Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Jaki system ERP wybrać dla firmy produkcyjnej

ERP program ERP dla produkcji systemy erp produkcja program dla firm

wróć do serwisu Moja Firma 173 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 01 luty 2016 - 15:56

To zależy co wdrażałaś. Ja bym tutaj jakoś specjalnie nie generalizował, bo są systemy ERP, które są naprawdę dobre. Tak czy inaczej, ja pracuję np. na RESET2 aktualnie i tutaj nie ma ERP, ale jest kilka programów, które między sobą bardzo dobrze współpracują. Działa to naprawdę super.

Jak wspomniałem na innym forum to kwestia dobrej analizy wdrożeniowej. Jeżeli będziemy mieli partnera (dostawcę programu ERP), który wykona ją prawidłowo, to mamy połowę sukcesu. W innym przypadku wdrożenie będzie się przedłużać a i tak nie dostaniemy produktu zgodnego z oczekiwaniem. Porada dla kupujących. Program nie jest na pokaz - nie ma znaczenia kolor czy modny fason smile.png, zastanówmy się na czym będziemy pracować, co będziemy chcieli widzieć. Tu pojawia się zagadnienie ergonomii pracy, Czy na co dzień potrzebuję piękne wykresy, które zajmują pół ekranu?

Czy przypadkiem mając moduł produkcyjny, to czy my będziemy pracować dla tego modułu czy on dla nas smile.png.

Trzeba zanalizować procesy jakie zachodzą w firmie. Czy system ERP odzwierciedli mi te procesy? 

A dla tych co chcą się dowiedzieć czym jest Workflow w enova365 i jak go ciekawie wdrożyć w np. w zarządzaniu łańcuchem dostaw, zapraszam do kontaktu. www.initius.pl

#62 Guest_Jagoda224

Guest_Jagoda224
  • Goście

Napisano 28 luty 2016 - 15:20

Zachęcam do sprawdzenia oferty firmy Infinite. Cieszą się dobrymi opiniami, jeśli chodzi o branżę systemów ERP.  

#63 Guest_Nexium

Guest_Nexium
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 09:52

Jako obiektywny konsultant uważam że wybór produktu to 1 cześć zaś 2 drugą częścią jest wybór partnera wdrożeniowego. Na rynku jest mnóstwo systemów, niemniej jednak to drugą połową sukcesu jest dobry zespół wdrożeniowy w tym również po stronie klienta. Jeśli mam tutaj wymienić producentów to musimy podzielić sobie działalności na produkcje/dystrybucję. Jeśli chodzi o distri to bdb produktem jest SAP BO dla SAP HANA lub MS NAV. Jeśli chodzi o produkcję to zależy to od budgetu. Klasowymi produktami dla mnie są QUAD, IFS oraz SAP ERP(powyżej 1mln). Jeśli mamy mniejszy budget mozemy rozważyc BPSC(impuls), SAP BO z addonem pps-one.
Dla wszystkich którzy biorą pod uwagę system Comarch XL lub streamsoft  radzę się zastanowić gdyż są to produktu nadmuchane marketingowo. Fakt są one tańsze ale są to już systemy bez przyszłości. Szczególnie streamsoft który pokazuję na prezentacji harmonogrowanie produkcji a po wdrożeniu tej funkcjonalności nie ma i nie będzie!!
Wniosek jest tak prosty że czasami warto dołożyć troszkę więcej gdyż w perspektywie przyszłości możemy zaoszędzić dużo więcej na dalszym rozwoju...Są to suche fakty bez bawełny

#64 Karuzel

Karuzel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 11:07

Polecam system enova365, w sytuacji potrzeby rozbudowy programu wraz z rozrostem firmy, można bezproblemowo dokupić kolejne moduły lub dostosować do potrzeb posiadane. Więcej info w stópce.:)

#65 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 10:31

W mojej firmie (a też zajmujemy się produkcją) dobrze sprawuje sięComarch ERP XL. dodatkowo firma, ktora go wdrazała napisała dla nas funkcjonalne dodatki, co znacząco przyspiesza i ułatwia pracę.podrzucam stronę dla zainteresowanych www.software.graphcom.pl

#66 PeterJan

PeterJan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:08

A w naszej firmie używamy systemu Teta ERP od Unit4. To naprawdę bardzo funkcjonalne oprogramowanie, dzięki któremu możemy kontrolować praktycznie wszystkie procesy w przedsiębiorstwie. Dodatkowo udało nam się nie tylko znacznie usprawnić zadania, ale obniżyć również koszty produkcji.

#67 typowyhandlarz

typowyhandlarz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 13:07

Ja mogę z czystym sumieniem polecić webowy Idea ERP http://www.ideaerp.pl/

Sam korzystam i nie ma z nim problemów, dodatkowo jest niedrogi i funkcjonalny.

#68 T85

T85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 15:34

Sporo programów bardzo pomocnych w prowadzeniu firmy ma RESET2 z Wrocławia - są na rynku od lat, opinie na temat oprogramowania mają dobre, więc na pewno warto rozważyć ich ofertę. 

#69 allonzo13

allonzo13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 17:04

Rozwiązań jest cała masa, nie dziwię się, że wiele osób nie wie, na co się zdecydować! Słuchajcie, we wrześniu w Wawie odbywają się targi IT Future Expo, podczas których będzie można poznać rozwiązania, jakie oferuje przedsiębiorcom rynek IT. Myślę, że jeśli interesuje Was tematyka ERP, to warto się wybrać, bo targi są pomyślane z dużym rozmachem, zobaczcie zresztą na stronę http://warszawa.itfuture.pl. Wstęp na targi darmowy, więc polecam Waszej uwadze :)

#70 Streamsoft

Streamsoft

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 13:10

Systemów ERP jest wiele. Jeśli chodzi o produkcję, to system ERP Streamsoft Prestiż jest bardzo konkurencyjny na rynku producentów systemów informatycznych, z tego względu że posiada bardzo rozbudowany moduł do zarządzania produkcją. Takie rozwiązania sprawiły, że Streamsoft stał się najlepszym dostawcą IT dla przemysłu, warto to sprawdzić - http://www.streamsof...o-nas-wyroznia/

#71 Guest_verr

Guest_verr
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 12:38

Ze swojej strony z czystym sumieniem polecam systemyit.pl. Za ich pośrednictwem możesz ściągnąć systemy ERP do testowania. Z tego, co pamiętam to 60 dni okres testowy. Jak się zdecydujesz na współpracę to ci za darmo wybrane funkcje skonfigurują i jeszcze masz poradniki dostępne od ręki, bez dodatkowych opłat. Ogólnie firma jest wyspecjalizowana w sprzedaży systemów ERP marki Comarch, a zatem jest jakość, specjalizacja, dobra współpraca techniczna. Ja sobie nie wyobrażam prowadzenia sklepu internetowego bez modułów ERP. Tym bardziej, że wszystkie funkcje i wartości firmy mam dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, a o bezpieczeństwo się zupełnie nie musisz martwić. Oferta uczciwa, możesz sobie przetestować wszystko za free, przez dwa miesiące. Takie rzeczy rzadko się zdarzają :) Korzystaj.

#72 Guest_plusFest

Guest_plusFest
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 16:37

Jeśli chodzi o systemy ERP to jak do tej pory miałem do czynienia tylko z Simple.ERP i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak mają się do produktów konkurencji, z tego co czytałem, to są naprawdę dobre, ale jeśli ktoś potrzebuje solidnego i sprawdzonego systemu to simple jest zdecydowanie godne polecenia.

#73 Oktawik

Oktawik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 09:25

Dobrym systemem ERP jest Comarch ERP, w zasadzie nie wiem czy nie najlepszym, do tego posiada dobre wsparcie. Tutaj możecie znaleźć szerszy opis systemów ERP. Jeszcze kilka lat temu korzystałem z jednego takiego systemu z tym że niestety już nie posiada wsparcia technicznego.

#74 mezmerize90

mezmerize90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 19:58

U nas w firmie korzystamy z simple.erp oraz kilku innych narzędzi oferowanych przez simple. Wybór był trudny, zrobiliśmy wcześniej porządny research na rynku, ale koniec końców padło na nich. Naprawdę, solidny zintegrowany system informatyczny! 

#75 Guest_Produkcja

Guest_Produkcja
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 15:07

Ja pracuję na systemie Modus ERP, według mnie świetny system dla przedsiębiorstw produkcyjnych. 

www.rho.pl

#76 Guest_dessa

Guest_dessa
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2016 - 14:48

Ze swojej strony z czystym sumieniem polecam systemyit.pl. Za ich pośrednictwem możesz ściągnąć systemy ERP do testowania. Z tego, co pamiętam to 60 dni okres testowy. Jak się zdecydujesz na współpracę to ci za darmo wybrane funkcje skonfigurują i jeszcze masz poradniki dostępne od ręki, bez dodatkowych opłat. Ogólnie firma jest wyspecjalizowana w sprzedaży systemów ERP marki Comarch, a zatem jest jakość, specjalizacja, dobra współpraca techniczna. Ja sobie nie wyobrażam prowadzenia sklepu internetowego bez modułów ERP. Tym bardziej, że wszystkie funkcje i wartości firmy mam dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, a o bezpieczeństwo się zupełnie nie musisz martwić. Oferta uczciwa, możesz sobie przetestować wszystko za free, przez dwa miesiące. Takie rzeczy rzadko się zdarzają :) Korzystaj.

#77 Guest_buckethead

Guest_buckethead
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2016 - 13:15

Ja też korzystam z erp od simple, dobry, prosty w użyciu i funkcjonalny system, sprawdzi się w większości firm.

#78 Kemp

Kemp

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 12:17

Zapoznaj się jeszcze z tym co piszą na blogu firmy Connecto odnośnie systemu ERP http://www.connecto....zadzania-firma/ jest dużo informacji, które mogą Ci się przydać przy zbieraniu ofert od firm. Z tego, co czytam to jest też też wersja demo systemu informatycznego. Może to akurat będzie dla Ciebie odpowiednie.

#79 T85

T85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 16:01

Jak wspomniałem na innym forum to kwestia dobrej analizy wdrożeniowej. Jeżeli będziemy mieli partnera (dostawcę programu ERP), który wykona ją prawidłowo, to mamy połowę sukcesu. W innym przypadku wdrożenie będzie się przedłużać a i tak nie dostaniemy produktu zgodnego z oczekiwaniem. Porada dla kupujących. Program nie jest na pokaz - nie ma znaczenia kolor czy modny fason smile.png, zastanówmy się na czym będziemy pracować, co będziemy chcieli widzieć. Tu pojawia się zagadnienie ergonomii pracy, Czy na co dzień potrzebuję piękne wykresy, które zajmują pół ekranu?

Czy przypadkiem mając moduł produkcyjny, to czy my będziemy pracować dla tego modułu czy on dla nas smile.png.

Trzeba zanalizować procesy jakie zachodzą w firmie. Czy system ERP odzwierciedli mi te procesy? 

A dla tych co chcą się dowiedzieć czym jest Workflow w enova365 i jak go ciekawie wdrożyć w np. w zarządzaniu łańcuchem dostaw, zapraszam do kontaktu. www.initius.pl

Akurat działam bardzo podobnie, też z wykorzystaniem programów od RESET2, i w pełni się podpisuje pod tym, że bezproblemowo się wpierają i uzupełniają. 

#80 Guest_GSD Software

Guest_GSD Software
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 14:54

Dzień dobry, 

firma GSD Software specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dopasowanego(nie pudełkowego) do potrzeb firm produkcyjnych. W ramach współpracy zapewniamy również szkolenia personelu oraz opiekę posprzedażową. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: Drybinski@gsd.pl 

Z poważaniem,

Damian Rybiński

GSD Software 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ERP, program ERP dla produkcji, systemy erp produkcja, program dla firm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych