartości

System CRM - z czym to się je?

wróć do serwisu Moja Firma 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_smrtdark

Guest_smrtdark
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 12:09

Założyłem nowy wątek bo zapytałem na forum ale nikt nie odpowiedział. Mam firmę i zastanawiam się nad tym żeby wdrożyć CRM. Czytałem o tym trochę że jest tam technologia saas, etc. Czy ktoś moze podesłać dwa zdania na temat właśnie takiego CRM? Na co zwracać uwage, czy warto za to płacić? Jakiś jest godny polecenia?

#2 Guest_AlaM22

Guest_AlaM22
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 16:07

Kiedyś dużo zajmowałam się CRM. Ogólnie - zarządzanie kontaktami z klientami. Moja definicja jest taka, że CRM dotyczy tej sfery, która nie jest "załatwiana" przez systemy księgowe - czyli telefony, ustalenia, wysyłki, oferty - czyli interakcja z klientami. Oczywiście gdyby dołożyć do tego dane liczbowe, jak obroty, poziom zadłużenia - to byłaby pełnia szczęścia ;).

Najpierw należy zastanowić się, czego od takiego systemu oczekujecie i co ma zmienić w firmie. A potem można poszukać odpowiedniego narzędzia ...

#3 Guest_smrtdark

Guest_smrtdark
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 09:40

Firma jest mała. Zatrudniam 3 osoby dlatego zalezy mi też na tym żeby to był prosty CRM. Łatwa obsługa i w sumie podstawowe opcje tak jak napisałaś czyli telefony, wysylki ofert itp.

#4 Guest_User

Guest_User
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2020 - 14:54

Wybór odpowiedniego i nowoczesnego oprogramowania dla firmy jest kluczowym punktem dla jej szybkiego i odpowiedniego rozwoju oraz sukcesu. Sprawdź jakie funkcje i możliwości może zaoferować program Firmao.pl CRM/ERP w chmurze. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu oraz 14 dniowy okres testowy. Firmao.pl/oferty

#5 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 705 postów

Napisano 16 luty 2020 - 10:39

A które CRM-y dają również możliwość zarządzana z poziomu smartfonów? Bo to jest tak naprawdę dosyć mocno istotną kwestią.

#6 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 792 postów

Napisano 17 luty 2020 - 12:04

Generalnie jest duży wybór różnego rodzaju CRM-ów. Koszt uzależniony jest od wielu czynników. Najlepiej przed decyzją zakupową dokładnie przetestować, aby upewnić się, że wybrane funkcjonalności będą zgodne z oczekiwaniami.

Wśród CRM-ów działających w oparciu o architekturę klient-serwer w zasadzie każdy szanujący się posiada aplik na urządzenia mobilne, przede wszystkim na Android ale również na iOS.

W sieci jest dosyć dużo różnego rodzaju rankingów takich jak: http://programy.do/ranking/system-crm/

Za pośrednictwem których mozna sprawdzić dokładnie, gdzie co i za ile.

#7 wbSEO

wbSEO

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2020 - 17:59

Co myślicie o open-sourcowych CRM-ach?

#8 JanuszU

JanuszU

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 23 luty 2020 - 14:10

Open sourceowe CRMy mają oczywiście swoje plusy i minusy.

Za Open source przemawia fakt, że wszystkie dane przechowywane są na własnych serwerach co teoretycznie powoduje, że są one bezpieczniejsze. Open sourcowy CRM można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb co także może być ważne.

Jednak wbrew pozorom rozwiązania open source nie są tańsze od swoich odpowiedników w modelu SAAS (czyli udostępnianych za miesięczną opłatę subskrypcyjną). Aby open sourcowe rozwiązania były faktycznie bezpiecznie i dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy trzeba zainwestować w programistę lub wyspecjalizowaną we wdrażaniu CRMów firmę. 

Ogólnie rzecz biorąc powiedziałbym, że rozwiązania open source dobre są dla średnich firm, które posiadają zasoby aby inwestować w rozwój i utrzymanie systemu CRM.

Dla małych firm poleciałbym rozwiązania SAAS gdyż są one tańsze i dają niemal równie szeroki wachlarz możliwości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych