Kategorie
Skocz do zawartości

Gość Maks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam mieszkania - taniego! Chce wydać jak najmniej. Chce zainwestować w zakup mieszkania w Warszawie. Szukam kawalerki w Warszawie, jak najtańszej, co nie znaczy, że w jakiejś zapyzałej okolicy na pradze :P Może ma ktoś jakiś pomysł, gdzie szukać najtańszej (ale w miarę fajnej) kawalerki w Warszawie?

• Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

• 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam zajrzeć do http://alegratka.pl/nieruchomosci/ . Mozna tam znaleźć ogromną ilość ogłoszęń z całej Polski. Wynajem, kupno, sprzedaż i tym podobne. Ale rzeczywiscie jeśli ma być tanio w Warszawie, to na pewno centrum odpada. Obrzeża miasta mogły by być najlepsze, tylko zalezy gdzie pracujesz - dojazd do pracy mógłby ci zająć dużo zcasu w godzinach szczytu, no i czym dojeżdżasz. Wszystko tzreba przeanalizować zanim kupisz coś. Przecież to nie buty, które się wymienia co sezon.

• 2 tygodnie później...

Najtańsze to są na Bielanach lub Białołęce. Tam teraz buduje się najwięcej bloków. Tam też spokojnie powinieneś znaleźć mieszkania deweloperskie - czyli takie na które możesz uzyskać dofinansowanie. Tylko pamiętaj o obowiązujących limitach. Zwykle jest tak, że im mieszkanie jest mniejsze tym w przeliczeniu na m kw jest drożej. Tutaj masz zapisy tego programu: http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl

• 1 miesiąc temu...

Dodaj też jeszcze do zakładek tą Okolica.pl

Jest to stosunkowo nowy serwis z ogłoszeniami sprzedaży, najmu, zamiany domów, mieszkań i generalnie nieruchomości. Wyróżnia się tym, że osoba która wrzuca ogłoszenie musi podać dokładny adres tak osoba potencjalnie zainteresowała mogła obejrzeć nieruchomość przy pomocy serwisu Google Street View.

Okolica to portal ogólnopolski, to też znaleźć można ogłoszenia ze wszystkich większych i mniejszych miast i miejscowości.

• 1 miesiąc temu...

Chyba nie zawsze najtańsze znaczy najlepsze, w sumie nigdy to nie idzie ze sobą w parze ;-)

Zerknij sobie np na oferty kawalerek w Stolicy na stronach biur nieruchomości np www.akces.org.pl ciągle jakieś nowe się pojawiają z tego co widzę ja tak kupiłem pierwsze mieszkanie tylko że większe 3 pokojowe.

• 2 tygodnie później...

Pod Warszawą, konkretnie w Radzyminie, tam najłatwiej można kupić porządne mieszkanie w normalnej cenie. Poczytaj o Akacjowej Alei - otworzyli IV etap, sprzedają kolejne mieszkania, my kupowaliśmy na poprzednim etapie. O takich cenach za takich standard możesz sobie w wawie jedynie pomarzyć. Stolica oszalała ze stawkami.

Warszawa jest bardzo droga - w okolicy można kupić mieszkania za dużo mniejsze pieniądze, a standard będzie nawet wyższy.
Dochodzi do tego dużo ciekawsze otoczenie - mieszkanie w stolicy przestało być opłacalne i moim zdaniem ta opłacalność prędko nie nadejdzie.

Warszawa jest bardzo droga - w okolicy można kupić mieszkania za dużo mniejsze pieniądze, a standard będzie nawet wyższy.
Dochodzi do tego dużo ciekawsze otoczenie - mieszkanie w stolicy przestało być opłacalne i moim zdaniem ta opłacalność prędko nie nadejdzie.

Właśnie o tym pisałem - uciekliśmy z Wawy z prostej przyczyny, mieszkanie tam po prostu przestało być opłacalne. A skoro poza miastem można to załatwić taniej, przy czym warunki są dużo lepsze, to czemu mielibyśmy z tego nie korzystać? Jak dla mnie sprawa jest prosta - podejrzewam, że budownictwo w samej stolicy czeka niezła zapaść.

Najtańsze to pewnie będą na Bielanach, Białołęce lub w innych oddalonych dzielnicach od centrum. Ale musimy sobie odpowiedzieć na pytanie - czy stać nas na to aby tracić tyle czasu na dojazdy do pracy do centrum - bo większość z nas pracuje jednak w centrum. Sporo ciekawych inwestycji powstaje czy zostało już ukończonych na Pradze. Mam tu na myśli np Kamienna 1 czy Praga Tower wykonane przez Agenta Development S.A. - tutaj więcej info http://www.agenadevelopment.pl/

Jak widzicie ceny mieszkań zaczynają się od 6900 zł za m kw i może więc być to kompromisowym rozwiązaniem pomiędzy bliskością do centrum i tanimi kosztami związanymi z zakupem.

• 1 miesiąc temu...

Popieramy - okolice miasta to jednak cisza, spokój, brak korków, lepsze lokalizacje osiedli. Nie chcę mieszkać gdzieś, gdzie przebicie się własnym autem do pracy trwa nawet prawie godzinę. Z Radzymina mam kawałek, ale i tak dojazd do pracy od tej strony miasta zajmuje mi dużo mniej czasu.

• 4 tygodnie później...

6900 za metr? W Radzyminie płaciliśmy 4300 za metr nowego mieszkania. Te kwoty które są wymieniane nijak mają się do standardu życia.
Większość ludzi musi to spłacać latami, a nawet do końca życia. I gdzie tutaj komfort życia w Warszawie?

Hehe... w Warszawie znajdziesz też mieszkania z cenami na ponad 10 tysięcy za metr. Wawa to kosmos cenowy, koszty życia również wysokie. Ty piszesz o Akacjowej Alei tak? Jeśli sytuacja się utrzyma, to coraz mniej osób będzie chciało mieszkać w stolicy, bo po co? Przecież lepiej dojechać...

• 3 tygodnie później...

Mamy mieszkanie w Radzyminie. Na Akacjowej Alei płaciliśmy przy III etapie 4300 za metr, super lokalizacja, świetny standard na miejscu. A w stolicy? Za kwotę jaką zapłaciliśmy kupisz kawalerkę - my mamy dwa duże pokoje. Teraz zastanów się czy warto dopłacać aż tak ogromne pieniądze?

• 3 tygodnie później...

patiks nie każdy chce mieszkać poza Warszawą. Jeśli ktoś chce mieszkać w mieście, to musi się liczyć z ceną. Nie każdego stać na Żoliborz czy Mokotów, ale są inne dzielnice, gdzie można znaleźć swoje M2 za dobrą cenę, a nawet w ramach programu MdM. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu i poszukać.

• 3 tygodnie później...

W momencie kiedy mieszkanie kosztuje 200 tysięcy więcej to nie ma sensu. Zresztą - Warszawa jest tłoczna, korki, każda usługa jest droższa niż po miastem. Mieszkaliśmy w stolicy, teraz pod miastem i na pewno byśmy tego nie zmienili. Nawet samo otoczenie robi jednak ogromną różnicę!

• 3 tygodnie później...

patiks - każdy szuka najlepszego dla siebie. My mieszkaliśmy pod Warszawą, niestety nie mamy czasu na stanie w korku...by dojechać do pracy w Stolicy. Ja pracuję na Woli, żona w centrum... Póki co wynajmujemy mieszkanie na Bemowie, zastanawiamy się nad kupnem tutaj mieszkania.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...