Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasady odliczania VAT od samochodów od 1 kwietnia 2014 r.

wróć do serwisu Księgowość 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198127 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 19:31

Już od 1 kwietnia 2014 r. wejdą w życie nowe zasady rozliczania VAT od samochodów osobowych. Zmiany dotyczą zasad odliczania VAT od zakupu (leasingu, najmu itp.) samochodów, jak również rozliczania kosztów związanych z eksploatacją samochodów oraz zakupu paliwa. Powrót do artykułu: Zasady odliczania VAT od samochodów od 1 kwietnia 2014 r.

#2 Guest_kama

Guest_kama
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 19:44

no i doczekaliśmy się rządów złodziei i oszustów Polaków, co nam obiecywali że to okres przejściowy i wróci wszystko tak jak było, po czym juz w czerwcu złożyli znowu o nowe zasady które nas przedsiębiorców traktuja jak oszustów, unia nie nakazywała tak restrykcyjnego rozliczania ale gdzie przeciez ta banda która wybraliśmy wie lepiej , jak ten Tusk nie wstydzi sie tego co robi , moze niech tak wezmie sie za hipermarkety i sieciówki typu biedronka , co załatwili polski handel, ich to może pocałowac , więc kogo up***dolic jak nie własny naród, może wymyslą jeszcze podatek od wdychanego i wydychanego powietrza , a dziura budzetowa jest to weżmy tym darmozjadom i im obetnijmy pensje bo zyja za nasze i tak sie rozbuchali i nażarli że naród to ma zdychac byle ta chołota miała dobrze, biegac do urzędu skarbowego czy dziś odwożę dziecko czy nie , co to ku..a ma byc , może my ich rozliczymy z paliwa za limuzyny jakimi sie woża oni i ich rodzinki, może rozliczymy  z szalonych premii jakie sobie daja nie pytając naród o zgode, wynosze sie z tego kraju , juz własnie prznosze firme do UK bo żygac sie chce na to 

#3 Guest_Zenek

Guest_Zenek
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 22:34

A ja będę prowadził skrupulatnie ewidencję przejechanych kilometrów. ZASYPIĘ SKARBÓWKĘ MAKULATURĄ 2.5 TONY MIESIĘCZNIE :)

#4 Guest_Roksana

Guest_Roksana
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 11:38

Odliczenie podatku VAT w 50% od paliwa kłóci się z podatkiem dochodowym.

Samochód wprowadzony  na ewidencję  nie może być wykorzystywany do celów prywatnych.

A może 50% odliczenia będzie przysługiwało osobom, którym ze względu na czasochłonność wypełniania kilometrówek lub kosztów zatrudnienia  kolejnej osoby do ich rozliczania  będzie to nieopłacalne.

#5 Guest_nikoś

Guest_nikoś
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 12:07

co za debil wymyśla tak skomplikowane i zawiłe przepisy? zamiast ułatwiać ludziom prowadzenie działalnośći gospodarczej w tym kraju to tylko utrudniają i komplikują nawałem biurokracji i niejasnymi przepisami! dziki kraj!

#6 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 12:19

Posiadam samochód osobowy w leasingu operacyjnym, do tej pory nie mogłem odliczać vatu od rat leasingowych, czy od 1 kwietnia ulegnie to zmianie i będę mógł odliczać 50% vatu?

#7 Guest_Przewożnik do 3500t

Guest_Przewożnik do 3500t
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 14:16

To jest udupienie mojego czasu i czyste złodziejstwo pier.olona biurokracja banda zładzieji

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 14:21

H.j WAM w DU.E TAK GŁEBOKO PO SAME JAJA

#9 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 15:02

myślałem że nie opuszcze tego kraju i jakoś sobie bede radził

ale tak pojebane przepisy mnie do tego zmuszą !!!!!!!!

i nie wydaje mi się tylko jestem pewien ze komuś wysoko na tym zależy zeby wieszkość firm padło.

i część ludzi wyjedzie a ci ludzie co zostaną będą robić za jedzenie i lokum ! w wielkich koncernach

#10 Lennka

Lennka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 15:17

Posiadam samochód osobowy w leasingu operacyjnym, do tej pory nie mogłem odliczać vatu od rat leasingowych, czy od 1 kwietnia ulegnie to zmianie i będę mógł odliczać 50% vatu?

A dlaczego nie mogłeś ?

Od 1 kwietnia 50% odliczenia Vat'u będzie przysługiwało tym, którzy samochód będą wykorzystywali do celów prywatnych i działalności gospodarczej, natomiast 100% TYLKO tylko, którzy samochód będą mieli wyłącznie do działalności gospodarczej. Odliczenie 100% VAT'u niesie za sobą sporo papierkowej pracy, m.in. prowadzenie codziennej ewidencji dot. tego samochodu, zarejestrowanie umowy w US itp. Jeśli zdecydujesz się na 100% odliczenie VATu zorientuj się do czego samochód może być przeznaczony, ponieważ już dojazd z domu do pracy to wg ustawy będzie cel prywatny, więc w takim wypadku US będzie mógł podwazyć Twoje zapisy w ewidencji (jeśli oczywiście takowe wystąpią) .

Prawdę mówiąc to chyba 99,99% przedsiębiorców zdecyduje się na 50% odliczenie VATu właśnie ze względu na stopień utrudnienia odliczenia pełnego VAT.

#11 Guest_mac

Guest_mac
  • Goście

Napisano 20 marzec 2014 - 18:50

Tuskacz zdechniesz w końcu jak pies.

Jak pojadę np po zaupy do sklepu małym samochodem to nie moge odliczyć vatu ? ty pedale mam brać cieżarówke ? bezmózgu mcie Powcy co chcieliście tusko jest lepszy niż putin bo wykańcza bez referendum,

#12 oskubany

oskubany

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 23:03

Nabudowali stadionów dla matołów i śni im się organizacja olimpiady a budżet ratować chcą kosztem ciężko pracujących drobnych przedsiębiorców . Założe się że duzi jełopów i tak oszukają . Ciekawi mnie tylko jeszcze po co ta szopka z Komisją Unii Eur. Pisali o Derogację między innymi o ograniczenie odliczania VAT-u na 50% od paliwa używanego do firmowych samochodów używanych w cyklu mieszanym. I Komisja Eur. dała zgodę na 50% - zakup, 50% - części i serwis, 50% - paliwo. Myślę że łamią prawo Unijne odsówając możliwość odliczenia VAT-u od paliwa na "jakąś przyszłość". Piszę " jakąś przyszłość" bo w popdane przez nich terminy to nie wierzę jak psom! Pewnie dojdzie do procesów mających finał w Strasburgu, ale co im tam i tak ewentualne odszkodowania zapłacą z naszych podatków. Ile prowadzących działalność przy tym padnie NIEWARZNE! Może pan Tusk sprawi jeszcze więcej prezentów pani Merkel i zamknie stocznię w Gdańsku. A wy sprężajcie się i płodźcie PAROBKÓW!

#13 Guest_kokoloko

Guest_kokoloko
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 22:29

barany osły z po i psl przyklepali ustawe niech sobie konika zwala

#14 Guest_bzyk

Guest_bzyk
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:59

Przecież to kolejny podatek wprowadzony po cichu i jak wierzycie że w lipcu 2015r będzie można rozliczyć ten Vat to naprawdę nie w naszym złodziejskim kraju wymyślą kolejna ustawę na szybko!! I JUŻ NIGDY ICH NIE ZOBACZYMY tych pieniędzy to co proponują to tylko 100% odliczenia z kontrolą gdzie jeździsz SWOIM kupionym za SWOJE ciężko wypracowane pieniądze samochodem a jak co to kontrola ze skarbówki i tak coś znajdzie w ewidencji i przywalą drakońską karę szkoda że naciągaczy i oszustów tak nie ścigają ale wtedy by się mogli narazić kolesiom więc lepiej zwykłych szaraków ciemiężyć!!! a jak nie chcesz ewidencji to 50% możesz odliczyć ale hmm za ponad rok więc dobrowolnie będziesz kredytował wypłaty urzędasów którzy jak co do czego przyjdzie uchwala ustawę żeby ci nie nie oddać czyli w imię prawa cię okradną!!!!! witaj zielona wyspo dla złodziei 

#15 Guest_Amaia

Guest_Amaia
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 12:30

Jeśli przedsiębiorca zdefiniuje samochód jako używany częściowo służbowo i częściowo prywatnie, to odlicza 50 % vat-u i , wydawałoby się - ma spokój , bo nie musi prowadzić ewidencji .... Jednocześnie jednak, samochód zdefiniowany jako "częściowo służbowy i częściowo prywatny" podlega przepisom o podatku dochodowym , gdzie używanie samochodu prywatnego dla celów służbowych wymaga prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.... I nikomu się nie spieszy z wydaniem jakiejkolwiek interpretacji dotyczącej sprzeczności obu ustaw.... 

#16 Guest_P

Guest_P
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 06:55

To zgłoszenie, o którym mowa w artykule do urzędu skarbowego dokonuje się na druku VAT-26. Prowadzić szczegółową ewidencję przebiegu pojazdu musi i pracownik i właściciel. Właściciel może legalnie wpisywać przejazdy do domu. Pracownik musi odstawiać samochód na bazę w siedzibie firmy gdyż wpis o wyjeździe z domu do pracy automatycznie pozbawia całego odliczenia VAT. Wymagana szczegółowość prowadzenia ewidencji to w praktyce po kilkaset zapisów miesięcznie w ewidencji przebiegu. To bardzo dużo. Dobrze jest korzystać ze słowników tras przy prowadzeniu ewidencji jak  np. w programie według wzoru w Excelu z pit.republika.pl/eppv.htm. 

#17 WypasPC

WypasPC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaTworki

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:17

no i doczekaliśmy się rządów złodziei i oszustów Polaków, co nam obiecywali że to okres przejściowy i wróci wszystko tak jak było, po czym juz w czerwcu złożyli znowu o nowe zasady które nas przedsiębiorców traktuja jak oszustów, unia nie nakazywała tak restrykcyjnego rozliczania ale gdzie przeciez ta banda która wybraliśmy wie lepiej , jak ten Tusk nie wstydzi sie tego co robi , moze niech tak wezmie sie za hipermarkety i sieciówki typu biedronka , co załatwili polski handel, ich to może pocałowac , więc kogo up***dolic jak nie własny naród, może wymyslą jeszcze podatek od wdychanego i wydychanego powietrza , a dziura budzetowa jest to weżmy tym darmozjadom i im obetnijmy pensje bo zyja za nasze i tak sie rozbuchali i nażarli że naród to ma zdychac byle ta chołota miała dobrze, biegac do urzędu skarbowego czy dziś odwożę dziecko czy nie , co to ku..a ma byc , może my ich rozliczymy z paliwa za limuzyny jakimi sie woża oni i ich rodzinki, może rozliczymy  z szalonych premii jakie sobie daja nie pytając naród o zgode, wynosze sie z tego kraju , juz własnie prznosze firme do UK bo żygac sie chce na to 

Niestety ale większość urzędasów i polityków nie liczy się z tym, że są zależni od tego co zarobi firma / osoba fizyczna. Dla nich jesteśmy tylko petentami, których widać próbują się pozbyć skoro w Polsce co raz trudniej prowadzić uczciwą firmę...Swoją drogą gdzieś czytałem "oburzenie" urzędników, że szara strefa ciągle rośnie. No i jak to nie pochlastać takich pseudo-pracowników państwowych :D

Jak ja bym chciał tak mocno, jak mi się nie chce ;)

#18 Guest_P??

Guest_P??
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 08:59

Ordynacja od 01.01.2015 zmienia terminy składania deklaracji podatkowych (art.12), dlaczego wprowadzacie w błąd pisząc,że PIT - 4R skladamy do 2 lutego - składamy do końca stycznia bo tak stanowi ustawa podatkowa!!!

#19 Guest_płacący podatki jeszcze w RP

Guest_płacący podatki jeszcze w RP
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 15:09

Socjaliśtyczne menty!! Najpierw podnoszą podatki na maksa, żeby póżniej niby to poamgać przez jakieś ulgi itp. Debile czy złodzieje? Zdebilniali złodzIeje!!

#20 Guest_Dziad Bozpolski

Guest_Dziad Bozpolski
  • Goście

Napisano 07 marzec 2015 - 13:27

Prowadzę w tym dziadostwie firmę już ponad 20 lat. Po takim czasie dojrzewam do decyzji aby wynieść firmę w tym roku z tej dziczy. Decyzja zapadła na Czechy . To normalny kraj o stabilnych ,przejrzystych i logicznych podatkach. Urzędy przyjazne petentowi i zdrowi psychicznie politycy. Deubekizacja zrobiła swoje czego nie można powiedzieć o naszym P-Oszołomowie. Podpowiadam - Czechy , Słowacja , UK albo Bułgaria (dochodowy 10%). W tym ostatnim przypadku mam jednak trochę obiekcji. Życzę wszystkim zmęczonym Rodakom determinacji w działaniu zmierzającym do opuszczenia tego Oszołomowa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych