Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

wróć do serwisu Moja Firma 73 odpowiedzi w tym temacie

#41 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 802 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 08:41

Ja mam obecnie konto oszczędnościowe. Niby takie konta są nizej oprocentowane niż lokaty ale z drugiej strony czy znasz jakąś sensowniej oprocentowaną lokatę? Bo ja nie. Obecne oprocentowanie lokat jest bardzo ale to bardzo niskie tak wiec jestem zdania,ze najlepiej jest po prostu część kasy odłożyć na koncie a część na lokacie.Szczególnie jeśli chcesz mieć część kasy w pogodowiu ( w razie nieprzewidzianych wydatków). W sieci są rankingi Na przykład tutaj:

http://direct.money....e-styczen-2016/

Możesz sobie porównać to jakie instytucje mają obecnie najlepsze konta oszczędnościowe na ten miesiąc. Bardzo dobre jest konto oszczędnościowe Orange Finanse. 

#42 MagdalenaDz

MagdalenaDz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 luty 2016 - 10:22

Zarobek na lokatach czy kontach jest według mnie żaden. Najlepiej inwestować w nieruchomości tylko teraz nie mam takich środków dlatego póki co kupuje złoto - lokata złoto.

#43 majastras

majastras

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 luty 2016 - 15:53

To zależy na czym ci zależy. Jeśli chcesz jednocześnie zarabiać i korzystać ze zgromadzonego kapitału to polecam konto oszczędnościowe, jeśli możesz sobie pozwolić na zamrożenie gotówki na dłuższy okres to najlepsza będzie lokata. Aktualny ranking lokat znajdziesz tutaj.

#44 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2016 - 09:56

Jeżeli chodzi o wybór konta bankowego, to myślę, że na konto direct ing opinie możesz znaleźć przydatne informacje w tym temacie. Polecam więc zajrzeć na ten portal i zapoznać się z zamieszczonymi na nim recenzjami i porównaniami kont bankowych. 

#45 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 18 luty 2016 - 16:52

ja swoje wolne srodki zainwestowalem w pozyczki pozabankowe. Jestem czlonkiem Klubu Inwestorow. wg mnie na tym da sie wiecej zarobic niz na lokacie

#46 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 20:23

Jeśli chcesz swoje oszczednosci ulukować z jakims konkretnym zamiarem to moge Ci polecic inwestycje w zloto. Ja takim sposobem zbieram na studia dla mojej corki, poki jest jeszcze mala, odkladam co pare miesiecy i wiem ze jak podrosnie to mi za to podziekuje. Skorzystalem z programu edukacja na zlotatarcza.com, tam jest nawet taki kalkulator ktory obliczy Ci ile zyskasz lokujac dana sume, fajna sprawa

#47 Surdyk22

Surdyk22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 08:57

W obecnych czasach jeżeli nie chcemy specjalnie ryzykować i np. zainwestować w pożyczki społecznościowe czy złoto to pozostaje nam konto oszczędnościowe, bo na lokacie praktycznie jest zbliżona wysokość oprocentowania.

Jest coś butwiejącego w państwie duńskim.

#48 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 831 postów

Napisano 04 październik 2016 - 09:19

Z doświadczenia wiem, że osoby które dysponują większym kapitałem są mogą próbować negocjować korzystniejsze warunki jeżeli chodzi o oprocentowanie lokat czy nawet kont oszczędnościowych i osobistych. Nie wszystkie banki mają takie usługi w swojej ofercie, ale istnieje na rynku kilka instytucji finansowych oferujących swoją ofertę dla tzw klientów VIP.

Aktualny stan oprocentowania kont osobistych przedstawia się następująco: http://www.tanie-kon...kont-firmowych/

#49 Guest_egiptian

Guest_egiptian
  • Goście

Napisano 28 październik 2016 - 11:47

Ja lubię lokaty albo konta oszczędnościowe. Bezpieczny sposób na pomnożenie majątku. ostatnio otworzyłem lokatę w getinbanku, 2,2% na 4 miesiące, dla mnie korzystnie.

#50 zdrawko

zdrawko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 07:07

Akurat na firmowych koncie zarobić się nie da...Co innego konto oszczędnościow, które może mieć korzystniejsze warunki niż konto osobiste:

www.postawnaswoim.pl/ranking-kont-oszczednosciowych

Na tej stronie znajduje się aktualne porownanie na ten miesiąc. Bardzo dobrą ofertę ma na przykład:

Bank zachodni wbk 4%

Millenium bank 2,7%

Tyle samo procent oferuje Lions bank

Od dzisiaj soki tylko pochodzące z wyciskarki.

#51 Arecki

Arecki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 13:35

Sprawdź jeszcze konta oszczędnościowe z tej strony http://lokaty-rankin...szczednosciowe/

#52 Guest_kataryn

Guest_kataryn
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 00:14

Ja polecam konto wymarzone w raiffeisen polbank bo ono samo z siebie jest oprocentowane. Do tego chyba można założyć darmowe subkonto oszczędnościowe. W Raiffeisenie karta debetowa kosztuje chyba 3 zł ale to tyle co nic., więc można pominąć :-)

#53 Joan19

Joan19

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 17:10

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Gdyby było wszyscy byli by bogaci. 

Niekiedy spotykamy ludzi zupełnie nam obcych,którymi zaczynamy się interesować od pierwszego wejrzenia,jakoś raptownie,znienacka,za nim choć słowem się do nich odezwiemy.

#54 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 14:30

To zależy od wielu czynników dlatego wybór odpowiedniego miejsca na lokowanie pieniędzy jest tak istotny :) Co do lokat bankowych to wystarczy sprawdzić je na https://moneye.pl/ra...okat-bankowych/gdzie mamy ich ranking i wyłożone wszystko jak na talerzu, który bank co oferuje i jaki będziemy mieli z tego "zysk". Ale z tego co kiedyś patrzyłem to najwięcej chyba jest 4% więc to wielkość względna zależna od osoby i oczekiwań :)

#55 StarBoy

StarBoy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 maj 2017 - 10:13

Generalnie polecam skorzystać z usług profesjonalistów z bwf-consulting.pl, którzy prowadzą doradztwo biznesowe i finansowe, czyli również w zakresie lokowania swoich pieniędzy i prowadzenia inwestycji. Polecam!

#56 barb30

barb30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 maj 2017 - 20:26

W wiele rzeczy można inwestować... Np. złoto, srebro, monety czy brylanty inwestycyjne - co kto lubi. Osobiście uważam, że tego typu "lokata" to świetny sposób na zarobek. Ważne tylko, aby skorzystać ze sprawdzonego źródła, będąc laikiem łatwo się "naciąć". 

#57 Guest_miki858

Guest_miki858
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2017 - 10:45

Niedawno przekonałam się, że przez Internet można inwestować nawet w złoto. Dzięki namowie kolegi z pracy nabyłam po całkiem dobrej cenie małą sztabkę. Skorzystałam z oferty Mennicy 24, którą póki co polecam.

#58 karel

karel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:53

a nie kusiło was nigdy żeby te pieniądze zainwestować w siebie? w rozwój swojej firmy na przykład? ja bym tak nie mógł patrzec jak leżą i marnieją :) ale też mi łatwo mówć.. sam sę zbierałęm dwa lata przed podjęciem decyzji. a teraz... zastanawiam się jak wybrać nazwę firmy :D

#59 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 11:09

a to tez jest fakt, pieniądze powinny sie kręcić i na siebie zarabiać. Karel a ty jak już sobie tak fajnie nazwiesz to sprawdź jak zastrzec nawę firmy ;) 

#60 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 08:03

A ja sobie prowadzę małą działalność gospodarczą i jakiś czas temu odłożyłem część pieniędzy na lokatę. Możecie mi wierzyć, że taka lokata dla firm z sektora małych i średnich może przynieść całkiem spory, i co najważniejszy, pewny zysk. Zarobione na lokacie pieniążki z pewnością zainwestuję w firmę i nie będę na tym stratny. Przy okazji mogę uspokoić zmartwionych, że nie zawsze od lokaty firmowej trzeba płacić tzw. podatek Belki. W jaki sposób go uniknąć? Polecam ten artykuł - http://www.jakosciow...y-indywidualne/. Ja dowiedziałem się z niego bardzo wielu przydatnych rzeczy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych