Skocz do zawartości

Mobilna myjnia parowa- co myslicie?

wróć do serwisu Moja Firma 113 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Karol077

Guest_Karol077
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 17:01

Dobry pomysł, szczególnie na parkingu galerii handlowej, może byc strzałem w dziesiątkę.

#22 Guest_Vilian

Guest_Vilian
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 16:24

Interes dobry i opłacalny, trzeba tylko wziąć pod uwagę:
- wielkość danego miasta i czy będzie zbyt
- koszty biurokracji, ale to wiadomo, jak z każdym biznesem
- koszty amortyzacji sprzetu i środków chemicznych (stosunkowo wydajne i skuteczne jest Premo)
- reklamę (jakąś agencje można nająć, albo przynajmniej ulotki zamówić)
- własną pracowitość :) Ale to już robimy na swoje, sami jesteśmy sobie szefami.

#23 Guest_Patrick

Guest_Patrick
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 17:59

Czy ktoś realnie użytkuje optimę i może na konkretnych przykładach powiedzieć cos o tym sprzęcie? Bo czytam tu same pozytywy, może ktoś coś konkretniej? Nada się pod czyszczenie elewacji?

#24 Guest_Lizook

Guest_Lizook
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:49

Akurat tego sprzetu w rekach nei miałem, ale co do mycia elewacji – tak, spokojnie możesz robić dowolną myjnią parową takie rzeczy. Jak dasz jakąs sensowną chemię, np Premo to brud tym szybciej schodzi. Tylko uwaga – chemii nie stosujemy tam gdzie obok są np. rośliny.

#25 Guest_Macabre

Guest_Macabre
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 12:09

Ile kosztuje taki podstawowy set - sprzet plus chemia?

#26 Guest_Wegorz

Guest_Wegorz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 12:18

A ile kosztuje aparat fotograficzny?

Bo ja mam taki za 500 zł a kolega ma lustrzankę za 5 tysięcy? :) Zalezy co kupujesz.

#27 Guest_Radcliff

Guest_Radcliff
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 12:36

Zależy czy bierzesz na swój rachunek, czy we franczyznie, używany czy nowy sprzęt, itd. Do tego dolicz sobie chemię - wspomniane premo jest ok i kieszeń nie boli. Plus dolicz też benzynę jak masz zamiar być mobilny i dojeżdżać do klienta. Ale przy sensownej organizacji wychodzi się na swoje.

#28 Guest_Macabre

Guest_Macabre
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:52

Ok - najtańszy sprzet na początek? marka - cena jakby ktoś znał. Plus - czy musze od razu kupować chemię, samą parą nie doczyszczę wszystkiego?

#29 Guest_Macabre

Guest_Macabre
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:53

Aha - i jeszcze jedno - jak jest z sezonowością tego biznesu? Czy są jakieś szczególnie "gorace" i "martwe" okresy?

#30 Guest_Macabre

Guest_Macabre
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:53

Aha - i jeszcze jedno - jak jest z sezonowością tego biznesu? Czy są jakieś szczególnie "gorace" i "martwe" okresy?

#31 Guest_Hamtaro

Guest_Hamtaro
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 14:53

Nie kupuj chińczyzny za grosze bo będziesz płacił dwa razy
Chemia jest konieczna – poczytaj sobie wyżej o premo chociażby.
Myjnie działają przez cały rok – jak masz klientów i robisz to dobrze to masz też ruch i z głodu eni zginiesz

#32 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 01:01

Poszukuję wspólnika do założenia myjni samochodowej, parowej lub innej. Mam ponad 6 letnią praktykę w pracy na myjni(karcher, ręczna) budżet około 20.000, nowe autko, bardzo dobry komputer, internet I kurs marketingu i reklamy w Europejskiej Szkole Kształcenia Korespondencyjnego. Barddzo energiczny 50 cio latek pracujący na bieżąco na myjni samochdowej. Jestem otwarty na rózne propozycje. Wojtek
szukampracy4@vp.pl

#33 Guest_acab

Guest_acab
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 14:45

Ile potrzeba pieniędzy na rozkręcenie tego?

#34 Guest_Liberte

Guest_Liberte
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 15:07

Zależy co kupisz. Możesz kupić chińczyka i będziesz potrzebował mało kasy, jak chcesz wchodzić to na serio to troche więcej. Potem się to zwraca.

#35 Guest_Kojot

Guest_Kojot
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 15:26

Acab - tak jak Ci mówią. Dobry sprzet plus zapas premo to nie tak drogo. Raczej najwięcej na początku idzie na reklame. Ale zwraca się, spokojnie zwraca się.

#36 Guest_acab

Guest_acab
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:54

Ok., czyli sprzet z wyższej półki, chemia premo też i kasa na promocje. Dzieki za odpowiedzi Panowie!

#37 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 07:33

też myślę o myjni parowej. Mam staż na 2 myjniach w sumie ponad 5 lat, trochę grosza, autko i umiejętność reklamowania się. na próbę byłem wczoraj w myjni parowej w Warszawie. Ale masakra! źle auta myją, trą nadwozie papierem(papier jednak rysuje) Auto wyjeżdżają brudne! I co chwila się pracownicy zmieniają!
Bardzo dużo zależy od tego KTO MYJE I JAK. A nie tylko od samych środków używanych do mycia. Po jednodniowej pracy na myjni parowej bardzo się zastanowię zanim oddam nowe moje autko do mycia na takiej myjni.
Pozdrawia doświadczony pracownik myjni.
szukampracy4@vp.pl

#38 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 07:50

bardzo dobra odpowiedź. Najbardziej na myjni parowej zależy PRODUCENTOM SPRZĘTU DLA TEJ MYJNI. Ale oni nie ponoszą konsekwencji jeśli splajtujesz. Byłem wczoraj na myjni parowej w Warszawie. I widziałem jak źle myją i niszczą nadwozia! Trą papierem po lakierze. A papier zawsze rysuje nadwozie. po tym pobycie na myjni na próbę jako pracownik to nigdy tam auta nie oddam!
Pracownicy zmieniają się prawie codziennie. Jak można w takiej scenerii dobrze myc auta. Ja mam staż na myjni ponad 6 lat to wiem co piszę.
Szybki, tani biznes to NIE JEST DOBRY BIZNES. Można uszkodzić auto i WTEDY TO MOŻE BYĆ KŁOPOT!
Pozdrawia
Wojtek
szukampracy4@vp.pl

#39 Guest_darekkojak

Guest_darekkojak
  • Goście

Napisano 09 luty 2014 - 19:12

Witam,miałem taka eco myjnie przez 3 miesiace,powiem tak bardzo ciezka praca.Miałem Optime plus odkurzacz karcher puzzi200 no i agregat pradotwórczy.Na samym myciu aut to nie ma mowy zarobic,zbyt duzy koszt obsługi myjki,detergent,agregat.Mozna zarabiac tylko na kompletach czyli plus sprzatanie,pranie środka.Dwie wprawione osoby zrobia to w2,5 do 3godz.Ja brałem od 160zł do 250zł zalezy od wielkosci auta.Do tego pralismy kanapy,fotele dywany po domach i to tez sie oplaca.Na samym myciu aut nie ma mowy zarobic niech nikt sie nie łudzi,mozna oczywiscie robic kaszanę ,ale tak tracimy klientów.Na koniec dodam ze to ciezki kawalek chleba po 3 kompletach z dojazdem do klieta(10-12godz.) byłem totalnie wykończony.W dobrym miesiacu na czysto zostawało lekko ponad 2000zł wiec moim zdaniem za taka charówke mało.

#40 Guest_marekpe

Guest_marekpe
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 14:36

Faktycznie taka praca po 10 godzin jest bardzo ciężka i niewarta takich pieniędzy. Dlatego właśnie trzeba szukać odpowiednich klientów, którzy są w stanie odpowiednio zapłacić. Sam prowadzę myjnię parową od dwóch lat. Mam stałe umowy z: korporacją, zakładem produkcyjnym i salonem samochodowym.
Ten biznes ma przyszłość i może być naprawdę bardzo dochodowy, tylko trzeba poświęcić nieco czasu na szukanie stałych zleceń. Ja niestety nie mam na to czasu, bo prowadzę jeszcze kilka innych działalności, dlatego rozważam sprzedaż mojej firmy (Katowice). Nie chcę sprzedawać samego sprzętu, bo pomysł jest dobry, biznes jest już rozkręcony i działa. Ludzie nas znają, mamy stałych klientów (firmy i osoby prywatne).
zapraszam na naszą stronę www.eko-mobilnamyjnia.pl
Firma jest dość duża jak na myjnię parową (zwykle jest to działalność jednoosobowa).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych