Skocz do zawartości

Jaki system ERP wybrać dla firmy produkcyjnej

ERP program ERP dla produkcji systemy erp produkcja program dla firm

wróć do serwisu Moja Firma 137 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2015 - 16:01

Ja po nieudanym wdrozeniu openERP omijam z daleka wszelkie zintegrowane systemy. Lepiej wykorzystywać kilka mniejszych aplikacji dostępnych przez przeglądarkę niż inwestować w wielki kombajn, który bęzdzie tak skomplikowany, że nikt nie będzie chciał z nieo korzystać.

To zależy co wdrażałaś. Ja bym tutaj jakoś specjalnie nie generalizował, bo są systemy ERP, które są naprawdę dobre. Tak czy inaczej, ja pracuję np. na RESET2 aktualnie i tutaj nie ma ERP, ale jest kilka programów, które między sobą bardzo dobrze współpracują. Działa to naprawdę super.

#42 Guest_Dotyki

Guest_Dotyki
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 14:10

my mamy altum (wdrażaną u nas przez graphcom) i jest bardzo duża różnica przed i po - dla firmy usługowej moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie.

#43 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 17:29

Ja po nieudanym wdrozeniu openERP omijam z daleka wszelkie zintegrowane systemy. Lepiej wykorzystywać kilka mniejszych aplikacji dostępnych przez przeglądarkę niż inwestować w wielki kombajn, który bęzdzie tak skomplikowany, że nikt nie będzie chciał z nieo korzystać.

Moniq

System ERP można próbować wdrożyć w taki sposób, aby wszyscy go znienawidzili. Z naszych doświadczeń wynika, że trzeba przeanalizować swoje potrzeby, a potem z doświadczonym konsultantem przedyskutować potrzeby z możliwościami systemu. Tylko w taki sposób można to zrobić skutecznie i być zadowolonym z systemu.

Inny rozwiązaniem z jakim się spotkałem to przykładowo oferta firmy Kamee z Krakowa. kamee.pl

Tworzą dedykowane aplikacje z dowolnym zakres możliwości, czyli klient dostaje wszystko czego potrzebuje i nic ponad to. Wdrożenie takiego systemu jest znacznie łatwiejsze, bo na początku w trakcie warsztatów wyjdą wszystkie potrzeby. Oni robią tylko takie systemy, więc znają się na rzeczy.

Dobrze wdrożony system może zaoszczędzić ogromną ilość czasu dla całego zespołu. Życzę powodzenia

Pozdrawiam

#44 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:37

Większość systemów ERP dostępnych na rynku można tak skonfigurować aby działały dobrze i klient z chęcią z nich korzystał. Jeżeli jednak wymagania funkcjonalne i biznesowe nie zostaną dobrze określone, analiza będzie byle jaka to wdrożenie zostanie źle przeprowadzone i już. Jestem przedstawicielem firmy, która jest producentem systemu ERP z rozbudowanym modułem produkcyjnym i powiem jedno. Mamy bardzo wielu zadowolonych klientów choć zdarzają się również niezadowoleni. Nasz klient, którego ostatnio pozyskaliśmy zanim podjął decyzję zadzwonił do kilku firm, które korzystają z różnych systemów ERP polskich i zagranicznych i jego konkluzja była taka. Każdy klient na coś narzekał więc rada była taka aby negocjować jak najbardziej cenę bo z systemu i tak nie będziecie w pełni zadowoleni. A dlaczego wdrożenia nie zawsze są udane? O tym można by całą trylogię napisać. Nigdy nie jest to wina tylko producenta czy firmy wdrożeniowej ale także pośrednio klienta. 

#45 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 14:48

Najlepiej przetestować kilka aplikacji - w wersjach demonstracyjnych. My tak zdecydowaliśmy się na Berberis i można powiedzieć, że wiele problemów nam to rozwiązało. W tym momencie wiele spraw mamy uporządkowanych, nie ma tylu problemów organizacyjnych, nie giną sprawy, które mieliśmy do wykonania - przeciwnie, panuje porządek.

#46 Guest_uzas

Guest_uzas
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2015 - 17:06

U nas nie ma takiego zwyczaju. Zazwyczaj firma wyznacza pracownika do sprawdzenia programów, a ta osoba ignoruje temat.
Tymczasem powinna każdej aplikacji poświęcić nawet tygodnie. To jedyny sposób, żeby potwierdzić możliwości i funkcjonalność.
A moim zdaniem powinna się tym zajmować wyłącznie osoba decyzyjna.

#47 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 14:53

To już inny temat - konieczność znalezienia konkretnego pracownika, a nie byle kogo. Jeśli firma podchodzi do tego na poważnie, to akurat z czymś takim problemów mieć nie powinna. Nie sądzicie?

#48 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 10:08

Samo wybranie produktu, nie gwarantuje późniejszej satysfakcji. Moja droga, kupując torebkę, nawet pojemną, plecaka nie otrzymasz... 

No dobra, a co z programami, które są zintegrowane, ale mają budowę modułową (każdy moduł pracuje osobno)?

Tak jak powiedzieli poprzednicy - wdrożenie, ale nie tylko. Równie ważnym jest wybór odpowiedniego oprogramowania, które będzie spełniało oczekiwania (i nadzieje) firmy. Do tego z kolei potrzebna jest po pierwsze solidna dawka chęci i czasu osoby, przed którą stoi przetestowanie oprogramowania. Po drugie - analiza przedwdrożeniowa. Mając załatwione te trzy punkty + solidną firmę wdrożeniową (nie oszukujmy się, prędzej czy później pojawią się kwestie dotyczące choćby minimalnej zmiany) możemy mówić o udanym wdrożeniu.

Jeżeli firma nie ma pracownika który byłby w stanie poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z oprogramowaniem, polecam opcję skontaktowania się z partnerami, którzy przygotują prezentację produktu. Zawsze to oszczędność na czasie, gdyż można potem skupić się na 2 -3 produktach, a nie na 10 do testów. 

#49 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 14:47

Produkt, tzn. aplikację ERP wybiera się na podstawie testów, bo na pewno nie samego pokazuje. To właśnie samodzielnie należy ocenić jakość działania tego systemu, jego szybkość, funkcjonalności i ich efekty ich działania. To nie jest byle jaki programik, byle jaka zabawka - tym masz ogarniać całą działalność.

#50 Guest_tonas

Guest_tonas
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 20:03

Hehe... pokaz to jedno, a chyba trzeba najpierw samodzielnie sprawdzić czy się samą aplikację ogarnia i widzi w niej potencjał do wykorzystania w działalności, co nie?

#51 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 14:46

Tak, ale do tego to jak dla mnie wystarczy spojrzeć na funkcjonalności, przynajmniej widząc, że dana aplikacja intuicyjna, albo mając ją z polecenia. Nie ogarniesz wszystkiego co dany program ma do zaoferowania w krótkim czasie, bo niby w jaki sposób?

#52 Kemp

Kemp

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 07:48

Tak, ale do tego to jak dla mnie wystarczy spojrzeć na funkcjonalności, przynajmniej widząc, że dana aplikacja intuicyjna, albo mając ją z polecenia. Nie ogarniesz wszystkiego co dany program ma do zaoferowania w krótkim czasie, bo niby w jaki sposób?

Jak masz rozwiązanie tworzone bezpośrednio pod działanie firmy to nauczysz się wszystkiego z pomocą specjalistów, którzy będą wdrażać Ci system. Wiadomo, że to nie trwa kilka dni, ale spotykają się z Tobą, uczą, tłumaczą system. Poczytaj na stronie http://www.connecto.pl jak to wygląda. Będzie łatwiej zrozumieć działanie i wybrać odpowiednie rozwiązanie.

#53 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 02 październik 2015 - 14:44

Wiem jak to wygląda - w sumie wszystko zaczęło się od rozmowy z ludźmi od Berberis, to oni doradzili jaką wersję oprogramowania powinienem kupić pod swoją działalność i uwierzcie mi, że proces ten wcale nie był taki prosty. Zwyczajnie dopasowali mi wersję w taki sposób, abyśmy wykorzystali wszystkie funkcjonalności. I rzeczywiście je wykorzystujemy.

#54 RobertMaj

RobertMaj

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 październik 2015 - 08:30

jeśli produkcja dotyczy sektora małych i średnich przedsiębiorstw polecam Microsoft Dynamics NAV. Posiada rozbudowane rozwiązania branżowe, dedykowane Produkcji. Cenę systemu i wdrożenia można sprawdzić w kalkulatorze ERP on-line

Co ciekawe, Microsoft Dynamics NAV posiada ciekawą alternetywę w chmurze NAV365. Ale dedykowaną raczej branży handlowo-usługowej

#55 Moris_M

Moris_M

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 22 październik 2015 - 07:32

Tak jak pisało już kilka osób jeśli firma jest duża to chyba koniec końców SAP. Na pewno będzie się to wiązac z kosztami i wdrożeniem ale koniec końców w perspektywie lat może się okazać najlepszym wyborem. Firma produkcyjna, w której pracowałem kilka lat temu przechodziło proces wdrożenia SAP było z tym trochę zamieszania ale z tego słyszałem od ludzi, którzy nadal tam pracują to koniec końców wyszło im to na dobre.

#56 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 28 październik 2015 - 15:49

Raz jeszcze, poszczególne wersje Berberis - http://bms.krakow.pl...anie-produktow/W zasadzie jedyne co pozostaje, to tylko dopasowanie odpowiedniej wersji softu. Tutaj może się sprawdzić po prostu spotkanie z producentem i wspólne poszukanie odpowiedniego rozwiązania.

#57 Guest_robka

Guest_robka
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 18:58

Większość funkcji można normalnie za darmo przetestować - na stronie macie do pobrania kilka wersji tego oprogramowania. Każde z nich to wersja przeznaczona dla innego biznesu, jest i CRM - Berberis Minima. Odpal, testuj i wtedy pytaj. 

#58 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 30 październik 2015 - 15:44

Od tego zaczynaliśmy, nawet dla sprawdzenia intuicyjności, łatwego dotarcia i korzystania z poszczególnych funkcji. No i przede wszystkim chodzi tutaj o dostępność wszelkich rozwiązań, jakie przy działalności są po prostu niezbędne. W tym przypadku wszystkie funkcje są dokładnie opracowane na stronie - wejdźcie w opisy funkcjonalności.

#59 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 736 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 09:32

Wybór softu prawie zawsze zależy od posiadanego budżetu. Idealna sytuacja to taka, w której najpierw identyfikujemy potrzeby, a dopiero później spotkać się z dostawcami, zlecić przygotowanie wyceny i dopiero po zebraniu wycen przygotować budżet a zakup. Tak to się odbywa w dużych firmach :)

Z doświadczenia wiem, że najtrudniej jest na etapie wdrożenia. Ludzi trzeba oswoić z nowym softem. Logistyka jest w prawie każdej firmie inna.

Gdybym miał polecać coś konkretnego, to pewnie byłaby to:

- Symfonia

- Enova 365

Softy sprawdzone i rozwijane od kilku lat. Z dobrym wsparciem technicznym. O wycenę można poprosić w http://www.tradiss.pl/

#60 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:56

Jeśli chodzi o systemy ERP to Symfonia ma dość dobre rozwiązanie. Szczególnie Business Intelligence, w dużym stopniu pakiet optymalizuje pracę w przedsiębiorstwie. Niezależnie od tego jak ukierunkowana jest działalność dzięki odpowiedniemu doborowi oprogramowania można zwiększyć zorganizowanie w firmie. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ERP, program ERP dla produkcji, systemy erp produkcja, program dla firm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych