Skocz do zawartości

Zdjęcie

Korzyści z odprawy w procedurze uproszczonej

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102826 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 07:08

Coraz większe zainteresowanie klientów usługami celnymi, które mają na celu odformalizowanie i skrócenie czasu odprawy, wymusza na operatorach logistycznych poszukiwanie nowych i niestandardowych rozwiązań celnych. Aby sprostać rosnącym potrzebom rynku, firmy logistyczne obok tradycyjnych usług celnych, oferują możliwości odprawy z zastosowaniem procedury uproszczonej. Powrót do artykułu: Korzyści z odprawy w procedurze uproszczonej

#2 Guest_Klient

Guest_Klient
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2020 - 08:24

W efekcie jest … więcej roboty, niż uproszczenia. Mylnie określa się to jako "uproszczenie". Praktycznie oznacza co najmniej podwójne zgłaszanie - najpierw "uproszczone", potem "uzupełniające", o czym jak widać autor zapomniał, nie licząc zwiększa formalności, zezwoleń i kontroli, które towarzyszą tej procedurze. Korzyść polega na tym, że kosztem zwiększenia formalności, upierdliwości zyskuje się to, że towar nie ma "obowiązkowego" oczekiwania na odprawę, co z założenia jest dość śmieszną bzdurą, ponieważ Urząd Celny przez 5 lat kontroluje zgłoszenia celne, więc towaru już dawno nie ma, a cały czas podlega procedurze odpraw.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy