Skocz do zawartości

Pomysł na biznes

wróć do serwisu Moja Firma 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_przedsiębiorczy

Guest_przedsiębiorczy
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2011 - 13:49

Pomysł na biznes już jest, zrobione badanie rynku pod kątem interesującej mnie branży. Blokuje mnie jedynie nie wystarczająca ilość funduszy na start. Pomyślałem więc o inwestorze. Współpracował ktoś z aniołem biznesu? Gdzie kogoś takiego szukać?

#2 Guest_zebra

Guest_zebra
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2011 - 14:31

Jeśli będziesz szukał za pomocą Internetu to odradzam zupełnie umieszczanie ogłoszeń na forach, tam raczej natrafisz na kogoś kto będzie po prostu chciał wiedzieć jaki to pomysł. Spróbuj za pomocą platform kojarzących inwestorów z przedsiębiorcami jak symultana.org Myślę, że tam będzie większe prawdopodobieństwo znalezienia poważnego anioła biznesu.

#3 Guest_gramatyk

Guest_gramatyk
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 00:22

Inwestycja z aniołem biznesu ma wiele korzyści i zazwyczaj to udana alternatywa do kredytu. Formalności mniejsze niż dotacje, ale nie zmienia to faktu, że łatwo nie jest pozyskać środki od inwestora. Trzeba mieć dobry biznesplan.

#4 Guest_skrzydło

Guest_skrzydło
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 11:31

Nie tylko dobry biznes plan, ale przede wszystkim dobry i mogący przynieść spore zyski pomysł. Powiem nawet, że lepsza alternatywa kredytu, bo zależy od przedsiębiorcy i inwestora, jak ustalą spłatę kapitału, który nie koniecznie równa się z tym, że jest podobny do kredytu i spłacany w przeciągu danego okresu czasu.

#5 Guest_przedsiębiorczy

Guest_przedsiębiorczy
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2011 - 13:20

Powiedzcie mi, jak można się ustrzec przed wykorzystaniem mojego biznesplanu przez inwestora? Jak wiadomo, bezpieczeństwo inwestycji jest najważniejsze.

#6 Guest_leon

Guest_leon
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2011 - 16:00

myślę, że prośba o podpisanie umowy z klauzulą o zachowaniu poufności powinna wystarczyć. Pozdrawiam.

#7 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 00:13

Klauzula o zachowaniu poufności jest tutaj koniecznym punktem, ale zanim zorganizujemy spotkanie, warto jest sprawdzić człowieka jak najlepiej. Warto dowiedzieć się od niego podstawowych informacji i sprawdzić czy to nie jest jakiś oszust. Trzeba pamiętać, żeby od razu nie wygadać się, czasami wystarczy niewielka wskazówka, żeby stracić własny pomysł. Przed spotkaniem nie podawałbym bardziej szczegółowych informacji niż branża i opinii na temat badania rynku ogółem.

#8 Guest_przedsiębiorczy

Guest_przedsiębiorczy
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 11:58

zastanawiam się czy taki przeciętny człowiek jest w stanie napisać tą umowę poprawnie? Można wtedy trochę zaoszczędzić, ale czy warto?

#9 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 18:56

Lepiej udaj się do prawnika, może masz kogoś takiego w rodzinie, lub znajomych. Pamiętaj, że w tej umowie nie może być żadnych luk, które można by wykorzystać, chociaż wątpię w to aby inwestor chciał wykorzystać pomysł. Anioł biznesu z reguły inwestuje w czyjś pomysł. Ale dla spokoju lepiej niech prawnik przygotuje Ci taką umowę. Jak to mówią lepiej "chuchać na zimne".

#10 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 22:30

Wiesz, to jest internet jednak, każdy może umieścić na portalu ogłoszenie. Dlatego warto mieć ograniczone zaufanie i zabezpieczyć się dobrą umową. Nie ma sensu, moim zdaniem, oszczędzać na prawnika, zwłaszcza jeśli mamy sensowny pomysł.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 00:00

A jak taka współpraca wygląda? Mogę się radzić w pewnych kwestiach inwestora, który na pewno posiada dużo większe doświadczenie?

#12 Guest_miko555

Guest_miko555
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2011 - 15:09

Inwestor to nie tylko osoba, która wpłaca pieniądze na dany biznes i heja, nic więcej go nie obchodzi. Jemu też zależy na tym abym firma dobrze prosperowała bo z tego też ma zysk. Więc myślę, że może doradzić w podejmowaniu jakiś ważniejszych decyzji, podejmowaniu jakiś działań, także ma więcej znajomości które mogą się przydać. Młody przedsiębiorca sporo może się nauczyć od osoby która już dłuższy czas siedzi w świecie biznesu.

#13 Guest_magic_star

Guest_magic_star
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2011 - 00:27

To też zależy. W prowadzeniu firmy, udzielaniu się na bieżąco w życie i funkcjonowanie firmy to myślę, że rzadko. Tak, jak miko555 napisał, w jakiś ważniejszych decyzjach pewnie podpowiada, bo z inwestorem jest stały kontakt, ale on de facto nie prowadzi tego biznesu - on jest udziałowcem. Mimo wszystko warto jest dzielić się doświadczeniem i fajnie, że od takiej osoby można się nauczyć - to zwłaszcza cenne dla młodych ludzi, którzy rozpoczynają karierę biznesową.

#14 Guest_przedsiębiorczy

Guest_przedsiębiorczy
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 14:04

głowię się co w takim ogłoszeniu powinno być. Wiadomo, muszą znajdować się jakieś informacje, które zainteresują potencjalnego inwestora do skontaktowania się ze mną, tylko jakie?

#15 Guest_mateo930

Guest_mateo930
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 14:23

Przede wszystkim branża, czy projekt jest innowacyjny ( to może wzbudzić większe zainteresowanie i działać na korzyść), czego oczekujemy od inwestora. Krótka notka która będzie zawierała najważniejsze informacje. Możesz też przejrzeć jakie ogłoszenia inni umieszczają na Symultanie, jak dużo informacji podają i do tego się odnieść bądź nie.

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 17:51

Wszystko zależy od tego, czego biznes dotyczy. Jeśli jest innowacyjny lub bardzo zachęcający i napisanie czego ten biznes ma dotyczyć (bez szczegółów) nie będzie oznaczał wyłonienia całego pomysłu na jaw, to warto to napisać. To nie jest łatwa sprawa. Ja bardziej pisałbym chyba o szansach, jakie dał by ten biznes niż zdradzał szczegóły pomysłu. W końcu aniołowie szukają pomysłu, który pozwoli im zarobić.

#17 Guest_wygrany

Guest_wygrany
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:03

Mateo a oglądałeś filmiki jakie są na stronie, powiem Ci, że są ciekawe. Naprawdę mnie zainteresowały. Więc mogę je polecić każdemu kto się interesuje tematyką biznesową.

#18 Guest_MSSAGROUP

Guest_MSSAGROUP
  • Goście

Napisano 02 luty 2012 - 13:26

zapraszamy do odwiedzenia strony firmy MSSA GROUP Pol-Me, która oferuje pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami z krajów arabskich.

#19 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 21:06

Jeżeli biznes to polecam również sprawdzić ofertę Lucart w zakresie franczyzy http://lucart.pl/zos...ranczyzobiorca/ która moim zdaniem jest ciekawą opcją na otworzenie pierwszego biznesu bez ogromnych kosztów na początku. Do tego można liczyć na najlepsze ceny na rynku, dzięki czemu też będziecie bardzo konkurencji w swoim mieście, jeszcze pasja i na pewno klienci sami się u Was zjawią. 

#20 Guest_Dorian45

Guest_Dorian45
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 10:52

@JarekDon ja znam osobę, które prowadzi sklep motoryzacyjny we franczyzie z Lucarte i z tego co wiem to można sporo na tym zarobić. Lucart ma bardzo dobre ceny, co akurat przyciąga klientów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych