Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja LPG

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 vaijaec

vaijaec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 kwiecień 2014 - 23:55

Szukam opinii na temat instalacji LGP zakładanych przez Energy gaz Polska - dobrze działają?

JakiKantor.pl - Ranking Kantorów Internetowych

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 10:28

Podłączam się pod pytanie. Mają w ofercie BRC a to dobra firma, kwestia jak stoją z obsługą i jaki jest czas oczekiwania?

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 19:00

Obsługa na wysokim poziomie. Podczas montażu można się napić kawy, posiedzieć i poczekać. Wszystko dokładnie sprawdzą i wytłumaczą. Kilku gazowników już przerobiłem ale EGP jest naprawdę porządne (nie montują w szopie i przypadkowi ludzie;)). Czas montażu to około 5-8 godzin ale musisz się wcześniej umówić bo mają sporo klientów. Ja gazowałem u nich Lexusa RX V6 z 2006 i jestem bardzo zadowolony.Jest nawet w galerii na samym dole http://egp.pl/galeria-lexus.htmwink.png

#4 pawel.wil

pawel.wil

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 05 maj 2014 - 15:28

Nie znam firmy, ale jesli miałbym jeździć na gazie, to wolałbym po prostu kupić diesla

W razie jakichkolwiek problemów zachęcam do odwiedzenia radców prawnych: http://www.kg-law.pl/pl/zespol/jaroslaw-kaminski.html

#5 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 20:02

A niby czemu diesla? Po pierwsze jest droższy w zakupie, paliwo jest droższe, pali niewiele mniej niż średnia benzyna i jest wolniejszy. 

Gaz kosztuje coś koło 2,70, jak jest dobrze założony to auto jeździ idealnie i nie traci osiągów. I w tym przypadku mogę jeździć 6.0 benzyną za cenę eksploatacji 2.0 diesla. Różnicy w osiągach chyba nie trzeba tłumaczyć.

#6 Serpens Caput

Serpens Caput

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:49

Mam Audi A4 1.9 TDI. Pali 6/100km w cyklu mieszanym. Znajdź mi benzynę, która tyle spali. Jest wolniejszy? Nigdy nie słyszałem podobnej bzdury... Poczytaj co to jest moment obrotowy i jak wygląda jego krzywa w obu silnikach.

Jeżeli uważasz że eksploatacja 6.0 benzyny+LPG jest taka jak 2.0 diesla, to pomyliłeś fora...

#7 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 04:31

Nie znam firmy, ale jesli miałbym jeździć na gazie, to wolałbym po prostu kupić diesla

Możesz kupić diesla, a potem mu włożyć gaz tak jak tutaj:

Na dzisiaj żadnego problemu nie ma, tylko zasobność portfela Cię ogranicza.

#8 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 17:53

Mam Audi A4 1.9 TDI. Pali 6/100km w cyklu mieszanym. Znajdź mi benzynę, która tyle spali. Jest wolniejszy? Nigdy nie słyszałem podobnej bzdury... Poczytaj co to jest moment obrotowy i jak wygląda jego krzywa w obu silnikach.

Jeżeli uważasz że eksploatacja 6.0 benzyny+LPG jest taka jak 2.0 diesla, to pomyliłeś fora...

W cyklu mieszanym może i tak, zazwyczaj dla większości istotne jest spalanie w ruchu miejskim... Wtedy nie ma możliwości żeby palił mniej niż 8 litrów.

Przykłady benzyn które tyle palą? Smart, VW UP, w cyklu mieszanym mogą spalić nawet mniej.

Co do eksploatacji Mercedes S600 model w220 spalanie około 20 litrów gazu w mieście (instalacja PRINS), Mercedes dla porównania (podobne lata produkcji) W210 E220 (nie było 2 litrowych a nie będę przyrównywał do w124) spala minimum 8 litrów w mieście. Koszt dla S600 za 100 km to 47 zł natomiast diesla 44 zł (średnie ceny paliwa z miast typu Warszawa czy Kraków). Więc jak by nie patrzeć wychodzi na to że jest taka możliwość.

Chyba że chodzi Ci o eksploatację pod kątem części to oczywiście nie można tego porównać, ale tu raczej nie chodziło o to. 

A podawanie przykładu momentu obrotowego jako zalety diesla w porównaniu do wielolitrażowej benzyny jest trochę śmieszne...

Nie jestem przeciwnikiem diesla bo jeździłem i benzyną i dieslem z różnymi litrażami, ale powielanie stereotypów bez konkretnych argumentów jest niepoważne.

#9 Serpens Caput

Serpens Caput

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 15:02

Autor wątku nie napisał w jakich celach będzie używał swojego samochodu. Chyba nie chcesz powiedzieć, że będziemy porównywać spalanie Smarta i Audi Kombi...? Nawet jeśli, to Kombi nieźle wychodzi w tym porównaniu.

Jeśli kogoś stać na wielolitrażową benzynę, na pewno nie będzie zawracał sobie głowy dieslem. Porównując benzynę i diesla o podobnej pojemności, diesel zawsze wypadnie lepiej, właśnie dzięki maksylanemu momentowi obrotowemu, który jest dostępny bardzo nisko. Poza tym silnik dobrze znosi obciążenia. jeśli to ma być auto do miasta i jest to smart albo inny "maluch" to nie ma sensu zastanawiac się nad dieslem, bo nie wykożysta się jego zalet. Jeśli to natomiast Sedan albo Kombi, wówczas wybrałbym diesla.

To chyba oczywiste, że jeżeli ktoś rozwarza instalację gazową do auta, to robi to aby ograniczyć wydatki na eksploatację. A kupując wielolitrażowy silnik, raczej nie oszczędzi. Do swoich danych na temat spalania musisz jeszcze dodać koszty ubezpieczenia, materiałów eksploatacyjnych i części. Wystarczy porównać koszt opon do jednego i drugiego auta.

No i mała poprawka, kilka dni temu zalałem bak po kolejnym pomiarze i wyszło mi 5.1 /100km w cyklu mieszanym. Kolega ma Golfa V 1.9TDI i w mieście spala mu włąśnie 6. Pomimo tego, że samochód został zrobiony na 180km i 400Nm.

Również jeździłem różnymi autami, starszymi i młodszymi. I nie uważam się za kogoś, kto powiela stereotypy. Wręcz przeciwnie, mówię jak jest ;]

#10 vaijaec

vaijaec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 21:35

Widzę że pytanie sprowokowało ideologiczne rozmowy o wyższości diesla na benzyną i lpg:) Auto które chce zagazować to Porsche Cayenne 4.8 z 2005 roku (prosiłbym bez zbędnych komentarzy:). W sumie dostałem odpowiedź od kolegi Roberta i chyba skorzystam z usług Energy. Jak coś uda mi się zamontować to postaram się podzielić wrażeniami. 

A tak to temat uważam za zamknięty, chyba że ktoś ma jeszcze ciekawe opinie o Energy Gaz to chętnie poczytam.

#11 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2014 - 19:09

Energy przejęło warsztat CZAKRAMU. Gazują sporo ciekawych samochodów typu Dodge RAM, Mercedes S500 widziałem też u nich w galerii kila Porsche. Sam 3 lata temu zakładałem u nich gaz do Mercedesa ML 320. Do dziś jeżdżę tym autem i wszystko jest w najlepszym porządku. Ważne żeby wszystko serwisować na czas, dbać o instalację i nie lać przypadkowego paliwa. 

Co do samej firmy to mogę polecić z czystym sumieniem, jeżdżę do nich cały czas na serwis i wszystko w jak najlepszym porządku.

#12 vms

vms

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 09:46

Nie napisałeś dlaczego? Nowoczene diesle są bardzo skomplikowane, przez co naprawy są bardzo kosztowne. Przy nowym samochodzie kupno diesla to często dużo większy wydatek niż benzyna+gaz. Sprawa wcale nie jest taka oczywista.

Perfekt  - Biuro rachunkowe w Sosnowcu

#13 vaijaec

vaijaec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 13:21

Ok, czytając wasze opinie wybrałem ostatecznie Energy Gaz. Warsztat całkiem przyjemny, może nie jakieś marmury ale jest ok;) Obsługa raczej przyjaźnie nastawiona do klienta. Nie było problemu z doborem instalacji, zwłaszcza że motor i auto nie są raczej proste do zagazowania. Instalacja to BRC Sequent P&D. Auto jeździ już prawie miesiąc na gazie i obecnie nie odnotowałem problemów. Wszystko działa sprawnie. Podrzucam też zdjęcia z montażu:

57602419935741289193.jpg

04696730804760363853.jpg

#14 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 12:09

Jaka instalacja LPG nadaje się dla Scenika 2,0 z 2006 roku? Możecie coś podrzucić? Nie chcę iśc do warsztatu jak zupełny ignorant.

#15 Guest_Marcer

Guest_Marcer
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 12:57

BRC Sequent 24 

#16 adamgalecki

adamgalecki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 18:36

Gaz znowu powyżej 2zł/litr :(

#17 Guest_urek

Guest_urek
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 21:57

ja natomiast wiele dobrego słyszałem o systemach Zenit Pro od auto gaz centrum

#18 Markko

Markko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:17

Dobra instalacja to jedno, potrzebny jest jeszcze dobry gazownik.

#19 Skoczer

Skoczer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 08:44

Ja mam model AUDI A4 i i posiadam rodzaj LPG o który pytasz. Sprawa tyczy się bardziej montażu niż konkretnych owego modelu. Gdyż on jest bardzo rzeczowy. Nie ma się do czego przyczepić. Ja używam go ponad 2 lata i jak na razie wszystko jest ok.

Dodam, że sam wymieniałem LPG w serwisie, http://grandservice....talacje-gazowe/ który mi polecono. Wcześniej miałem info o tym, że ta firma specjalizuje się w zakładaniu gazu w takim właśnie serwisie. Dla Mnie rekomendacja była czymś bardzo ważnym, dlatego zdecydowałem się na tego typu firmę.

#20 Dmochov

Dmochov

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 lipiec 2016 - 08:10

Konkretne ciężko jest polecić jakaś markę. To kwestia doboru odpowiednich elementów. Mi się wydaje, że jest pogadać z kilkoma mechanikami niż wybierać coś na własną rękę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych