Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to jest spedycja i dlaczego jest mylnie pojmowana

wróć do serwisu Logistyka 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Logistyka

Admin Logistyka

Admin Logistyka

• Administratorzy forów
  • 314 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 13:24

Pojęcie spedycji jest chyba najbardziej mylonym pojęciem w polskim systemie prawnym. Panuje niemal powszechne przekonanie, że firma, która sama nie przewozi towarów, lecz zleca to innym, to spedytor, a cała reszta – to przewoźnicy. Nic bardziej błędnego. Powrót do artykułu: Co to jest spedycja i dlaczego jest mylnie pojmowana

#2 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 13:55

świat spedycji i transportu mocno się przenika, ja przyzwyczaiłem się do korzystania z usług firm spedycyjnych m.in http://www.net-cargo.pl/ uważam, że współpraca ze spedytorami zwykle jest lepsza

#3 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 05 maj 2014 - 14:11

to prawda ciężko tak oddzielić ostrą kreską transport od spedycji, tym bardziej, że firmy oferują często usługi jedne i drugie, np http://www.wemhoff.pl/

#4 Guest_profesor

Guest_profesor
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:55

Bardzo czesto transport i spedycja działa razem, poniewaz niektore firmy, które kiedys były tylko przewoźnikami siła rzeczy wzięły się za spedycję, lub odwrotnie. Firmy spedycyjne chcąc mieć kontrole nad swoimi kierowcami zaczęła kupować flotę i poszerzyła zakres działania o transport. MW Spedition z Poznania jest przykładem dużego polskiego przewoźnika, które organizuje transport i spedycję na Polsce i kraje UE.

#5 Sequeer

Sequeer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 09:39

Mi od dawna już pomaga spedycja świnoujście w transporcie rozmaitych ładunków, jeśli ktoś również szuka takiej firmy to polecam ze swojej strony;) 

#6 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 420 postów

Napisano 05 maj 2018 - 16:48

W odróżnieniu od firm transportowych, które zajmują się również przewozem osób, przedsiębiorstwa spedycyjne organizują wyłącznie transport towarów z punku A do punktu B. Spedycja obejmuje swym zasięgiem zarówno teren rodzimego kraju, jak i środowisko międzynarodowe. W zależności od rodzaju wykonywanego transportu może ona odbywać się przy użyciu jednego środka przewozowego lub kilku, pochodzących z różnych gałęzi komunikacji, czyli spedycja intermodalna. Dodatkowe informacje znajdziecie pod adresem http://seacargoo.com...ze-import-z-usa

#7 Guest_Lileczka36

Guest_Lileczka36
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 16:58

Najważniejsze, aby pamiętać, że prowadząc taką firmę warto jest zainwestować w lokalizatory gps. Najlepiej aby były to lokalizatory firmy TRANSMOBIL, która cieszy się znakomitymi opiniami. Sama mam ich lokalizatory w autach firmowych i faktycznie spisują się świetnie.

#8 Corpoint

Corpoint

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 październik 2018 - 10:36

Zauważyłem, że na tym forum ciągle ktoś coś reklamuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych