Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczyny nieszczelności cylindra - próba olejowa

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102148 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 12:15

Komentarz do artykułu: Przyczyny nieszczelności cylindra - próba olejowa

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 12:15

fajna sprawa

#3 Guest_zgredek

Guest_zgredek
  • Goście

Napisano 18 październik 2014 - 20:14

Próba Olejowa--- osoba pisząca to chyba się najadła grzybków-- są trzy opcje a,b,c i jaki byś nie otrzymał wynik-- wynika z niego o uszkodzeniu silnika --pytam bom głupi kiedy silnik jest OK ???jaki wynik powinienem otrzymać ???

#4 Guest_Kod

Guest_Kod
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 17:44

Próba Olejowa--- osoba pisząca to chyba się najadła grzybków-- są trzy opcje a,b,c i jaki byś nie otrzymał wynik-- wynika z niego o uszkodzeniu silnika --pytam bom głupi kiedy silnik jest OK ???jaki wynik powinienem otrzymać ???

Silnik wtedy jest ok, gdy ciśnienie sprężania nie odbiega od nominalnego. Autor napisał to. Chyba jednak u ciebie jest problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ale to nie tylko twój problem, wiele osób tak ma.

#5 Guest_rwc95

Guest_rwc95
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 18:10

cytat : "Przed pomiarem należy zasłonić otwór świecy i wykonać kilkukrotnie obrót wałem napędowym." wałem napędowym ? a nie korbowym ? tylko tak uszczypliwie pisze , tekst ok :)

#6 Guest_KF_redakcja

Guest_KF_redakcja
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2015 - 08:41

cytat : "Przed pomiarem należy zasłonić otwór świecy i wykonać kilkukrotnie obrót wałem napędowym." wałem napędowym ? a nie korbowym ? tylko tak uszczypliwie pisze , tekst ok smile.png

Dziękuję za informacje! wałem napędowym faktycznie byłoby ciężko zakręcić ręką wink.png

#7 Guest_Asvarox

Guest_Asvarox
  • Goście

Napisano 24 marzec 2016 - 00:05

dobrze sie spytal kiedy silnik jest niby ok? Pokaz mi miejsce gdzie jest napisane kiedy proba olejowa wyszla dobrze..

#8 Guest_oplot

Guest_oplot
  • Goście

Napisano 24 marzec 2016 - 10:45

dobrze sie spytal kiedy silnik jest niby ok? Pokaz mi miejsce gdzie jest napisane kiedy proba olejowa wyszla dobrze..

stary, skoro musisz robić probe olejową to znaczy, ze silnik nie jest ok, proste?

#9 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:02

Nie nie jest proste, można robić pomiar profilaktycznie i co wtedy? Wtedy też silnik nie jest ok?

#10 Guest_misio

Guest_misio
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 11:19

Nie nie jest proste, można robić pomiar profilaktycznie i co wtedy? Wtedy też silnik nie jest ok?

nie no stary, błagam. Czytajcie ze zrozumieniem. Przecież tu jest wszystko opisa.

"Jeśli po przeprowadzeniu analizy silnika i określeniu wartości ciśnienia na poszczególnych cylindrach okaże się, że wyniki odbiegają od danych producenta o 15-20 % to oznacza to, że jednostka wykazuje wyraźnie zużycie. Istnieje metoda mogąca pomóc w określeniu tych podzespołów jednostki napędowej, które wymagają wymiany."

następnie sprawdzasz co prawdopodobnie niedomaga:

"Przed pomiarem należy zasłonić otwór świecy i wykonać kilkukrotnie obrót wałem korbowym. Uzyskane wyniki ciśnienia sprężania należy porównać z pierwszymi pomiarami (wykonanymi bez dolewki oleju)."

"
Jeśli wyniki obu pomiarów są identyczne to świadczy to o nieszczelności zaworów i ich gniazd (wytarte przylgnie zaworowe);
Jeśli w drugim pomiarze wyniki uległ wyraźnemu wzrostowi to sugeruje on nieszczelność tłoków, pierścieni tłokowych i gładzi cylindra (dolany olej uszczelnił bowiem tłok w cylindrze);
Jeśli w drugim pomiarze zanotowano tylko nieznaczny wzrost ciśnienia to świadczy to o nieszczelności zarówno zaworów i ich gniazd jak i tłoka. Może też być to sygnał sugerujący problemy ze szczelnością uszczelki pod głowicą silnika (albo występować będą przedmuchy do układu chłodzenia, albo między cylindrami)
"

to jest tak łopatologicznie wytłumaczone ze juz prosciej sie nie da...

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:59

Dwie sprawy: 1. co to jest wyraźny wzrost, a czym jest nieznaczny wzrost ciśnienia? bez sensu jest używać tak niemierzalnych określeń 2. 5-10 cm2? chyba chodzi o ml, czyli mm2 będzie najbliższą jednostką...

#12 Guest_X-ray

Guest_X-ray
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2017 - 07:47

Z opisu próby olejowej wynika, że co by nie wyszło to i tak silnik do naprawy. Opis z d*py wyjęty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych