Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego zimą słabną akumulatory?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103193 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 20:14

Komentarz do artykułu: Dlaczego zimą słabną akumulatory?

#2 Guest_longor

Guest_longor
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 20:14

No ja już mam 2 jenoxa i w stosunku do tych przepłacanych zachodnich to nie widzę szczególnej różnicy, poza ceną. Zimą też ostatnio żadnych problemów nie było.

#3 Guest_unknown

Guest_unknown
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:30

Autorzy czerpią informacje z podręczników z lat 60 i 70 gdzie większość pojazdów miało prądnice lub alternatory o max 45 A. Współczesne wyposażone w elektryczne bajery samochody mają alternatory po 100 120 A. Tak więc jest w stanie zasilić wszystkie urządzenia pokładowe nie obciążając akumulatora.

#4 Guest_Dragan

Guest_Dragan
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 21:35

Słabną bo są słabej jakości, źle pielęgnowane, źle użytkowane. Nawet najlepszy sprzęt da się w ten sposób zaorać - taka prawda. Między innymi dlatego 2 lata temu kupiłem polskiego Jenoxa i przy zachowaniu rozumu na swoim miejscu nie mam z nim kłopotów.

#5 Guest_Polik

Guest_Polik
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2021 - 11:21

@Dragan akumulator firmy Jenox mam już 7 rok. Przy odpowiednim dbaniu o baterie może ona nam posłużyć wiele lat! Robiłem ostatnio pomiary i cały czas trzyma normę! W tym roku kupiłem córce do samochodu Jenox EFB (do aut z systemem start - stop)

#6 Guest_Polik

Guest_Polik
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2021 - 11:21

Dragan akumulator firmy Jenox mam już 7 rok. Przy odpowiednim dbaniu o baterie może ona nam posłużyć wiele lat! Robiłem ostatnio pomiary i cały czas trzyma normę! W tym roku kupiłem córce do samochodu Jenox EFB (do aut z systemem start - stop)

#7 fiskimiriski

fiskimiriski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano wczoraj, 13:14

Faktycznie jest to problem wielu z nas i myślę, że ogólnie należy przede wszystkim stosować akumulatory dobrych firm. Ja także całkiem niedawno czytałem na stronie https://energia360.p...-stosowane,2516jakie zastosowanie mają akumulatory niklowo-wodorkowe. Muszę przyznać, że nigdy o tym wcześniej nie wiedziałem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych