Skocz do zawartości

jak założyć restaurację

wróć do serwisu Moja Firma 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 21:57

Też myślę że warto ale musisz to od początku do końca przemyśleć, wyposażyć ją w dobry profesjonalny sprzęt, tak jak ktoś tu wspominał, stawiać na takie porządne jak zmywarki winterhalter i wtedy nie będzie z niczym problemu.

#22 Guest_Tobiasz30

Guest_Tobiasz30
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 15:02

Zgromadzenie odpowiednich środków + biznes plan to podstawa. Potem kwestie lokalowe i wyposażenie. W kwestii tej ostatniej rzeczy polecam kontakt z firmą Probox, oferują bardzo dużo różnego rodzaju wyposażenia. Ostatnio kupiłem u nich dwie szafy chłodnicze Rapa, umywalki nierdzewne i karajlnicę do mięsa. Wszystko ładne, bardzo dobrej jakości. Towaru na półkach mają mega dużo, warto więc podjechać, albo sprawdzić na ich www.

#23 Guest_IgorBlachut

Guest_IgorBlachut
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 12:10

Co do sprzętu to mogę polecić Ci sklep www.multigastro.pl . Sami kupowaliśmy tam sprzęt termiczny i chłodniczy do naszej restauracji i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mają bardzo szeroki wybór, bardzo konkurencyjne ceny więc z pewnością znajdziesz to czego potrzebujesz. Mi osobiście doradzili bardzo dobry piec (nie wiedziałem na jaki się zdecydować), z którego jestem bardzo zadowolony. 

#24 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 10:37

Pamiętaj o sanepidzie i wszystkich zgodach - to absolutny mus. Znajdź lokal w dobrej lokalizacji. Poza tym zerknij sobie na aplikację Barfitter https://barfitter.net/- jest za darmo więc przetestuj ją sobie. Ma tam takie opcje jak np: rejestracja czasów poszczególnych etapów wykonywania zamówionych posiłków,  czy dzienne i miesięczne statystyki sprzedaży

#25 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 22 sierpień 2019 - 10:27

Gdzie kupowaliście wyposażenie do restauracji? 

#26 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 582 postów

Napisano 22 sierpień 2019 - 13:04

Wyposażenie restauracji nie jest tanie. Warto byłoby postarać się o dofinansowanie z urzedu pracy. Interesowałaś sie moze tym co trzeba jest spełnić aby dostać taką pomoc? Nie wiadomo jeszcze ile będzie trwał ten program tak więc staraj się póki możesz. 

Wyposazenie dla lokali oferuje na przykład sklep Gastro Plus : https://www.gastropu...l/edenox.html-zerknij sobie. Możesz sam rozejrzeć się za tym jakie są ceny poszczególnych sprzętów.  Najlepiej bedzie przedstawić im listę swoich wymagań oraz powinni przedstawić Ci ofertę handlową (przy wiekszych zakupach na pewno mozna negocjować zniżki)

Nie polecam natomiast kupowania sprzętu domowego. Przy użytkowaniu intensywnym, taki sprzęt szybko się popsuje. 

#27 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 21 październik 2019 - 11:46

Jest wiele aspektów, które należy mieć na uwadze przy zakładaniu takiego biznesu. Na pewno koniecznie trzeba zorientować się w kwestii polecanych firm, u których warto zamówić wyposażenie. Jeżeli o mnie chodzi to mogę polecić firmę oferującą między innymi krzesła do restauracji. Na stronie: http://www.radomskomeble.pl/ możecie zapoznać się z jej dokładną ofertą. Mają bardzo dobra jakość produktów i przystępne ceny.

#28 pibreman

pibreman

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 25 październik 2019 - 13:37

Trzeba zaczać od przepisów odnosnie sanepidu etc a potem przejsc wszystkie kontrole i dostac pozwolenia, generalnie masakra z tym jest.

https://best-med.pl/fizjoterapia/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych