Skocz do zawartości

Jaki biznes za 30 tys.?

wróć do serwisu Moja Firma 39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2010 - 18:05

Witam, powiedzmy, że mam "wolne" 20 - 30 tys. zł. Czy istnieje jakakolwiek szansa, że uda mi się za taką kwotę rozkręcić chociaż malutki biznesik? Czy jednak jest to znacznie za mało?
Pytanie oczywiście kieruję do osób które choć trochę się w tym orientują. Zależy mi na małej działalności, niekoniecznie przynoszacej wielkie dochody, tylko coś swojego, co mogłanbym sukcesywnie rozwijać...

#2 Guest_mich.min

Guest_mich.min
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 16:28

30 tysięcy PLN to mało i dużo jednocześnie. Napisz czy miałaś już jakieś pomysły, a może hobby? :)

Osobiśćie polecam e-sklep lub biznes na znanym portalu aukcyjnym.

#3 Guest_ms_pl

Guest_ms_pl
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 19:43

To zależy co lubisz robić, lub jaką pracę chcesz włożyć w to co robisz ;) internetowy biznes możesz rozkręcić za 1 - 2 tys zł, za 20-30 tys możesz rozkręcić całkiem przyjemną firmę świadczącą usługi, ale znowu pojawia się pytanie co lubisz robić? ;)
Możesz też spróbować zrobić coś na zasadzie biznesów równoległych, czyli pracować gdzieś na etacie i po pracy rozkręcać coś własnego.
Albo uruchomić coś co jest akurat potrzebne i poczekać na zyski, jak ta wyszukiwarka vzm-1, która szuka materiały do zwrotów vat za materiały budowlane po numerach PKWIU, co akurat jest bardzo potrzebne ;)

#4 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2010 - 23:26

Miło, że jest odzew. No cóż, tak po prawdzie moim problemem jest, że nie mam żadnego konkretnego pomysłu... Nie mam umiejętności do świadczenia usług (np. robienie tipsów czy coś takiego), więc jedyne co mi przychodzi do głowy to sklep. Tylko z czym - nad tym się usilnie zastanawiam. Ewentualnie myślałam nad załozeniem jakiegoś domu dziennej opieki nad dzieckiem - ale to już chyba zbyt duże koszty...
A tak w ogóle to marzy mi się własna książka - ale to na pewno pozostanie w sferze marzeń;)

#5 Guest_mich.min

Guest_mich.min
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2010 - 16:32

Myślę, że królem sklepów jest sklep spożywczy - zawsze i wszędzie będzie wzięcie - pytanie jak duże oraz co z konkurencją.

Biznes internetowy to też konkretny pomysł - sklep z odzieżą z UK? sklep z burżujskimi słodyczami? CO tylko chcesz...

#6 Guest_bigbrother

Guest_bigbrother
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2010 - 14:04

A próbowałeś zainteresować się możliwościami jakie oferuje na ten cel Unia Europejska? Jeśli myślisz o np. założeniu e-biznesu teraz w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka trwa nabór wniosków o dofinansowanie (działanie 8.1). Innym pomysłem jest np. pozyskanie pieniędzy z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki lub regionalnych programów operacyjnych lub wojewódzkie/powiatowe urzędy pracy. Możliwości są szerokie, a im większy kapitał tym większe szanse zaistnienia na rynku. Pozdrawiam,

#7 Guest_rumcajs

Guest_rumcajs
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 18:06

Ja bym raczej ulokowal gdzies te pieniadze i zabezpieczyl swoja przyszlosc, ale jak to skutecznie wykonac ? Gielda chyba odpada ?

#8 Guest_kubik

Guest_kubik
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 09:22

niekoniecznie, z gielda poprostu wiaze sie pewne ryzyko, a jak chcesz mega bezpiecznie to lokaty, tylko ze w tym wypadku bezbelkowe, zeby Cie z zysku nie ograbiali, w getin maja, oprocentowanie ladnie wyglada

#9 Guest_Sun4u

Guest_Sun4u
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 14:06

Bardzo dobrym pomysłem który z pewnością się sprawdzi jest załozenie apteki,to jak ze sklepem spożywczym: ludzie zawsze do tam przyjdą. Tylko 30 tyś to troche mało na taki biznes...

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 19:23

Osobiśćie polecam e-sklep lub biznes na znanym portalu aukcyjnym.

Ale z jakim asortymentem??
Sklep łatwo otworzyć na home.pl ale ile i jaki towar będzie się oferowało?
Musi być spory asortyment, chyba, ze mowa o allegro.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 19:26

To zależy co lubisz robić, lub jaką pracę chcesz włożyć w to co robisz ;) internetowy biznes możesz rozkręcić za 1 - 2 tys zł

Jestem ciekawy jaki interes rozkręcę za 1-2 tys zł, bo mam ok 3 tyś i zawsze chciałem mieć własną firmie...

#12 Guest_mich.min

Guest_mich.min
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 09:26

O tym jaki to asortyment musisz zadecydować sam. Z tego co piszesz to masz 3 tys. zł.

Musisz jeszcze gromadzić kapitał. Ta kwota jest zbyt niska, aby na poważnie zająć się handlem.

#13 Guest_koralonis

Guest_koralonis
  • Goście

Napisano 03 marzec 2011 - 11:14

Mam podobny budżet, chcę to wesprzeć dotacją, ale brak mi dobrego pomysłu.

#14 Guest_MarkTwain

Guest_MarkTwain
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 14:45

Jeżeli nie masz pomysłu na biznes polecam lekturę artykułu:

http://zakladam-firm...ad-czerpac.html

#15 Guest_mich.min

Guest_mich.min
  • Goście

Napisano 25 marzec 2011 - 10:46

Mam podobny budżet, chcę to wesprzeć dotacją, ale brak mi dobrego pomysłu.

Podobny do 30 tys. zł? Zastanawiałeś się nad nieskomplikowanymi usługami?

#16 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 25 marzec 2011 - 22:20

nie

#17 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 25 marzec 2011 - 22:38

Witam.
Powiem na przykładzie własnym Od około pięciu lat ciągle chciałem mieć własną Firmę bo nie lubię pracować dla kogoś i mieć nad głową szefa.:)
Założyłem własny sklep internetowy. Kosztowało mnie to sporo kasy -około 6tyś złotych. Zyski zaczęły przychodzić dopiero po dwóch latach promocji, pracy budowania zaufania itd.
Jednak od niedawna bo od około tygodnia natknąłem się na programy partnerskie i po wnikliwej analizie wybrałem jeden z nich i uważam, że jest rewelacyjny bo bez inwestycji finansowych a wkładając tylko swój czas i pracując systematycznie krok po kroku zacząłem już zarabiać. Dla mnie to rewelacja i coś niesamowitego. Jestem po studiach zarządzania i marketingu i powiem Wam, że w końcu znalazłem sposób na własną Firmę.

Pozdrawiam
Marek

#18 Guest_MarkTwain

Guest_MarkTwain
  • Goście

Napisano 30 marzec 2011 - 11:37

Marny ten sklep kolego założyłeś, jeżeli tyle czasu zajęła Ci walka o jakikolwiek zysk. Ty chcesz ludziom polecać "programy partnerskie"?

Stuknij się w czółko dziubelku i nie wypisuj takich marketingowych bredni. To jest poważne forum biznesowe.

#19 Guest_JazzBand

Guest_JazzBand
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 14:02

nie

To nawet ja podpowiem, że warto. Fryzjer, gabinet kosmetyczny itp.

#20 Guest_incognito138

Guest_incognito138
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 19:00

O tym jaki to asortyment musisz zadecydować sam. Z tego co piszesz to masz 3 tys. zł.

Musisz jeszcze gromadzić kapitał. Ta kwota jest zbyt niska, aby na poważnie zająć się handlem.

A może usługi przez internet?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych