Skocz do zawartości

Nacisk psychiczny pracodawcy

pracodawca pracownik nacisk psychiczny mobbing

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ann

Guest_Ann
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 10:18

Jakiś czas temu mój były pracodawca stosował nacisk psychiczny na moją osobę - w postaci zmiany stanowiska wykonywania pracy na pomieszczenie niespełniające warunków (a przynajmniej znacząco odbiegających od poprzednio mi przysługujących) - ciasny pokój, niekompletne umeblowanie, brak podstawowych narzędzi biurowych; dodatkowo coraz częściej wysyłana byłam na dalekie wyjazdy służbowe z zastrzeżeniem stawienia się na drugi dzień do pracy na 8 rano. Wszystko to w celu "wykurzenia" mnie z jego firmy.W konsekwencji nie wytrzymałam psychicznie i złożyłam wypowiedzenie umowy o pracę. Teraz żałuję. Czy istnieje jakaś droga prawna do odwrócenia jego skutków? Czy sąd pracy raczej uzna wypowiedzenie za ważne (wyjdzie na to, że pracodawca "podpuścił" mnie a ja się na to złapałam...) ? Jak wygląda kwestia konsekwencji stosowania takich praktyk (w sumie bardzo łatwych do usprawiedliwienia...) ?

Z góry dziękuję

#2 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 11:21

obawiam się, że skoro sama złożyłaś wypowiedzenie, to nic już nie wskórasz...

chyba, że mimo wszystko rozstaliście się w tzw. dobrych stosunkach - i pracodawca byłby ewentualnie zainteresowany Twoim ponownym zatrudnieniem (ale obawiam się, że było inaczej...)

#3 ksiegowyngo

ksiegowyngo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 369 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 14:42

Sąd na pewno nie podważy wypowiedzenia złożonego przez Ciebie. Nie ma takiej opcji. Jedynie może uznać mobbing pracodawcy i za to jego ukarać, a może i Tobie przyznać odszkodowanie. Ale to ciągnie się miesiącami jak nie latami i jest ciężkie do udowodnienia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracodawca, pracownik, nacisk psychiczny, mobbing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych