Skocz do zawartości

Chce założyć biznes ale nie wiem jaki....

wróć do serwisu Moja Firma 42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Klaraska

Guest_Klaraska
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 10:29

Wiele lat jestem pracownikiem w firmie, wcześniej-w sferze budżetowej. Mam trochę funduszy zaoszczędzonych przez lata i postanowiłam założyć coś swojego. Tylko nie wiem jak się za to zabrać... Macie jakiś pomysł?

#2 Guest_Joanna Nadolska

Guest_Joanna Nadolska
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 13:06

Witam, dużo na ten temat jest na portalu wieszjak.pl, poczytaj w serwisie:

http://zakladam-firm....pl/jak-zalozyc

Tam znajdziesz pomysły oraz opisane krok po kroku procedury związane z założeniem firmy.
Jeśli jesteś zainteresowana przystąpieniem do jakiejś znanej sieci, pomyśl o franchisingu.
Franczyza (ang. franchising) to system sprzedaży towarów, usług lub technologii oparty na ścisłej współpracy między odrębnymi przedsiębiorstwami. W ramach tego systemu działa także przepływ know-how od franczyzodawcy do franczyzobiorcy. Z kolei umowa franczyzy sumuje określone prawa i obowiązki partnerów biznesowych i jest zaliczana do umów nienazwanych.
Franczyza, systemy dystrybucyjne i agencyjne stają się biznesem na każdą kieszeń. W ubiegłym roku polscy franczyzobiorcy zainwestowali ponad 1,1 mld złotych we własne firmy na licencji franczyzowej – wynika z raportu PROFIT system.
W Polsce działa ponad 70 systemów o kwocie początkowej przekraczającej 50 tys. złotych. Są to głównie placówki bankowe, a także małe punkty handlowe i usługowe.

#3 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 23:41

Założyć firmę jest prosto. Wystarczy mieć tylko albo aż pomysł. W necie jest mnostwo poradnikow i info krok po kroku. Ale gdybys mial problem, jakis element (vat, zus, terminy platnosci, sposoby rozliczen itp) były dla Ciebie niejasne, to zapraszam po pomoc Na forum na pewno pomożemy i odpowiemy na kazde pytanie :) Dodatkowo portal to też katalog firm, posiada również sekcję ogłoszeń zarówno biznesowych, jak i drobnym typu kupie/sprzedam, praca itp.

#4 Guest_makata

Guest_makata
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2011 - 10:13

Uważam, że dobrym pomysłem na założenie firmy jest otwarcie restauracji albo pensjonatu. Na rynku cały czas brakuje tego typu obiektów.

#5 Guest_zorientowany

Guest_zorientowany
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2011 - 13:56

Witam. Do założenia firmy, poza umiejętnościami organizacyjnymi i pomysłem, jest potrzebna fachowa wiedza. Jak jej nie masz, zginiesz w gąszczu nieścisłości przepisów i biznes się skończy, zanim naprawdę się zacznie.

#6 Guest_steamart

Guest_steamart
  • Goście

Napisano 17 październik 2011 - 15:34

Witam.

Mam dla Ciebie bardzo prosty i łatwy biznes jakim jest mobilna myjnia parowa.
Naszym Partnerom proponujemy bardzo korzystny system franczyzowy. W ramach uruchamiania SteamArt Mobile inwestycja to zaledwie 6000 zł (netto). W ramach tej kwoty franczyzobiorca otrzymuje wszystko, co potrzebne jest do rozpoczęcia jak i wykonywania tego rodzaju działalności:

samochód Van z reklamą wizualną
mobilne urządzenie parowe o dużej wydajności
materiały reklamowe ( ulotki , wizytówki )
pełen pakiet reklamowy w Internecie
strój roboczy
pakiet szkoleń z zakresu prowadzenia własnej działalności
szkolenia związane z tematyką myjni samochodowych oraz eksploatacją i konserwacją samochodów

OFERUJEMY

niskie koszty początkowe
stałe wsparcie franczyzodawcy
gotowe rozwiązania z biznes planem
bardzo szybki zwrot z inwestycji
pomoc prawną w zawieraniu umów
możliwość uzyskania wyłączności na danym terenie
atrakcyjne warunki współpracy

W razie jakichkolwiek niejasności proszę pytać śmiało, chętnie odpowiem!

Pozdrawiam

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2012 - 12:33

Jestem z Krakowa czy tutaj można by było taką myjnię założyć?

#8 Guest_kristina

Guest_kristina
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2012 - 17:21

Witam, w założeniu firmy mogą pomóc Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.Inkubatory świadczą pakiet usług dla osób fizycznych. Usługi Inkubatora zapewniają osobie prowadzącej działalność gospodarczą całą infrastrukturę potrzebną do prowadzenia własnej firmy. Polecam;)

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2012 - 17:22

Witam, w założeniu firmy mogą pomóc Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.Inkubatory świadczą pakiet usług dla osób fizycznych. Usługi Inkubatora zapewniają osobie prowadzącej działalność gospodarczą całą infrastrukturę potrzebną do prowadzenia własnej firmy. Polecam;)

www.aipsgh.pl

#10 Guest_SOCJO

Guest_SOCJO
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 11:30

Witam!

Chciałbym otworzyć poradnię socjoterapeutyczną działającą w ramch NFZ, ale jest to dla mnie czarna magia nie wiem jak się za to zabrać?

Prosze o pomoc.

#11 Guest_szymon

Guest_szymon
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 18:27

Polecam zacząć od podstaw, czyli od edukacji i zgłębić temat zarabiania online i offline. Możesz skorzystać z darmowych platform szkoleniowych, np. http://szmaragdowaliga.gogvo.eu i http://dominator.gogvo.eu/

#12 Guest_Juhass

Guest_Juhass
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2013 - 11:26

Zastanawiam się czemu ludzie w naszym kraju boją się innowacyjności. Ja otworzyłem swoją własną myjnię parową, czyli coś czego do niedawno nie było dostępne nad Wisłą. Po czasie mogę stwierdzić, że była to bardzo dobra decyzja i wiem, że będę dalej się w tym kierunku rozwijał. Ludzie z greensteam bardzo mi pomogli na staracie, w sumie gdyby nie rozmowy z nimi, to nie odważyłbym się wejść w ten biznes

#13 Guest_Juhass

Guest_Juhass
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2013 - 14:59

I to jest właśnie bardzo słuszna uwaga! Skoro chcemy się plasować w rynek usług aspirujących do rangi premium, to pracujemy tylko na najlepszym sprzęcie, w tym przypadku w/w Optima

#14 Guest_irek43

Guest_irek43
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 08:33

a może coś zupełnie innego? np mobilna myjnia samochodowa? tu mają preferencyjną ofertę na sprzęt http://7car.pl/strona/finansowanie więc już na starcie byłbyś do przodu o trochę grosza

#15 Guest_Juhass

Guest_Juhass
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 10:37

Taka forma finansowania choć atrakcyjna, nie jest niczym nadzwyczajnym. Greensteam również oferuje wszystkie te opcje, a jako jedyni mają w swojej ofercie sprzęt firmy Optima. Dla mnie wybór jest prosty!

#16 Guest_Exciter

Guest_Exciter
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 12:48

Też ich znam. Brałem od nich i sprzet i chemię Premo. Duży plusik za błyskawiczne dostawy chemii.

#17 Guest_Lukas

Guest_Lukas
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 14:05

A czy autor tematu myślał o czyms z zakresu gastronomii? Moi znajomi np. ze środków unijnych kupi samochód-wędzarnie. Profesjonalna maszyna firmy Bannert, nie do zdarcia po prostu. Mają dobrą umowę z dostawcą mięsa i można powiedzieć- obwoźnie sprzedają bardzo smaczne eko-wędliny. Jest duży popyt, więc interes trafiony w dziesiątkę.

#18 Guest_Momik

Guest_Momik
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 14:48

Jeśli zakładasz biznes to pamiętaj o reklamie, choćbyś nie wiem co robił bez obecności w Internecie będziesz nieznany. Dobrą opcją jest serwis albo przynajmniej wizytówka WWW. Ja zamawiałem coś takiego w proedit, biora niedużó, a mają fajne rozwiązania dla małych i średnich firm.

#19 jackie

jackie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 23:38

Sprzedaż kredytów ostatnio rośnie. Ludzie znów biorą kredyty, budują się, robią remonty. Może branża finansowa. Łatwy start można zrobić na własną rekę - https://partnerzy.id...l/?utm_source=W

#20 Guest_Henryczek

Guest_Henryczek
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2014 - 13:45

Exciter – co to za chemia Premo? Słysze o tym trochę sporo pozytywów a nie miałem jeszcze przyjemności, mimo że rozkręcam myjnię i chcę być w temacie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych