Skocz do zawartości

Odzyskanie długu.

wróć do serwisu Moja Firma 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 październik 2012 - 09:37

Witam serdecznie.
Prosiłbym o udzielenie mi wyjaśnienia w mojej sprawie.
Otóż w 2000r otrzymałem postanowienie sądu z klauzulą wykonalności w którym dłużnik ma mi zwrócić pieniądze.Ponieważ na żadne kontakty nie odpowiadał ,postanowiłem przekazać sprawę do komornika.No niestety ,w 2004r komornik przesłał mi swoją decyzję ,że "postanawia umorzyć postępowanie wobec bezskutecznośći egzekucji ". Na dzień dzisiejszy to nie wiem jak długo jest ważne postanowienie sądu ,jeżeli straciło ważność to co mam uczynić ,aby ten mój dług nie przepadł /jest to kwota kilkunastu tys.zł/,jakie mam poczynić starania.Jeszcze w związku z tym moim długiem mam pytanie : otóż w tym roku dowiedziałem się ,że mój dłużnik kilka lat temu otrzymał część spadku w nieruchomości ,ale nie ujawnił swojego majątku ,czy mając jego postanowienie sądu o nabyciu spadku ,mógłbym go ujawnić w księdze wieczystej i czy jest taka możliwość aby w jego hipotekę wpisać ten mój dług jako zabezpieczenie.Może ktoś mi doradzi,wyjaśni lub przedstawi mi kolejność dalszych moich czynności.Jeżeli uda mi się wpisać do KW dłużnika czy przekazać potem to komornikowi,czy znowu mam iść do sądu aby otrzymać nowe postanowienie /być może stare postanowienie straciło ważność / Bardzo bym prosił o jakąkolwiek informację ,za co będę bardzo wdzięczny i z góry bardzo też dziękuję.
Pozdrawiam Jerzy.

#2 Guest_niepogoda

Guest_niepogoda
  • Goście

Napisano 18 październik 2012 - 11:09

nie piszesz od jakiego windykatora próbowałeś uzyskać pomoc. mnie kiedyś pomogli doradcy z intrum, mają całkiem niezłych prawników. zamiast pytać laików na forach lepiej od razu idź do fachowców, krok po kroku określą co powinieneś zrobić by odzyskać pieniądze.

#3 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 00:30

O skuteczności w ściaganiu należności, długów mówi się dość często w kontekście wielkich kancelarii. Dobrą opinię ma choćby Koksztys, którego sporo ostatnio w mediach. Pewnie wielu spodoba się to, że można ich sprawdzić przez miesiąc za darmo. Prawdopodobnie jest to powiązane z tym, że wprowadzili sprzedaż samoobsługową przez internet na swojej witrynie e-koksztys.pl

#4 Guest_Marzlys

Guest_Marzlys
  • Goście

Napisano 07 luty 2015 - 15:37

Sugeruję zajrzeć na stronę vindicat.pl Wydaje mi się, że Cię zainteresuje, bo to forma ściągania należności, ale z najniższą ceną na rynku, bo po prostu działasz samodzielnie z odpowiednim wsparciem kompetentnych ludzi. Może za ich pomocą uda się jakoś wyegzekwować dług...

#5 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:06

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19005 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:17

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl.

tylko na to cię stać? powieś reklamę na plecach i biegaj po krajuangry.png

#7 Skrzypek9

Skrzypek9

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 26 luty 2017 - 13:23

jest jeszcze polubowna windykacja należności np https://www.intrum.c...a-polubownaaleto dłużnik też musi chcieć uregulować swoje należności. 

Z rodzicami można wygrać tylko cierpliwością.

#8 Guest_Kallkaa

Guest_Kallkaa
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 14:00

Kilka lat temu chciałam przetestować w praktyce jak od początku do końca wygląda proces odzyskania długu na własną rękę. Po części po to, aby sprawdzić, czy w ogóle opłaca sie z tym iść do sądu i czy z takimi Klientami jest sens współpracować. Po części na fali sporego zawodu jeśli chodzi o normalne firmy windykacyjne, które po podpisaniu umów w zasadzie palcem nie kiwały. Pomijają 2 lata zabawy w sądzie w trybie uproszczonym (!!!) po uzyskaniu nakazu komornik przejął sprawę i... zachował się dokładnie jak firmy windykacyjne. Zero działań. Przepraszam, nie dokładnie. Firmy windykacyjne za brak rezultatów nie wymagały opłat. Komornik za korespondencje, etc. opłaty pobrał. Po tych doświadczeniach sprawy przekazałam juz wtedy znajomej mi kancelarii mec. Dariusza Staniszewskiego. Procedurę mam prostą. Jak ktoś się spóźnia, idzie pismo z kancelarii. W 60-70% procentach skutkuje. Pozostałe przekazuję w całości do kancelarii i w ogóle się tym nie zajmuję. Często udaje sie odzyskać dług, czasem nie. Ale pozwala to na lepsze zarządzanie czasem - nie walczę z wiatrakami.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19005 postów

Napisano 27 luty 2017 - 14:06

O żesz ty, ale się natrudziłeśtongue.pngtongue.pngtongue.png  całe 8 linijek napisałeś zanim walnąłeś reklamęlaugh.png laugh.png laugh.png  

#10 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 27 luty 2017 - 16:10

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19005 postów

Napisano 27 luty 2017 - 16:46

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl.[/size]

Kiepski wysiłek :)

#12 adwokat-katowice.biz

adwokat-katowice.biz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:11

Każdy nakaz zapłaty jest "ważny" 10 lat od momentu nadania klauzuli, a każda czynność z nim związana "odnawia" ten okres, czyli przedawnienie liczy się od ostatniego umorzenia komrniczego

Pozdrawiam

Kancelaria adwokacka Tomasz Piróg

http://adwokat-katowice.biz

#13 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 10:15

Tak, skoro komornik nie dał rady, to można ponownie udać się do sądu, to istotne, by nie dług się nie przedawnił.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych