Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Ulgi ZUS

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wojtekse

Guest_Wojtekse
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 14:14

Witam wszystkich.Od 01.2000r do 03.2001r prowadziłem czynnie jednoosobową działalność gospodarczą. Po tym terminie działalność została zawieszona i trwało tak do 30.11.2006r kiedy to firma została zlikwidowana.Obecnie chciałbym od 02.2009r ponownie rozpocząć działalność gospodarczą i pytanie moje, czy mogę w tej sytuacji skorzystać z ulgi w ZUS, gdyż teoretycznie przez ostatnie 60 miesięcy działalności nie prowadziłem.Jak to wygląda w świetle obowiązujących przepisów ?

#2 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:11

teoretycznie dg nie prowadziłeś, ale miałeś ją zarejestrowaną, więc moim zdaniem nie możesz skorzystać z ulgowego ZUS - ale może się mylę

#3 Guest_tomeks

Guest_tomeks
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:59

pomimo tego że działalność była zawieszona ulga się należy wiem bo to sprawdziłem w zusie mam taką samą sytuacje

#4 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 16:06

jeżeli masz dowody na to,że nie wykonywałeś żadnych czynności związanych z prowadzeniem działalności w trakcie tego "zawieszenia", a jedynie posiadałeś np. wpis do ewidencji, to skorzystanie z preferencyjnych wysokości składek będzie możliwe,
aczkolwiek "zawieszenie", którego wcześniej właściwie nie było, a właściwie dot. tylko przedsiębiorców na karcie podatkowej jest różnie traktowane w różnych instytucjach, spotkałam się np. z interpretacją jednego oddziału nfz,że jak masz wpis do ewidencji to podlegasz ub. zdrowotnemu, wtedy sru-decyzja i płać składki za cały okres...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych