Skocz do zawartości

motywowanie pracowników - pomysły i przykłady

wróć do serwisu Moja Firma 59 odpowiedzi w tym temacie

#41 sosenka87

sosenka87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 22:22

A ja uważam, że to co motywuje pracowników to godziwe wynagrodzenie, premie i podwyżki biggrin.png Jeżeli to już jest zapewnione, wtedy można myśleć dalej. Osobiście nie jestem fanką wyjazdów integracyjnych, ale jakieś wspólne wyjścia mogą być już dobrym pomysłem. Może jakaś aktywność typu paintball lub escape room? (ostatnio byłam w takim, polecam). To może nauczyć współpracy, a nie zajmie zbyt dużo cennego wolnego czasu.

#42 Guest_Ketla

Guest_Ketla
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 18:04

Nagana nie jst motywacją. Też jestem tego zdania. Ps. właśnie te pozafinansowe techniki motywacji są okej. Akurat owoce i soki to jeden z przykładów, ale można też wymienić jakieś bilety do kina, dodatkowy dzień wolny. Sposobów jest sporo, każdy dobry J

#43 Guest_Grażynka

Guest_Grażynka
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 20:48

największa motywacja dla pracownika to pochwała tego, co robi

zarówno słowna jak i w postaci premii

szanowanie pracownika i docenianie

niestety tego nie ma w większosci zakładów

#44 Guest_Dmowski111

Guest_Dmowski111
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 11:39

Gdzieś się spotkałem ze stwierdzeniem, że właśnie nagana jest motywacją co uważam za głupotę trochę. Nagana dyscyplinuje, ale w sumie pozostaje niesmak. Zdecydowanie lepiej ejst właśnie motywować niż karać. Metody są różne, np. dostarczane do biura owoce i soki z Take a Fruit. Fajna sprawa zerknijcie sobie.

#45 Guest_zomp

Guest_zomp
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 13:53

Gdzieś się spotkałem ze stwierdzeniem, że właśnie nagana jest motywacją co uważam za głupotę trochę. Nagana dyscyplinuje, ale w sumie pozostaje niesmak. Zdecydowanie lepiej ejst właśnie motywować niż karać. Metody są różne, np. dostarczane do biura owoce i soki z Take a Fruit. Fajna sprawa zerknijcie sobie.

no ale co konkretnie dają takie soki i owoce pracownikowi?

#46 Guest_Sisimi

Guest_Sisimi
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 00:54

Dają bardzo dużo. Poczytaj soebie na stronie Take a Fruit jest blog, tam jest wszystko ładnie i w prosty sposób napisane.

#47 Guest_Kamil Wolik

Guest_Kamil Wolik
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 17:58

Dają bardzo dużo. Poczytaj soebie na stronie Take a Fruit jest blog, tam jest wszystko ładnie i w prosty sposób napisane.

Picie soków i jedzenie owoców to poprawienie zdrowia i kondycji fizycznej. NIE tyjesz, nie męczysz żołądka, jesteś naturalnie pobudodzy do pracy. Umówmy się jednak, żejedzenie typowego jedzenia biurowego (fast-food), zupki, kanapki byle jakie albo słodycze dość mocno obciąża organizm.

#48 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 25 luty 2017 - 22:55

podwyżki, ewentualnie wyjazdy firmowe. Jeśli wyjazd jest dobrze zorganizowany i zapewniamy rozrywke pracownikom będzie to dla nich nagroda. U nas w firmie mamy wyjazdy organizuje firma volare Czasem są to narty, czasem jakieś egzotyczne miejsca. Kiedy pracownicy mają tak zorganizowany czas, moga się rzeczywiście zintegrowac i jest to korzyść dla nich i dla firmy

#49 Guest_Emmy

Guest_Emmy
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:52

Teraz pogoda już robi się naprawdę elegancka, więc wyjścia w plener jak najbardziej. Kasa oczywiście też. U nas w firmie teraz od niedawna się zamawia soki i owoce z Take a Fruit. Każdy dostaje „swoją pakę” i jest to naprawdę super sprawa. Ja na przykład dzięki temu ograniczyłam korpo jedzenie. Czyli stawiamy na różnorodność.

#50 looki

looki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:41

Najlepsza motywacja to dodatkowa kasa przy wypłacie i ludzkie warunki pracy, soki i owoce dla mnie to żadna nagroda czy motywacja. 

#51 Guest_tonye34

Guest_tonye34
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 18:41

A co myślicie o kartach benefitowych? Czy to dla pracowników dobra motywacja i „nagroda”? Bo zastanawiam się nad wprowadzeniem u siebie kart Biznes Benefit – do restauracji, salonów urody, punktów medycznych i paru innych, i jestem w kropce. 

#52 Guest_olek490

Guest_olek490
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 22:52

Dla mnie jako pracownika to jest motywacja, bo na karcie można zaoszczędzić to, co i tak trzeba wydać. 

#53 Guest_KRZYSIEK444

Guest_KRZYSIEK444
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 18:07

Zdecydowanie jest to motywacyjne, u mnie mocno poprawiło wyniki (sprzedaż, ale nie typowe CC). Ta karta o której piszesz jest bardzo dobra, sporo można na niej zaoszczędzić z rabatami 30 czy 50% aktywnie korzystając. 

#54 Anna S-ska

Anna S-ska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 14:51

Najszczęśliwszy pracownik to taki, który sam wybierze sobie nagrodę. Może sprawdzą się Kolekcje Lifestyle z Prezentokracja.pl

https://prezentokracja.pl/kolekcje-lifestyle

Kilkadziesiąt nagród rzeczowych i przeżyć do wyboru. Pracownik sam decyduje, czy woli ekspres do kawy, elegancki zegarek czy voucher do teatru lub bon do SPA. Pomysły na nagrody rzeczowe dla pracowników trafią w każdy gust ;)

#55 Felcia12

Felcia12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 18:29

Najważniejsze wydaje mi się jednak traktowanie pracownika z szacunkiem http://kariera.forbe...774,1,1.htmlidocenianie jego osiągnięć. Będzie to dla niego najlepsza nagroda, gdyż będzie wiedział, po co w ogóle pracuje, a jego działania przynoszą pozytywne efekty.

#56 Guest_leil3

Guest_leil3
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 15:55

Też mam Biznes Benefit i widzę, że się sprawdza. Kasa nieduża, a tak naprawdę zespół o wiele bardziej zmotywowany. 

#57 jerzy6767

jerzy6767

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 17:54

Szczerze mówiąc, to nie mam zielonego pojęcia. Nie jestem w stanie pomóc...

W książce wszystko poszłoby pewnie zgodnie z planem... ale w życiu, cholera, zawsze panował potworny bałagan.

#58 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 08:17

Możecie też sprawdzić system kafeteryjny Motivizer: http://motivizer.pl/, moim zdaniem to dobra alternatywa dla Benefit System. W przypadku małych firm Benefit często się nie opłaca, dlatego można szukać lepszej oferty u konkurencji.

#59 Margonello

Margonello

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 13:40

Szczerze mówiąc, to nie mam zielonego pojęcia. Kompletnie się na tym nie znam...

Jaśmin, pomyślał, rozchylając wargi w uśmiechu pełnego goryczy uznania. Egzotyczny kwiat, który otwiera swe pachnące płatki tylko pod osłoną nocy

#60 robertpodgorski

robertpodgorski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 13:42

Dobra wypłata wiadomo, że zawsze motywuje, ale prawda taka, że nie jest najważniejsza. W mojej poprzedniej pracy nie mogłem narzekać na zarobki, ale warunki i atmosfera były tak fatalne, że odszedłem po roku. Sam nie jestem też fanem integracji, chcę swój wolny czas spędzać po swojemu, z rodziną i przyjaciółmi. Fajne pomysły znalazłem w tym artykule https://goodpoint.blog/materialne-niematerialne-narzedzia-motywowania-pracownikow/ i trudno się z nimi nie zgodzić! Dla mnie szczególnie ważna jest możliwość rozwoju, jasno przedstawiona ścieżka kariery i przekazywanie pewnych obowiązków innym na rzecz nowych wyzwań.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych