Skocz do zawartości

księgowość internetowa

wróć do serwisu Moja Firma 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agnezz

Guest_Agnezz
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2010 - 14:24

Od niedawna jest właścicielką niewielkiej firmy. Zastanawiam się nad usługą księgowości internetowej. Czy polecacie? Jakie sa wady i zalety?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:26

Osobiście nie używam jeszcze,ale wielu moich znajomych korzysta i sobie chwali. Korzystają chyba z wszystkich dostępnych na rynku serwisów, ale najwięcej osób (bo aż 3 ;)) korzysta z ***. Wśród zalet wymianiają przede wszystkim oszczędność, ale i prostotę obsługi. Z wad natomiast pojawia się możliwość prowadzenia w ten sposób jedynie uproszczonej księgowości - odpadają więc np. spółki z o.o. (jeden znajomy chciał wykupic pakiet, ale przez to nie mógł); ale też brak możliwości konsultacji z ekspertem podatkowym... Chyba więc jednaj coś za coś.

#3 Guest_k.zdun

Guest_k.zdun
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 20:01

A ja zdecydowanie jestem ZA księgowością internetową - pracuję tak już prawie rok i nie narzekam a nawet sobie to chwalę, oszczędności przede wszystkim. Wfirmę którą polecał poprzednik znam dobrze ale nie polecam , na niej zaczynałem i jakoś tak cięzko mi się na tym programie pracowało,jakis mało jasny dla mnie był, zbyt zagmatwany.Trudne poczatki. Zadowolił mnie natomiast program szybkafaktura.pl z racji prostszej i bardziej jasnej obsługi no i pomocy jakiej udzielają przy obsłudze. Wydaje mi się nawet że szybciej mi się wprowadza tam dane niż wcześniej na wfirmie i lepsze funkcje tez ma ta szybkafaktura, kpir i magazyn, zdecydowanie lepsze. Minus tez jest- nie mają niestety efaktury ale mam nadzieję że szybko to uzupełnią. na szczęscie przystępną ceną nadrabiają;-)

#4 Guest_IrenaP

Guest_IrenaP
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 23:59

Również polecam ***, bardzo profesjonalny według mnie i przyjemnie się na nim pracuje,generuje przydatne raporty - same plusy, też za cenę

#5 Guest_mich.min

Guest_mich.min
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:22

Ja uwazam że księgowość online to usługi słabej jakości. Nie tylko problem ze skanowaniem dokumentów (totalna strata czasu), ale jeszcze wszystko im się kasuje, plącze. Poza tym brak kontroli i fizycznego czuwania nad rozliceniami to pole do naduzyć.

Dla mnie księgowość online to krok wstecz, a nie do przodu.

#6 Guest_P.Bio

Guest_P.Bio
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 10:47

hmmm ten kto twierdzi, że księgowość online jest zagmatwana i słabej jakości chyba nigdy nie miał z nią naprawdę do czynienia, przecież nie musisz nic wiedzieć, wszystko masz podane na tacy więc nie wiem o co chodziło przedmówcy.
A co do wfirma.pl to nie wiem jak może się komuś na niej źle pracować, jest totalnie prosta w obsłudze i nie ma mowy o skanowaniu jakichkolwiek dokumentów, no i oczywiście mają e-faktury :)
Ale co człowiek to inne zdanie;p
Pozdrawiam

#7 Guest_P.Bio

Guest_P.Bio
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 10:51

Ja uwazam że księgowość online to usługi słabej jakości. Nie tylko problem ze skanowaniem dokumentów (totalna strata czasu), ale jeszcze wszystko im się kasuje, plącze. Poza tym brak kontroli i fizycznego czuwania nad rozliceniami to pole do naduzyć.

Dla mnie księgowość online to krok wstecz, a nie do przodu.

ahaa chyba kolego coś Ci się pomyliło..
Właśnie jeżeli zlecasz księgowość księgowej to nie masz nad Tym, nad Nią kontroli (nigdy nie wiesz czy Cie nie oszuka), jak to robisz sam to jesteś z wszystkim na bieżąco:)
A krok do tyłu to właśnie robisz nie doceniając postępu (w końcu)!

#8 Guest_Jadwiga1234

Guest_Jadwiga1234
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 22:28

Od jakiegoś czasu korzystam z usług księgowości internetowej i jestem zadowolona z efektu .Mam więcej czasu na inne bieżące sprawy .Osobiście korzystam z programu szybkafaktura.pl . Poczytaj sobie ,może Ci się spodoba.Tak więc polecam .

#9 Guest_Arturro

Guest_Arturro
  • Goście

Napisano 29 październik 2011 - 12:04

to ciężko powiedzieć co jest lepsze i dla kogo. Dla firm względnie małych księgowość internetowa będzie dobrym rozwiązaniem, a dla względnie większych już nie bardzo. Druga sprawa, jak ktos nie ma za bardzo pojęcia o księgowości to lepiej zeby posłużył sie biurem rachunkowym - mniejsze ryzyko błędu. Ja mam: dużą firmę we Wrocławiu i małe pojęcie o księgowości, więc wniosek jest prosty - korzystam z profesionalnego biura rachunkowego. Sam to bym zginął. Druga sprawa to właśnie jakość tego biura...w swojej karierze mialem juz 2 i to była tragedia..teraz odpukać jestem w Obsłudze Księgowej i nawet nieźle to funkcjonuje. Więc ocena jednoczna co jest lepsze, albo jakie są wady i zalety ksiegowości internetowej muszą być rozpatrywane pod kątem danego przypadku, a nie generalnie.

#10 Guest_klimek

Guest_klimek
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2011 - 01:22

AliorBank, Microsoft i szybkafaktura.pl
maja teraz ciekawą propozycję dla firm
bo dają w jednym pakiecie kilka fajowych rzeczy
więc i księgowość internetowa i pakiet Office

szkoda tylko, że tak późno bo jak ja zaczynałem to takich akcji nie było
ale w końcu zawsze warto coś zmienić na lepsze

#11 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 16:16

no oczywiście księgowość online i indywidualnie robiona nie jest dla duzych firm, ale dla mniejszych to super sprawa..

teraz wfirma z shoperem przygotowuje jakaś fajną ofertę, słyszałam zapowiedz na ich stronie i FB, zapowiada się ciekawie :)

#12 Marcin86Masakra

Marcin86Masakra

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 16:00

Księgowość onilne jest dobrym rozwiązaniem tylko dla określonego rodzaju firm. Opłąca sie tylko firmom z standardowymi fakturami, które są bardzo powtarzalne. Wicej na ten temat przeczytasz w poście wirtualne Biuro Kraków - księgowość online

#13 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 946 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 12:04

I pewnie w przypadku firm bardzo małych, przy średnich i większych firmach konieczna będzie jednak porządna księgowość, czy to biuro rachunkowe czy własny dział księgowy.

#14 kamil12321

kamil12321

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano dziś, 07:15

Polecam firmę http://nowoczesnebiurorachunkowe.pl dostaniesz program na rok czasu za darmo do zarządzania firmą

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych