Skocz do zawartości

Gabinet kosmetyczny

wróć do serwisu Moja Firma 57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_zakladam-firme.wieszjak.pl

Guest_zakladam-firme.wieszjak.pl
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2009 - 09:20

Pomysł

Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne wciąż rośnie i to nie tylko wśród kobiet ale coraz częściej wśród mężczyzn. Każdy chce być jak najdłużej młody, piękny i zadbany osiągając ten efekt pod okiem fachowca.

Na początek pomyśl o najpopularniejszych zabiegach takich jak manicure, pedicure, makijaż permanentny solarium, sprzedaż kosmetyków czy nawet usługi fryzjerskie. Taki salon, który jak na razie będzie obsługiwał mniejszą liczbę klientów i będzie oferował mniejszy zakres usług, to prawdopodobny koszt około 50-70 tys. zł.

Jednak istnieje możliwość, aby zmieścić się w kwocie 10 tys. zł. Wtedy nasz salon będzie przyjmował zdecydowane minimum klientów. 10 tys. to kwota, za którą będziesz w stanie kupić podstawowy sprzęt, wyposażenie i niezbędne kosmetyki.

Natomiast koszt dużego i dobrego gabinetu to kwota ok. 250-300 tys. zł. Taki gabinet powinien mieć powierzchnię co najmniej 100-150 mkw. Trzeba pamiętać o rygorystycznych przepisach sanitarnych, mówiących o konieczności wydzielenia poszczególnych pomieszczeń.

Wyposażenie

Aby salon kosmetyczny właściwie funkcjonował oferując szeroki wachlarz zabiegów potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Konieczne będzie zainwestowanie w różnego rodzaju urządzenia. Najczęściej kupowany sprzęt to kombajny kosmetyczne, ultradźwiękowe urządzenia do kuracji odmładzającej, urządzenia do mikrodermobrazji, fotele pedicure-spa. Koszty są różne, mogą się wahać od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Leasing sprzętu

Zastanawiając się nad inwestycją w sprzęt zabiegowy warto też rozważyć możliwość leasingu sprzętu.

Personel

Ważnym elementem przyszłego sukcesu salonu jest zatrudnienie fachowego, sympatycznego i wykwalifikowanego personelu.

Pozwolenia/wymagania

Salon kosmetyczny może być prowadzony przez każdą osobę nawet taką, która nie posiada specjalistycznego wykształcenia z zakresu kosmetyki. Do prowadzenie salonu nie są wymagane żadne pozwolenia.

Wymagania sanitarne

Wymagania sanitarne dotyczące salonu kosmetycznego zostały bardzo dokładnie określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz. U. z2004 r. Nr 31 poz. 273 z późn. zm.).

SANEPID

Otwarcie salonu kosmetycznego wiąże się z koniecznością uzyskania zgody Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na prowadzenie działalności w danym lokalu. Odbioru gabinetu musi dokonać SANEPID.

Państwowa Inspekcja Pracy

Jeżeli zatrudniasz pracowników musisz powiadomić na piśmie właściwego Inspektora Pracy Państwowej Inspekcji Pracy i właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności oraz liczbie pracowników, w ciągu 30 dni od daty ich zatrudnienia.

Państwowa Inspekcja Sanitarna

Decydując się na otwarcie gabinetu kosmetycznego, masz obowiązek wciągu 14 dni od daty rozpoczęcia działalności gospodarczej zawiadomić na piśmie Państwowego Inspektora Sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności oraz o przewidywanej liczbie pracowników.

Franczyza

Inną możliwością prowadzeni salonu kosmetycznego jest franczyza. Przystąpienie do takiego systemu daje Ci od razu możliwość znalezienia się w sieci renomowanych, wysokiej klasy salonów kosmetycznych. Oferują ją np. takie firmy jak: Dr Irena Eris, Glamour Studio, Bailine i inne.

Więcej na http://zakladam-firme.wieszjak.pl/

#2 Guest_mil

Guest_mil
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 13:14

Witam a jezeli dajmy na to prace wykonuje u klientki w domu glownie to jak ma wygladac rejestracja takiej firmy (mam na mysli paznokcie, przedluzanie wlosow,rzes) i jkie wymogi trzega spelnic?Posiadam juzkursy pozwalajace na prace z klientem. Czy sa jakies wymogi Bhp i czy ktos to sprawdza ?wiem ze wiele dziewczyn niema salonu a maja legalnie dzialajace firmy typu kosmetyczne.
Pozdrawiam

#3 Guest_misia

Guest_misia
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 19:32

Witam,
Rejestrujesz firmę usługi kosmetyczne i fryzjerskie, na adres zamieszkania(tzw adres prawny) natomiast w rubryce miejsce wykonywania wpisujesz obszar całego kraju. Lokal nie musi spełniać wymogów sanepidu, gdyż takowego nie posiadasz.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 15:31

Mam pytanie. Ja wyglada sprawa rozliczania nma ryczalcie osoby ktora prowadzi dzialalnosc na zasadzie dojazdu do klienta. Jak wygladaja rachunki ktre mam wystawic, Jak oblicza sie kwote podatku jaka trzeba zaplacic US?? Moge to robic sama czy potrzebuje ksiegowej????

#5 Guest_TBPJ

Guest_TBPJ
  • Goście

Napisano 25 maj 2010 - 16:23

Jeżeli nie mając lokalu nie muszę spełniać wymagań sanepidu to czy muszę zgłaszać tą działalność w sanepidzie?
Pozdrawiam

#6 Guest_:)

Guest_:)
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 17:34

Do sanepidu zgłasza się dany zakład np. fryzjerski czy kosmetyczny, a skoro takiego nie masz, to nie zgłaszasz takiej działalności do sanepidu.

#7 Guest_Nika

Guest_Nika
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2010 - 12:09

Witam:)
mam 22 lata, w tamtym roku skonczyłam szkołe i juz dalej sie nie uczę. Staram sie o dofinansowanie na otwarcie działalności, jestem w trakcie pisania biznesplanu.
Mam jednak małe kłopoty. Mieszkam w domu(rodzice wspólnie go budowali), i chciałam jeden pokój przeznaczyc na salonik, ale równiez skupić się na dojezdzie do klienta. Czy oboje rodzice muszą napisać jakieś pismo że zgadzają się na otwarcie takiej dzialalności w domu? pytam, ponieważ ojciec od jakiegoś czasu nie interesuje sie rodzina wpadł w alkoholizm, i sądzę że mogłby zrobić na złość, i nie wyrazić zgody na otwarcie małego gabinetu.
Nie mam żadnych praw jako córka?
Proszę o odpowiedz, jestem w kropce:( pozdrawiam

#8 Guest_Sun4u

Guest_Sun4u
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 23:31

Wszystko zależy czyją własnością jest dom,jeżeli rodziców to z tego co się orientuje,to powinni wyrazić odpowiednie pozwolenie,natomiast jeżeli dom jest Twój,to nie będzie żadnego problemu.

#9 Guest_nika

Guest_nika
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:46

Dziekuję za odp.
Dom jest własnością rodziców. Z mamą nie bede miała problemów, obawiam się o ojca, moze nie podpisać papierów:/ jednak mam nadziję ze wystarczy podpis jednego z właścicielia...
Zobaczymy jak to wszystko się poukłada.
Pozdrawiam

#10 Guest_Sun4u

Guest_Sun4u
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 14:00

Jeżeli lokal to współwłasnosc małżonków,w tym przypadku Twoich rodziców,to niestety będa potrzebne obydwa podpisy...

#11 Guest_zdesperowana

Guest_zdesperowana
  • Goście

Napisano 24 listopad 2010 - 18:53

witam
Miałam zamiar otworzyć mobilny gabinet. Niestety w moim mieście sanepid wymaga pomieszczenia ze zlewem, ciepłą, zimną wodą i wentylacją. Czy można to jakoś obejść?

#12 Guest_Monika_G

Guest_Monika_G
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2012 - 11:45

Początki zawsze są trudne, ale wszystko jest dla ludzi. Później już idzie tylko z górki. Ja zaczynałam od małego gabinetu, a teraz mam duży salon, gdzie wykonuję profesjonalne zabiegi przy użyciu kosmetyków marki Pat&Rub i sprzętu marki Glam Beauty. A jeszcze parę lat temu bym wcale nie pomyślała, że tak się to rozwinie:)

#13 Guest_kalka

Guest_kalka
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 13:15

Własny gabinet kosmetyczny kosztuje i to dosyć sporo. Trudno mi wskazać konkretną sumę, ale im więcej klientów, tym pojawia się więcej kosztów. Ja do zarządzania całością musiałam sobie kupić program do zarządzania projektami. Chodzi o Taskbeat. Udało się znacznie poprawić organizację, nie mam bałaganu, nie zapominam o niczym. Czy miałyście podobnie, czy ja jestem jakaś inna?

#14 Guest_makasos

Guest_makasos
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 08:36

Ile potrzebne środków na rozpoczęcie prowadzenia salonu kosmetycznego? Tak mniej więcej? Żeby myśleć bezpiecznie, że nic złego się zdarzy. Wiadomo, że salon nie od razu zacznie zarabiać...

#15 Guest_marta gasik

Guest_marta gasik
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 08:27

Im większe finansowe zabezpieczenie będziesz posiadała tym lepiej dla ciebie. Powinnaś również posiadać bazę klientek i duże doświadczenie. Musisz się liczyć z tym, że przez pierwszy rok kokosów na pewno nie będziesz zarabiała.

#16 Guest_kaja nuniek

Guest_kaja nuniek
  • Goście

Napisano 11 marzec 2014 - 08:34

Hmmm... mam już zrobioną zawodową stylizację paznokcia, 2 lata doświadczenia, bazę około 20 własnych klientek, co trochę pojawiają się nowe. Kiedy powinnam założyć własny gabinet?

#17 Guest_kiskon

Guest_kiskon
  • Goście

Napisano 12 marzec 2014 - 08:32

Tak optymalnie mając około 50 klientek - im więcej tym lepiej. 50 osób pozwoli ci od początku mieć jakiś sensowny zysk i nie stresować się tym, że nie masz na nic środków, rozumiesz?

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2014 - 11:14

Też myślę że na początek potrzebujesz około 50 klientek żeby się nie stresować.

#19 Guest_kaja nuniek

Guest_kaja nuniek
  • Goście

Napisano 13 marzec 2014 - 08:24

No właśnie też tak mi się wydawało, obawiam się tylko jednego - ile będę musiała poczekać na te 50 klientek. Bo zdobycie 20 zajęło mi mnóstwo czasu, mam je głównie z polecenia, przecież nie mogę się reklamować. Jakiś sensowny sposób na klientki?

#20 Guest_ala janosz

Guest_ala janosz
  • Goście

Napisano 14 marzec 2014 - 08:31

Jestem od roku w salonie kosmetycznym. Znam już wizaż, stylizację paznokcia, robię również rzęsy. Myślę poważnie teraz o szkoleniu z urządzeń i laserów stosowanych w salonach kosmetycznych. Chciałabym mniej więcej w ciągu jednego roku znaleźć sobie miejsce na własny salon - tylko no właśnie, budowa bazy klientek...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych