Skocz do zawartości

Gabinet kosmetyczny

wróć do serwisu Moja Firma 71 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kangos

Guest_kangos
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 08:22

Wiedza, a otwarcie własnego salonu to dwie inne kwestie. Kluczowy jest odpowiedni moment, baza klientek, ale również analiza możliwości. Bo własny biznes albo daje lepsze życie, albo to życie niszczy.

#22 Guest_marta gasik

Guest_marta gasik
  • Goście

Napisano 18 marzec 2014 - 08:32

Czy na początek warto robić coś innego niż wizaż i stylizacja paznokcia? Zamierzam wszystko zrealizować właśnie w new nails, przez szkolenia zawodowe. To wystarczy na początek, czy lepiej od razu coś do tego dołożyć?

#23 Guest_Indygirka

Guest_Indygirka
  • Goście

Napisano 22 marzec 2014 - 15:36

Witam,

mam pytanie: czy obecnie obowiązującą ustawą regulującą wymagania sanitarno-higieniczne dla gabinety kosmetycznego jest ta z 2004 (Dz.U.04.31.273)?

29.05.2012 ogłoszono projekt nowelizacji tej ustawy, ale nie znalazłam nigdzie aktu prawnego zmieniającego ten z 2004 roku. Kiedy projekt zacznie obowiązywać?

#24 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 06:20

Moja bratowa prowadzi własny salon kosmetyczny po samych szkoleniach - po prostu jest dobra w tym co robi. Sam jej to organizowałem. Kilka szkoleń zawodowych robiła przez new nails. Później był temat praktyki i lokalizacji salonu, ale generalnie wszystko udało się bardzo łatwo i niewielkim kosztem załatwić.

mspinfo.png

#25 Guest_Aneczka

Guest_Aneczka
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2014 - 18:22

A w tej branży nie ma czegoś takiego, że kobiety pytają o dyplomy, wyższe uczelnie, czyli ogólnie o papiery?

#26 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 28 kwiecień 2014 - 06:21

Nie ma, tzn. w zdecydowanej większości przypadków. Wiadomo, że znajdziesz i takie osoby, które najpierw patrzą na ścianę dyplomów w salonie. A nie zastanawiają się czy są prawdziwe i czy w jakikolwiek sposób przekładają się na wyższe umiejętności. To jest największy problem ludzi w tym kraju - wiary w papiery, a nie w umiejętności.

mspinfo.png

#27 Guest_masia

Guest_masia
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 11:33

Witam, mam nadzieję że Ci się powiedzie smile.png Dobre kosmetyczki mają teraz ogromne wzięcie, zwłaszcza te które robią w "paznokciach". Własny salon na pewno będzie przełomem - już widzę tę tabliczkę na drzwiach...

#28 Mirosława744

Mirosława744

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 10:09

Moim zdaniem powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na umiejętności, znam kilka dziewczyn, które są dobre w tym co robią, nie mają własnego lokalu, ale za to mają dużą bazę klientek, które skorzystały z ich usług i są zadowolone. 

:)

#29 Guest_Monikkka

Guest_Monikkka
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 10:17

Najlepiej jest czerpać inspirację od najlepszych. Tak jak obszernie opisujesz z czym wiąże się otwarcie gabinetu kosmetycznego tak myślę, że tylko profesjonaliści mogą temu sprostaćsmile.png Jednym z takich mistrzów wśród salonów SPA jest Arkadia w Opolu. Od wejścia widać, że to salon z prawdziwego zdarzenia, sprzęty najwyższej jakości i zabiegi, które nie każdy może wykonywać... jeśli chcesz otwierać taki salon to badanie konkurencji jest podstawą. Jak tam mam zamiar zrobić smile.png

#30 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 07:23

Zdecydowanie wystarczy kilka szkoleń w Beauty lux + poświęcenie czasu na budowanie doświadczenia. Aby w tym zawodzie rzeczywiście coś sensownego osiągnąć, należy się bezgranicznie zaangażować, ale i tak stopniowo dojdziecie do dokładnie tego, czego oczekujecie. Z dnia na dzień niczego nie da się uzyskać.

#31 Guest_fewwa

Guest_fewwa
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 08:36

Uważam, że najlepszą w sieci ofertę dobrej klasy sprzętu kosmetycznego znajdziesz jedynie na stronie pod adresem www.gabinetspa.pl. Ja już od kilku lat jestem stałą klientką właśnie tego sklepu i jeszcze nigdy nie zawiodłam się na zamówionych w nim urządzeniach. Szczerze polecam.

#32 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 06:24

Sprzęt nie załatwi usług za wykonawcę, prawda? Najpierw specjalizacja i odpowiednie możliwości, a dopiero później zaangażowanie w inne tematy. Zawodowe szkolenie jest podstawowym krokiem do pracy w zawodzie.

#33 Guest_olka89

Guest_olka89
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 09:01

Wypożyczam regularnie od firmy Depilar laser Light Sheer i już nie wyobrażam sobie mojego salonu bez tej usługi. Z resztą klientki teżsmile.png Laser to jest niemały koszt, ale przy wynajmie na 3 dni się faktycznie opłaca, szybko mi się ta cena spłaca w formie zabiegów. Umawiam klientki na te dni kiedy mam Light Sheer u siebie, żeby nie stał nieużywany i dochód z tego jest konkretny. Kontakt do osoby odpowiedzialnej za wynajem jest na depilar.pl i pod nr 517080104.

#34 Kiulu

Kiulu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 10:07

Na początku z pewnością jest ciężko, jak ze wszystkim :) Sprzęt niektórzy kupują na aukcjach, ale ja tam uważam, że warto na początku kupić coś taniej w sprawdzonej hurtowni kosmetycznej, np. na cosnet.pl. Mają także sprzęt przenośny (jakby ktoś jeszcze gabinetu nie miał). Warto z nimi zaczynać, bo jak masz problemy, to Ci doradzą. I na początku oczywiście nie musisz kupować całego sprzętu, a poza tym jest wiele urządzeń uniwersalnych. 

#35 anuszka80

anuszka80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 10:26

Hej, a czy ktoś z Was w salonie przy okazji zabiegów, np. na ciało - typu peelingi, maski itp. - oferuje gościom mini kosmetyki, aby mogli wziąć prysznic? Kapcie, szlafroczek, żeby czuli się komfortowo? Ostatnio byłam na takim zabiegu peeling + maska na ciało czekoladowa, owinięto mnie folią, a potem pani zaprosiła pod prysznic, a tam zero żelu pod prysznic i zamiast ręcznika - ręcznik papierowy, zero kapci nawet takich jak do pedicure :( A wiem, że są takie fajne akcesoria, można znaleźć na http://prohotelcosmetics.pl, drogie chyba nie są, a czy to nie jest obowiązek osoby prowadzącej salon zapewnić takie podstawowe rzeczy?!

#36 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 22:20

Warto wzorować się na najlepszych, dla przykładu na salonie kosmetycznym http://dermline.pl/który jest zaopatrzony w nowoczesny sprzęt, takie coś z pewnością skutecznie przyciąga klientów. 

#37 Guest_kama

Guest_kama
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:49

coraz więcej osób rezygnuje z utrzymywania stacjonarnego gabinetu kosmetycznego przenosząc swoją działalność do domu i dojeżdżając do klienta wykonując usługi na miejscu. Dlatego sporo kosmetyczek zaczęło korzystać z bezprzewodowych terminali płatniczych, np Paymax, wygodne, małe urządzenie, w zestawie jest ładowarka, ale raczej długo wytrzymuje akumulatorek.

#38 maniekk166

maniekk166

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:43

Pomyśl o robieniu paznokci, na pewno znajdzie się wielu chętnych na taki zabieg. Ostatnio bardzo popularne są paznokcie syrenka, ponieważ dają ładny efekt końcowy.

#39 doradca85

doradca85

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 październik 2016 - 10:53

Usługi kosmetyczne na pewno mają duży popyt, ale warto mimo wszystko przeprowadzić badanie rynku w okolicy, w której planuje się otworzyć działalność. Konkurencja jest spora i jeśli nie masz jeszcze żadnych klientek, to może być ciężko. Poza tym pierwsze zlecenia są najważniejsze, bo kosmetyczki zarabiają głównie na poleceniach. Inwestycja w dobry sprzęt jest więc ważna. Coraz bardziej popularne jest też dojeżdżanie do klientki, ponieważ brak czasu powoduje, że trudno wyjść z domu i czekać w kolejce. To może pozwolić na oszczędności. 

#40 Guest_agnesss

Guest_agnesss
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 23:19

zgadzam się z przedmówcą. Te wszystkie aspekty są ważne i trzeba o nich pamiętać. Co do samego sprzętu to np. hurtownia mimari oferuje urządzenia i kosmetyki znanych profesjonalnych marek w przystępnych cenach - zawsze to trochę można wtedy zaoszczędzić na wyposażeniu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych