Skocz do zawartości

Mobilna myjnia parowa- co myslicie?

wróć do serwisu Moja Firma 112 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Raffal

Guest_Raffal
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 13:45

Zainteresował mnie ostatnio pomysł na biznes jakim jest mobilna myjnia parowa.
Straciłem pracę, mam trochę zaoszczędzonego grosza a w moim mieście jest jedna myjnia i terminy na zapisy no to może by wypaliło? Do tego prawie same osiedla domków i z racji jej mobilności mógłbym sprzedawać swoje usługi w każdym miejscu np jeżdżąc po domach albo na giełdzie samochodowej?
Co o tym myślicie?
A może ktoś ma i podpowie czy to opłacalne albo jak ugryźć temat?

#2 Guest_Leon

Guest_Leon
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 15:26

Pomysł niezły, musisz parę rzeczy przemyśleć = jakie auto, jak się rozreklamować i do dzieła. No i ważne ile masz środków - czy próbujesz sam czy urządzenia bierzesz w leasing, może franczyza?
Ja działam w podobnym stylu ale stacjonarnie przy warsztacie , mam 2 myjnie parowe kupione w leasingu. Jak nie wiesz jak zacząć dobrze Ci doradzą w http://ecomyjnia.pl/
Sporo mi pomogli w wyborze,spory wybór sprzętu,zadzwoń do nich albo jedź

#3 Guest_Olaf

Guest_Olaf
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2013 - 15:45

Mój wujek też prowadzi myjnię, zakupił wszystko w komplecie z 7car.pl Zdecydował się na pakiet Basic Plus (sam mu pomagałem w wyborze). W pakiecie znajdują się: myjnia piorąco-myjąca SVC 777 II, przemysłowy odkurzacz, oklejenie samochodu mobilnego, 2 komplety strojów pracowniczych, różne akcesoria i płyny, jak również szkolenie potwierdzone Certyfikatem Jakościowym 7 Car Wash.

Na razie biznes kręci mu się bardzo dobrze, przynajmniej nie narzeka.

#4 Guest_fotosfera26

Guest_fotosfera26
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2013 - 15:07

Biznes ten jest bardzo atrakcyjny, zwłaszcza że próg wejścia jest stosunkowo niski, dzięki udogodnieniom, jakie proponują dystrybutorzy sprzętu. Np. firma greensteam umożliwia wzięcie sprzętu w leasing, co moim zdaniem jest mega atrakcyjną ofertą.Dalsze koszta, dzięki mobilnej idei biznesu są bliskie zeru.

#5 Guest_Raffal

Guest_Raffal
  • Goście

Napisano 30 maj 2013 - 03:24

No właśnie to mnie kusi że niski wkład i biznes przyszłościowy, mam nadzieję
Robię rozeznanie, dzięki za podpowiedzi, naprawdę pomogły

Fajne jest to że niektóre firmy pomagają tez w pozyskaniu dotacji na taki biznes bo pewnie wielu jest takich jak ja że nie wiedza z jakiej strony zacząć
Na stronie tej ECOMYJNI co poleca Leon widziałem biznesplan, duzo mi to nakreśliło
dzieki chłopaki

#6 Guest_KamilBarr

Guest_KamilBarr
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 14:22

Owszem biznes ten jest bardzo kuszący, dlatego warto jest inwestować w najlepszy sprzęt! Niestety liderów jest niewielu. Moim zdaniem najlepszy jest sprzęt firmy Optima, bo wysoka jakość idzie w przystępnej cenie i łatwo dostępnym serwisie. Myślę, że wielu osób zgodzi się ze mną w tej kwestii.

#7 Guest_Tomson

Guest_Tomson
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 21:54

Ok, zgodzę się, że Optima daje jakość, ale należy pamiętać też, że dostajemy do tego gwarancję sprzętu najwyższej klasy. Moim zdaniem warto to podkreślić,bo przy tym biznesie to podstawa.

#8 Guest_Kamilbarr

Guest_Kamilbarr
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 14:09

O proszę! Widzę, że nie tylko ja nabrałem zaufania do Optimy! Fajnie, może uda się przenieść europejskie standardy do naszego kraju, zamiast odwalać fuszerkę i zniechęcać ludzi do naszej pracy! Propsuje!

#9 Guest_Blizzarr

Guest_Blizzarr
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2013 - 14:03

Też mi się wydaje, że stosowanie takie sprzętu jak Optima w branży czyszczenia, głównie z uwagi na fakt, iż nie potrzeba do startu w tym biznesie żadnych pozwoleń, co na pewno trafi w gusta naszych przedsiębiorców!

#10 Guest_Gierogij

Guest_Gierogij
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2013 - 13:38

Sprzęt to jedno, ale bardzo istotnym element tego biznesu są też odpowiednie środki, które będziemy stosować. Przetestowałem już chyba wszystkie możliwie i osobiście najlepsze efekty widzę po środkach firmy Premo. Bardzo dobry stosunek cena/jakość.

#11 Guest_Blizzarr

Guest_Blizzarr
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2013 - 12:17

ooo to też to istotna kwestia i dziwne, że nikt tego wcześniej poruszył. Sam osobiście też jestem zadowolony z Premo i mam bardzo podobne spostrzeżenia jak Gierogij. Co prawda musiałem sporo eksperymentować, ale na szczęście udało się trafić faworyta :)

#12 Guest_lorenc

Guest_lorenc
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 22:39

Ja znalazłem w tej branży swojego lidera. Sprzęt kupiłem w ecomyjni
Porównywałem w kilku firmach, tylko tutaj zaoferowali mi coś najbardziej uniwersalnego i mocnego jednocześnie. Dieslowska myjnia na kilka myjek z funkcją mycia i prania , rewelacja jak dla mnie bo mam z innej firmy - zresztą w tym wątku nie raz polecanej - zwykłą myjnię i niestety tej nowej nie dorasta do pięt

#13 Guest_Andrew

Guest_Andrew
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 13:23

Nie jestem pewien, ale chyba eco myjnia średnio działa w zestawieniu z premo, a to właśnie kosmetyki firmy wydają się być najlepsze na rynku. Sam osobiście ufam tylko tym myjniom, które z tych kosmetyków korzystają!

#14 Guest_bee

Guest_bee
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 11:18

mnie też się zaczyna ten pomysł podoba. Brzmi na pewno ciekawie, możesz znaleźć wielu klientów.

#15 Guest_lorenc

Guest_lorenc
  • Goście

Napisano 21 listopad 2013 - 16:23

Nie jestem pewien, ale chyba eco myjnia średnio działa w zestawieniu z premo, a to właśnie kosmetyki firmy wydają się być najlepsze na rynku. Sam osobiście ufam tylko tym myjniom, które z tych kosmetyków korzystają!

No jasne że nie bo przy myciu myjnia parową nie stosuje się żadnych kosmetyków, więc nawet te najlepsze nie są potrzebne
Warto sobie zobaczyć jak działa myjnia parowa choćby na YT

Stąd to też niezły biznes bo nie ma dodatkowych kosztów

#16 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 00:46

Panowie mozecie powiedzieć czy biznes z myjnia parową jest oppacalny potrzebuje mniej wiecej informacje jaki mozna osiągnąć utarg miesięcznie ? W razie czego prosze o informacje na @ dadi136@interia.pl

Jesli mozecie sie odnies cos do komentarza innego użytkownika z innego forum porsze o jaki komentarz

"Wt, 29 maja 2012, 19:57
Ludzi zlitujcie się
Jak myślicie jeśli to taki wspaniały biznes to czemu ludzi, którzy sprzedają te maszyny nie otwierają swoich oddziałów i nie zatrudniają myjkowego za 1800zł ??
Dlaczego koncerny typu Coca cola nie sprzedają licencji oraz listy składników na wytwarzanie napoi bo jeśli biznes jest dobry i można na nim zarabiać to się go nie sprzedaje !!!!! podstawowa zasada.
Biznes jest na sprzedaży tych maszyn !! dodatkowo serwis pogwarancyjny oraz inne dodatkowe rzeczy (np "dobre" mikrofibry albo "świetna" chemia)
"pomożemy Ci w załatwieniu dofinansowanie z urzędu pracy, mamy gotowe biznesplany, dostaniesz 15tyś dołożysz jeszcze trochę i będziesz zarabiał 6tyś miesięcznie..."
Ludzie zlitujcie się bo aż Mi szkoda waszych pieniędzy.....
policz ile musisz umyć samochodów żeby się opłacał biznes
opłaty związane z działalnością jeśli masz ulgę to jeszcze przez dwa lata ok ale normalnie około 900zł
księgowość 300 (musisz być vat'owcem bo zapewne firmy bedziesz chciał obsługiwać )
ubezpieczenie samochodu ac +oc + doubezpieczenie sprzętu transportowanego ( no chyba że Ci nie szkoda 30 tyś (myjka,odkurzacz, agregat) 200zł
koszty utrzymania samochodu oraz utrata jego wartości (utrata na wartości przez rok to powiedzmy 2,500 zł do tego trzeba wymienić olej filtry i inne rzeczy eksploatacyjne powiedzmy 800 zł oczywiście zakładam że się nic nie zepsuje kosztownego.Kkoszt miesięczny to około 275 zł
Nie bede liczył takich głupot jak telefon wizytówki jakaś reklama czy hosting serwera twojej strony inter.)
koszty stałe to powiedzmy około 1800zł zmiesięcznie
usługi
ropa potrzebna do dojazdu oraz do zasilenia maszyny ( jeśli producent np. Nissan podaje że jego silniki 1,2 benzyna zużywa w ruchu miejskim 5,8 l to zakładasz, że te dane są ściemnione i liczysz się ze zużyciem 7,5. Uważam, że zapotrzebowanie tych urządzeń jest w okolicy 3l może 2,5l.
Licząc że uda ci się umyć 8 samochodów dziennie ( co graniczy z cudem - optymistycznie licząc -przygotowanie sprzętu 3 min , czas dojazdu 12min, oczekiwania na klienta 3 min, rozłożenia sprzętu3 min , umycie samochodu 25min nie liczę środka, spakowanie sprzętu 6 min , rozliczenie usługi 2 min i dojazd do następnego.)
Zakładając że maszyna plus agregat zużyją nam powiedzmy 2 litry ropy ( 25 min pracy )na dojazd będziemy potrzebować 1,3 l ropy tankując najtańszą ropę na neste powiedzmy 5,65 to koszt usługi to 18,64zł do tego trzeba doliczyć pranie ściereczek z mikrofibry na jeden samochód idzie około 10 pranie powinno kosztować powiedzmy 2 zł.
do tego przydała by się jakaś chemia jakiś tani hydrowosk oraz nabłyszczacz do opon co by samochód nie wyglądał jak kupa po usłudze. Koszt na samochód powiedzmy też 2 zł
czyli koszt tego mycia to jakies 22,64zł
Liczmy że pracujemy 21dni w miesiącu po jakieś 9 godz przez 10 dni mamy usługi samego mycia z zewnątrz po 30 zł ( u mnie ręczna kosztuje 22 zł ale powiedzmy że lubię innowację i zamawiam za 30zł 8 klientów x 30 zł = 240 zł - koszta czyli 181,12 59zł x 10 dni = ZYSK 590zł
a przez następne 11 mamy same komplety (czyli mycie z zewnątrz + środek= odkurzanie wszystkiego+ mycie szyb+ czyszczenie plastików) takich usług możemy wykonać powiedzmy nie więcej jak 5 dziennie koszt 66 zł = 330zł - 113,2 koszta = 216 zł ZYSK 2376zł razem 2966
- 1800(koszta stałe daje nam to 1166 zł ZYSKU)
jeśli ktoś napisze mi że można zawsze trafić pranie tapicerki to odapowiem że nie ma możliwości żeby mieć zlecenia przez 21 dni więc kalkulacja jest bardzo optymistyczna z podkreśleniem na BARDZO.
Zysk na myjni jest ale w momencie kiedy klient przyjedzie do Ciebie, czyli masz punkt stacjonarny jest przynajmniej 4 pracowników w godzinach szczytowych czyli weekendy oraz po 16 kiedy ludzie wracają po pracy do domu wtedy można na myjni zarobić inaczej zapomnij....

Mam nadzieje ze moje wypociny pomogą komuś nie wpakować się w problemy finansowe !!!!""""" ""

#17 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 00:48

Panowie mozecie powiedzieć czy biznes z myjnia parową jest oppacalny potrzebuje mniej wiecej informacje jaki mozna osiągnąć utarg miesięcznie ? W razie czego prosze o informacje na @ dadi136@interia.pl

Jesli mozecie sie odnies cos do komentarza innego użytkownika z innego forum porsze o jaki komentarz

"Wt, 29 maja 2012, 19:57
Ludzi zlitujcie się
Jak myślicie jeśli to taki wspaniały biznes to czemu ludzi, którzy sprzedają te maszyny nie otwierają swoich oddziałów i nie zatrudniają myjkowego za 1800zł ??
Dlaczego koncerny typu Coca cola nie sprzedają licencji oraz listy składników na wytwarzanie napoi bo jeśli biznes jest dobry i można na nim zarabiać to się go nie sprzedaje !!!!! podstawowa zasada.
Biznes jest na sprzedaży tych maszyn !! dodatkowo serwis pogwarancyjny oraz inne dodatkowe rzeczy (np "dobre" mikrofibry albo "świetna" chemia)
"pomożemy Ci w załatwieniu dofinansowanie z urzędu pracy, mamy gotowe biznesplany, dostaniesz 15tyś dołożysz jeszcze trochę i będziesz zarabiał 6tyś miesięcznie..."
Ludzie zlitujcie się bo aż Mi szkoda waszych pieniędzy.....
policz ile musisz umyć samochodów żeby się opłacał biznes
opłaty związane z działalnością jeśli masz ulgę to jeszcze przez dwa lata ok ale normalnie około 900zł
księgowość 300 (musisz być vat'owcem bo zapewne firmy bedziesz chciał obsługiwać )
ubezpieczenie samochodu ac +oc + doubezpieczenie sprzętu transportowanego ( no chyba że Ci nie szkoda 30 tyś (myjka,odkurzacz, agregat) 200zł
koszty utrzymania samochodu oraz utrata jego wartości (utrata na wartości przez rok to powiedzmy 2,500 zł do tego trzeba wymienić olej filtry i inne rzeczy eksploatacyjne powiedzmy 800 zł oczywiście zakładam że się nic nie zepsuje kosztownego.Kkoszt miesięczny to około 275 zł
Nie bede liczył takich głupot jak telefon wizytówki jakaś reklama czy hosting serwera twojej strony inter.)
koszty stałe to powiedzmy około 1800zł zmiesięcznie
usługi
ropa potrzebna do dojazdu oraz do zasilenia maszyny ( jeśli producent np. Nissan podaje że jego silniki 1,2 benzyna zużywa w ruchu miejskim 5,8 l to zakładasz, że te dane są ściemnione i liczysz się ze zużyciem 7,5. Uważam, że zapotrzebowanie tych urządzeń jest w okolicy 3l może 2,5l.
Licząc że uda ci się umyć 8 samochodów dziennie ( co graniczy z cudem - optymistycznie licząc -przygotowanie sprzętu 3 min , czas dojazdu 12min, oczekiwania na klienta 3 min, rozłożenia sprzętu3 min , umycie samochodu 25min nie liczę środka, spakowanie sprzętu 6 min , rozliczenie usługi 2 min i dojazd do następnego.)
Zakładając że maszyna plus agregat zużyją nam powiedzmy 2 litry ropy ( 25 min pracy )na dojazd będziemy potrzebować 1,3 l ropy tankując najtańszą ropę na neste powiedzmy 5,65 to koszt usługi to 18,64zł do tego trzeba doliczyć pranie ściereczek z mikrofibry na jeden samochód idzie około 10 pranie powinno kosztować powiedzmy 2 zł.
do tego przydała by się jakaś chemia jakiś tani hydrowosk oraz nabłyszczacz do opon co by samochód nie wyglądał jak kupa po usłudze. Koszt na samochód powiedzmy też 2 zł
czyli koszt tego mycia to jakies 22,64zł
Liczmy że pracujemy 21dni w miesiącu po jakieś 9 godz przez 10 dni mamy usługi samego mycia z zewnątrz po 30 zł ( u mnie ręczna kosztuje 22 zł ale powiedzmy że lubię innowację i zamawiam za 30zł 8 klientów x 30 zł = 240 zł - koszta czyli 181,12 59zł x 10 dni = ZYSK 590zł
a przez następne 11 mamy same komplety (czyli mycie z zewnątrz + środek= odkurzanie wszystkiego+ mycie szyb+ czyszczenie plastików) takich usług możemy wykonać powiedzmy nie więcej jak 5 dziennie koszt 66 zł = 330zł - 113,2 koszta = 216 zł ZYSK 2376zł razem 2966
- 1800(koszta stałe daje nam to 1166 zł ZYSKU)
jeśli ktoś napisze mi że można zawsze trafić pranie tapicerki to odapowiem że nie ma możliwości żeby mieć zlecenia przez 21 dni więc kalkulacja jest bardzo optymistyczna z podkreśleniem na BARDZO.
Zysk na myjni jest ale w momencie kiedy klient przyjedzie do Ciebie, czyli masz punkt stacjonarny jest przynajmniej 4 pracowników w godzinach szczytowych czyli weekendy oraz po 16 kiedy ludzie wracają po pracy do domu wtedy można na myjni zarobić inaczej zapomnij....

Mam nadzieje ze moje wypociny pomogą komuś nie wpakować się w problemy finansowe !!!!""""" ""

#18 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 21:47

Ile kosztuje założenie takiego biznesu? Taka myjnia parowa?
też o tym myslałam

#19 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2013 - 14:21

Sam zastanawiam się czy to dobry pomysł,ale z drugiej strony co stoi na przeszkodzie aby chociaż spróbować. Poza tym można też podjąć współprace z już istniejącą firmą jak
http://www.smartcare...m.pl/index.html
co o tym sadzicie?

#20 Guest_Emfazy

Guest_Emfazy
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 16:13

Czy mogę prosić o jakieś źródło tych wyliczeń, czy cyferki brane są z księzyca?
Prowadząc jakikolwiek biznes dobiera się srodki tak aby wszystko było opłacalne. Jedynym znanym mi srodkiem do kosmetyki aut (pomijam tu sprzet) który się opłaca jest premo. Inne SA albo za drogie na polskei warunki albo nieskuteczne. I już brak tkaiej elementarnej wiedzy może pdociac nam skrzydla na starcie. Sam prowadze mobilną myjnie i na swoej wychodze. Wiec polecam pod rozwage – wiecej wiedzy, mniej snucia domysłow

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych