Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy muszę złożyć pit??


wróć do serwisu Księgowość 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzegorz1962

Grzegorz1962

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 21:42

Mam pytanie jeżeli nie miałem żadnego dochodu za rok 2011 muszę składać pit z rubrykami 0 czy wogóle nie muszę składać??

#2 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5810 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 21:45

W przypadku braku dochodu nie składasz. PIT zerowy składa się w przypadku gdy wystąpisz do US o wydanie zaświadczenia o dochodach

#3 Grzegorz1962

Grzegorz1962

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 21:46

tak właśnie mówił mi znajomy ale chciałem się upewnić.Dzięki

#4 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 11:24

witam jezeli mialam dochod 100zl czy musze to rozlicyc???

#5 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 11:25

jak masz dochoód i dostałaś pit to tak, dostaniesz zwrot podatku od tej 100

#6 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 19:17

Witam a jeżeli prowadziłem działalnośc gospodarcza przez 3 dni ale nic nie zarobiłem bo prowadziłem tylko na papierze a firma jednak nie ruszyła to musze składać pit ?

#7 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14201 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:48

skoro zarejestrowałeś dg to powinieneś się z tego rozliczyć, nawet w przypadku braku przychodów

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2012 - 21:15

skoro zarejestrowałeś dg to powinieneś się z tego rozliczyć, nawet w przypadku braku przychodów

pewnie dobre duszki bez wiedzy podmieniły umowę do komórki bo jak by koś chciał założyć działalność to tak szybko by tego nie zrobiła bo to nie możliwe.

#9 Guest_karak

Guest_karak
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 07:14

Witam ja prowadzę działalność jestem ryczałtowcem składałem pit 28 czy teraz też muszę składać pit 37 jak nie miałem innego dochodu[

#10 dorzia

dorzia

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 kwiecień 2012 - 07:30

Witam ja prowadzę działalność jestem ryczałtowcem składałem pit 28 czy teraz też muszę składać pit 37 jak nie miałem innego dochodu[

Nie musisz składać PITa , bo już złożyłeś

#11 Guest_barti

Guest_barti
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 10:57

Prosze o szybka odpowiedz. Gralem na gieldzie kwota okolo 4500pln i z tej gry mialem w roku 2011 300 pln straty. innych przychodow/strat nie mam. nigdy tez nie rozliczalem sie w polsce dotychczas. mam z biura maklerskiego pit 8c ktory musze zlozyc ale czy musze zlozyc tez zeznanie podatkowe za caly rok 2011?Z gory dzieki

#12 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14201 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 kwiecień 2012 - 21:07

skoro nie miałeś innych przychodów to nie masz z czego się rozliczać

#13 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5810 postów

Napisano 01 maj 2012 - 07:33

Tak. Powinieneś złożyć PIT38. Wykazaną stratę możesz odliczyć w latach następnych od dochodu z giełdy

#14 Guest_Wiola

Guest_Wiola
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2013 - 19:45

Czy muszę składać pit skoro otrzymuję stypendium rektora (400zł miesięcznie)?

#15 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 kwiecień 2013 - 20:47

Ustawa z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
Art. 21. 1. Wolne od podatku dochodowego są:
(...)
40b) stypendia dla uczniów i studentów, których wysokość i zasady udzielania zostały określone w uchwale organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego, oraz stypendia dla uczniów i studentów przyznane przez organizacje, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego, na podstawie regulaminów zatwierdzonych przez organy statutowe udostępnianych do publicznej wiadomości za pomocą Internetu, środków masowego przekazu lub wykładanych (wywieszanych) dla zainteresowanych w pomieszczeniach ogólnie dostępnych - do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 3.800 zł;

#16 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2013 - 19:52

Witam!Mam zarejestrowaną firmę od 10 miesięcy. Nie miałam ŻADNYCH dochodów. W roku 2012 płaciłam składki ZUS czy muszę rozliczać PIT za 2012?

#17 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14201 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 kwiecień 2013 - 17:57

musisz zrobić zeznanie

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 08:46

Witam, w poprzednim roku otrzymywałem tylko świadczenie pielęgnacyjne, nie miałem dochodów z innego źródła, wiem, że świadczenie pielęgnacyjne nie trzeba wykazywać w picie, ale czy cokolwiek trzeba składac w związku z tym np. pit 37 z zerami ? dzięki za odpowiedź

#19 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 13:41

Moim zdaniem nic nie składasz. Swiadczenia pielęgnacyjne przyznane na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych a kwoty przychodów uzyskanych z tego tytułu nie ujmuje się w zeznaniu rocznym.

#20 Guest_lopezuniwerek

Guest_lopezuniwerek
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 19:25

witam z powiatowego urzedu pracy otrzymałem tylko roczny rapotr składek społecznych i zdrowotnych nic wiecej nie miałem udokumentowanych dochodów czy mam rozliczac pit 37 i jak to zrobic pomocy (ostatni gwizdek)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy