Skocz do zawartości


Zdjęcie

przekazanie samochodu firmowego na cele osobiste


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Oleńka

Oleńka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 09:39

Podatnik VAT prowadzący pkpir siedem lat temu kupił samochód osobowy zwolniony z VAT. Samochód wprowadził do ewidencji środków trwałych i zamortyzował. Nie było nakładów ulepszających. W 2014 r. podatnik chce przekazać ten samochód na cele osobiste. Czy przekazanie takie podlega VAT? Jeżeli nie, to czy trzeba wykazać to w ewidencji sprzedaży VAT?

 



#2 vatis-ka

vatis-ka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 11:56

jak nie było vat przy zakupie to wycofanie na potrzeby własne jest poza vat

art.7.2 ustawy vat

nie ujmujesz w rej.vat i w dekl.vat-7





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych