Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatrudnienie córki w ciąży

ciąża ojciec córka

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 justynaaaaa69

justynaaaaa69

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 14:41

Witam,

Moja córka właśnie zakończyła studia i jest w trakcie przeprowadzki do miasta rodzinnego, gdzie prowadzę firmę. Całe studia był plan, że zajmie się częścią obowiązków mojej firmy po zdobyciu wykształcenia. Teraz jak już tytuł jest, zaszła w ciążę. Nie jest to dla mnie kompletnie problemem, bo córka ma przejąć obowiązki czysto biurowe, mailing, prowadzenie witryny internetowej, poczta itp. Właśnie miałem ją zarejestrować w firmie jako pracownika na umowę o pracę ale przeszło mi przez myśl, że może być to podejrzane dla ZUS, z racji tego, że ostatnio fikcyjne zatrudnienia są bardzo modne. Wiem, że córka na prawdę będzie pracować do samego porodu i również po nim. Jak odbierze to urząd skarbowy? Czy są szanse, że jeszcze podejdą do takiej sytuacji normalnie bez podejrzeń? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8788 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 14:44

nie ma zakazu zatrudniania kobiet w ciązy Dołączona grafika

Co pradwa zus będzie "prowadzial dochodzenia"  Dołączona grafika czy zatrudnienie nie jest fikcyjne, w celu wyłudzenia zasiłku. ale skoro bedzie faktycznie świadczyła prace nie masz czego się obawiać

#3 ksiegowyngo

ksiegowyngo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 14:55

Tylko dopilnuj wszelakich formalności - szkolenie BHP, badania lekarskie itp. Dokładnie opisz zakres obowiązków itp. bo to wszystko będzie potem prześwietlane 3 razy.

#4 justynaaaaa69

justynaaaaa69

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 15:07

- zakresy obowiązków w umowie- jak najbardziej

- szkolenie BHP- też

- badania lekarskie - również

Dziękuję za obie odpowiedzi... czy są jakieś dokumenty, które mogą nas zaskoczyć? Nie planuję zakładać w firmie nagle systemu monitorującego godziny pracy, a nie mam pojęcia jak można udowodnić urzędowi, że ona na prawdę coś robi... 

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5469 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 15:21

Wystarczy, że będzie pracować, a dowody same powstanąDołączona grafika

#6 rita

rita

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 12:44

to nie Urząd Skarbowy będzie sprawdzał, ale ZUS, który płaci zasiłki. Dla nich szczególnie podejrzane jest, gdy krótko po zatrudnieniu pracownica idzie na zwolnienie lekarskie, ale jeśli córka przez kilka miesięcy będzie pracować, a dopiero potem pójdzie na macierzyński to nawet w razie kontroli nie powinno być problemu z udowodnieniem prawdy (i jeszcze jeśli nie będzie miała podejrzanie wysokich zarobków)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, ojciec, córka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych