Skocz do zawartości

Gabinet kosmetyczny

wróć do serwisu Moja Firma 71 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_majucha

Guest_majucha
  • Goście

Napisano 22 listopad 2016 - 20:03

według mnie najważniejszy jest dobry biznes plan. Od tego zaczyna się każdy biznes i ja też tak zaczynałam kiedy planowałam otworzyć własny salon urody. Poza tym właśnie dobry dostawca urządzeń i kosmetyków - na prawdę na palcach jednej ręki można zliczyć rzetelne firmy. Mogę jednak powiedzieć, że np kosmetyki Eldan Cosmetics warto zakupić bo mają sprawdzone działanie a skład niejednokrotnie identyczny co te wszystkie megadrogie firmy

#42 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 03 grudzień 2016 - 22:59

Otwierając salon kosmetyczny na pewno warto sobie sprawdzić tutaj artykuł, który naprawdę może się przydać. Warto się z nim zapoznać. Można się bowiem z niego wiele dowiedzieć. Poza tym jest tam również wiele innych ciekawych wpisów.

#43 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 21:26

Witam Czy do przedłużania włosów trzeba mieć firme ? Co jesli raz zdarzyło mi sie juz komuś przedłuzyć włosy i zabrać za to pieniądze ? czy taki ktos moze mnie podac do US ?

#44 Guest_IggyP

Guest_IggyP
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:54

według mnie najważniejszy jest dobry biznes plan. Od tego zaczyna się każdy biznes i ja też tak zaczynałam kiedy planowałam otworzyć własny salon urody. Poza tym właśnie dobry dostawca urządzeń i kosmetyków - na prawdę na palcach jednej ręki można zliczyć rzetelne firmy. Mogę jednak powiedzieć, że np kosmetyki Eldan Cosmetics warto zakupić bo mają sprawdzone działanie a skład niejednokrotnie identyczny co te wszystkie megadrogie firmy

identyczny co te wszystkie megadrogie firmy

też używam u siebie w salonie kosmetyków tej firmy. Faktycznie są naprawdę dobre, klientki sobie chwalą,bo kremy nie ściągają skóry, świetnie nawilżają

#45 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 07:19

Żeby zostać kosmetyczką wystarczy przede wszystkim porządnie zaangażować się w szkolenia. To nie jest kwestia chwili - potrzebne są tygodnie na szkolenia i miesiące i dopracowanie swoich możliwości, ale też bez przesady - będzie solidne zaangażowanie, to będziecie również prawdziwymi fachowcami w temacie.

#46 Guest_remek

Guest_remek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 12:33

Gdzie ludzie szukają dziś odpowiedzi, kiedy mają jakiś problem? Oczywiście,  że w internecie i moim zdaniem to jest najlepsza forma promocji. Sam korzystam z usług profesjonalnej agencji marketingowej Nakatomi i jestem zadowolony z efektów ich pracy. Ludzie trafiają do mojej firmy właśnie dzięki temu, że jestem widoczny w internecie, nie jest trudno mnie znaleźć i mam firmowego facebooka, poza tym jeszcze jakieś ogłoszenia i to daje efekty.

#47 Werka00

Werka00

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2017 - 18:22

Wiedza, a otwarcie własnego salonu to dwie inne kwestie. Kluczowy jest odpowiedni moment, baza klientek, ale również analiza możliwości. Bo własny biznes albo daje lepsze życie, albo to życie niszczy.

A najczęściej niszczy, bo nawet jeśli obsługujemy pewną grupę klientek, to zabijają opłaty do US, ale też za lokal i media. Jak mamy dobry lokal, to żeby na niego zarobić musimy się sporo narobić... A gdzie utrzymanie samego siebie/ rodziny? Wydaje mi się, że ciekawym sposobem na biznes kosmetyczny, jest po prostu brak lokalu i dojazd do klienta. Czytałam już o takim czymś na http://www.abacosun.pl. Dostajemy sprzęt na zasadzie franczyzy, mieszczący się w walizeczce. Bez problemu możemy dojechać, dojść do klientki. W mniejszym miejscowościach, na wioskach to jest najlepsza opcja. Moja teściowa ma taką swoją panią kosmetyczkę, która przychodzi do domu i bardzo sobie chwali. Bo ktoś przyjdzie do niej, a nie ona musi się tłuc autobusem.

#48 manilka

manilka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 marzec 2017 - 10:49

Kiedy już zrobimy rozeznanie na rynku, to trzeba pomyśleć jakie usługi będziemy mieć w ofercie. Jest to kluczowy element, ponieważ od tego zależy jakiego sprzętu będziemy potrzebować, a także ilu pracowników będzie trzeba zatrudnić. Jeśli chodzi doradztwo w tej kwestii, to polecam zajrzeć na stronę firmy https://activeshop.com.pl/. Zajmują się nie tylko sprzedażą wyposażenia do gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich, ale pomagają też wybrać najlepszy sprzęt oraz organizują szkolenia z zakresu wykonywania zabiegów kosmetycznych. 

#49 Guest_marttt

Guest_marttt
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 08:18

Też miałem problem z odnalezieniem inwestora pod nowy salon SPA z nowoczesnymi technologiami. Mam u siebie komorę deprywacji sensorycznej, która pomaga klientom zrelaksować się w niesamowity sposób. Miałem pomysł, spory kapitał, a i tak brakowało. Udało mi się partnera naprawdę uczciwego odnaleźć przez beautyconnect.pl. Wystawiłem sponsorowane ogłoszenie (była też opcja darmowa, ale zależało mi na czasie). Otrzymałem naprawdę sporo odpowiedzi. Z 5 osobami nawiązałem wstępne kontakty. Ostatecznie pozostałem przy jednym inwestorze, który zamienił się z czasem w rzeczywistego partnera biznesowego i przyjaciela. Moja historia niech posłuży za przykład, jak jedno dobre ogłoszenia na solidnie prowadzonym portalu jest w stanie zmienić hipotetyczny biznes w interes zyskowny i przyszłościowy. Pozdrawiam gorąco :)

#50 weronikamarkiewicz

weronikamarkiewicz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 maj 2017 - 13:33

Witam:)
mam 22 lata, w tamtym roku skonczyłam szkołe i juz dalej sie nie uczę. Staram sie o dofinansowanie na otwarcie działalności, jestem w trakcie pisania biznesplanu.
Mam jednak małe kłopoty. Mieszkam w domu(rodzice wspólnie go budowali), i chciałam jeden pokój przeznaczyc na salonik, ale równiez skupić się na dojezdzie do klienta. Czy oboje rodzice muszą napisać jakieś pismo że zgadzają się na otwarcie takiej dzialalności w domu? pytam, ponieważ ojciec od jakiegoś czasu nie interesuje sie rodzina wpadł w alkoholizm, i sądzę że mogłby zrobić na złość, i nie wyrazić zgody na otwarcie małego gabinetu.
Nie mam żadnych praw jako córka?
Proszę o odpowiedz, jestem w kropce:( pozdrawiam

Jeśli dom jest na rodziców, to na pewno musisz mieć ich zgodę. 

#51 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 591 postów

Napisano 13 maj 2017 - 14:34

Tutaj masz namiar na jedną z najlepszych w Warszawie, często mają promocje więc może akurat się złapiesz https://www.facebook...691810/?fref=ts

#52 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 06:29

Szkolenie zrobisz sobie w Beauty lux. Ono na bank przygotuje cię do pracy, ale każda technika kosmetyczna wymaga ogromnego zaangażowania w temat. Dzięki temu właśnie optymalizujesz ten czas poświęcony na osiągnięcie czegoś zawodowo. To zdecydowanie najlepsza droga...

#53 Guest_Dortoka

Guest_Dortoka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 20:36

W gabinecie kosmetycznym nie może zabraknąć tez preparatów do dezynfekcji. Ja sobie zamawiam takie rzeczy przez firme Emka S.A.  mają tez w ofercie urządzenia zapachowe, a moim zdaniem w salonie urody to fajna sprawa. 

#54 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 06:26

Beauty lux - działajcie. Zróbcie szkolenia zawodowe, pracujcie nad swoimi umiejętnościami.

Dzięki temu właśnie najłatwiej wam będzie o osiągnięcie czegoś zawodowo.

Wejdziecie na odpowiedni poziom, to wtedy sobie poradzicie - tutaj liczy się jakość umiejętności. 

#55 dominika44

dominika44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 01 październik 2017 - 01:30

Własny salon kosmetyczny to dobre rozwiązanie, ale trzeba mieć sporo pieniędzy na początek. Maszyny odchudzające, urządzenia do zabiegów kosmetycznych, kosmetyki to nie są tanie rzeczy. Jakbyście szukali takich rzeczy jak masażery rolkowe, Vacu Magic czy Aquabike, to przejrzyjcie sobie ofertę http://fitnesswell.pl firma ma bardzo bogaty asortyment i przystępne ceny, urządzenia są dobre jakościowo.

#56 kasia90

kasia90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 11 październik 2017 - 10:40

Usługi kosmetyczne na pewno mają duży popyt, ale warto mimo wszystko przeprowadzić badanie rynku w okolicy, w której planuje się otworzyć działalność. Konkurencja jest spora i jeśli nie masz jeszcze żadnych klientek, to może być ciężko. Poza tym pierwsze zlecenia są najważniejsze, bo kosmetyczki zarabiają głównie na poleceniach. Inwestycja w dobry sprzęt jest więc ważna. Coraz bardziej popularne jest też dojeżdżanie do klientki, ponieważ brak czasu powoduje, że trudno wyjść z domu i czekać w kolejce. To może pozwolić na oszczędności. 

Niewątpliwie popyt jest duży. Gdzie mogę znaleźć statystyki odnośnie zapotrzebowania na takie usługi w danym regionie?

#57 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 15 październik 2017 - 19:29

Tutaj jest https://www.akademia...Akademia Versum . Myślę, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą założyć czy już nawet prowadzą salon kosmetyczny. Można się wiele nauczy i w ten sposób lepiej zarządzać salonem.

#58 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 31 październik 2017 - 08:26

Podstawą w tej branży są odpowiednie umiejętności. Więc każda kosmetyczka powinna się doszkalać. Zwłaszcza jeśli chodzi o zabiegi, które właśnie są popularne. Obecnie jest to np. microblading. Akurat z tej techniki makijażu permanentnego brwi dobre jakościowo i skuteczne szkolenia ma Europejska Szkoła Stylizacji Select. Tutaj http://select.edu.pl...s/microblading/ jest więcej info o tym szkoleniu. Mogą skorzystać i osoby, które dopiero startują w temacie, i takie, które mają już jakieś umiejętności.

#59 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 01:22

depilacja laserowa jest ostatnio bardzo popularnym zabiegiem ,dlatego warto poszerzyć pakiet usług swojego gabinetu kosmetycznego właśnie o taką ofertę

#60 marikaa

marikaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:26

prowadząc taki biznes dobrze jest mieć namiar na dobrą hurtownię kosmetyczną gdzie znajdziesz dobrej jakości kosmetyki czy sprzęt kosmetyczny ( urządzenia, meble itd ). z doświadczenia wiem, że klientki bardzo zwracają na to uwagę. Ja zaopatruję się w hurtowni Mimari. Spory asortyment i konkurencyjne ceny. Przesyłka też błyskawiczna, do mnie towar dociera zazwyczaj w 2-3 dni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych